logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Citroen C4 1.6HDi - nie odpala po mrozach, szarpanie, niskie paliwo, 65k km

patrum 22 Lut 2012 16:17 6217 2
REKLAMA
  • #1 10582634
    patrum
    Poziom 12  
    Posty: 97
    Ocena: 4
    Witam. Jakiś czas temu podczas większych mrozów zaczęły się problemy. Paliwa w baku było może z 5-7 litrów. Udałem się w niedaleką przejażdżkę, już wtedy zaczął dziwnie szarpać. Po dotarciu do celu zgasiłem go i poszedłem, wróciłem po ok godzinie i już nie zapalił. Zaholowałem go do domu, trochę pomęczyłem i odpalił. Pochodził chwilę i zgasł. Od tamtej pory nie chce zapalić. Kręci normalnie, ale nie chce załapać. Auto jest stosunkowo nowe, ma przejechane zaledwie 65k km. Czasem przy ostrzejszym hamowaniu wyskakiwał komunikat o uszkodzonym esp i abs - czujniki do wymiany, ale to chyba nie ma nic wspólnego z moim problemem.
  • REKLAMA
  • #2 10582647
    domex32
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 6714
    Pomógł: 585
    Ocena: 2450
    Co sprawdziłeś?

    Paliwa dolałeś?

    Filtr paliwa pełny?

    Diagnozowałeś auto? Błędy są? (jakie kody).

    Jakie ciśnienie na listwie widzi sterownik silnika?
  • #3 10583974
    patrum
    Poziom 12  
    Posty: 97
    Ocena: 4
    Więc tak. Narazie nie mam możliwości podpięcia pod komputer. Paliwa zostało dolane ok 10l, filtr paliwa będzie wymieniony prawdopodobnie jutro, bo od nowości nie był wymieniany.
REKLAMA