Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Punto 2 1.9JTD olej silnikowy w układzie wydechowym

07 Lut 2012 21:25 1799 4
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich. Mam problem z moim klekocikiem a mianowicie, podczas dużych mrozów zapalała mi się kontrolka oleju, ale po zgaszeniu silnika i odczekaniu minuty , gdy zapaliłem gasła. Wczoraj odpaliłem auto w garażu na 15 min. żeby się zagrzało i pojechałem tam i z powrotem do kolegi (trasa 20km) w drodze powrotnej chwile minimalnie zawahały mi się obroty jak stałem na światłach, i później poczułem jakby jakaś guma się topiła(sprawdzałem dookoła auta i nic). Gdy chciałem wjechać do garażu zobaczyłem olej na betonie, jak sprawiłem na bagnecie okazało się że ponad litra na glebie a wyciekał przez UKŁAD WYDECHOWY!. Dziś jak jechałem do mechanika wymienić filtr i olej nie wywaliło nic. Filtr powietrza był czysty wiec nie poszedł przez ODMĘ tak stwierdził mechanik i obstawia Turbinę koszt naprawy powiedział 1500zł.
    Z tond pytanie do was: Czy zgadzacie się z ta diagnozą? Czy obstawiacie coś innego??? Z góry dziękuje za zainteresowanie się moim postem.
  • Poziom 42  
    W sumie jedyna droga między olejem a wydechem
    ( tak by sie nie wypalił
    ) to turbo. Tym bardziej taka ilość. Ale trzeba dokładnie sprawdzić, troche nie chce mi się wierzyć by garki przepompowały z odmy.
  • Poziom 15  
    Może odma zamarzła i turbo puściło olej.
  • Poziom 9  
    Narazie wygląda na to że jednorazowo gdzieś coś przepuściło bo narazie sucho. Tematu narazie nie zamykam bo na weekend szykuje mi się troszkę dłuższa droga i zobaczę wtedy czy coś znów będzie lało. Dziękuje narazie za odpowiedzi na mój post
  • Poziom 9  
    Narazie od czasu zalania nowym olejem zrobiłem około 150 km i narazie sucho zdaje się że to jednorazowa awaria, narazie przy tych mrozach robi mi się choinka na desce, co róż to inna kontrolka się świeci.