Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] ELM 327 interfejs na USB czy to się do czegoś nadaje?

Zdzichu 22 Lut 2012 20:19 87451 18
  • #1 22 Lut 2012 20:19
    Zdzichu
    Poziom 32  

"Interfejs diagnostyczny ELM 327 na USB we wtyku OBD II - najnowsza z aktualizowana wersja firmware 5.0, procesor 1.4B
    Interfejs służy do diagnostyki samochodów wyposażonych w standard OBDII / EOBD / JOBD"

Taki jest opis na aukcji na allegro kosztuje 120zł ale czy on się do czegoś nada?
    Czy faktycznie można tym coś zdiagnozować i jak jest w opisie skasować błędy? Potrzebuje to do Nissana Micry K12 rocznik 2003.

Celowo nie daje linka żeby ktoś nie posądził że coś reklamuje.Taki jest dalszy opis:
    Urządzenie pozwala na diagnostykę elektroniki silnika w samochodach zgodnych ze specyfikacja OBDII lub EOBD
    -Czyta i kasuje błędy DTC zapisane w sterowniku we wszystkich samochodach zgodnych z normą OBD2/EOBD

-Obsługuje wszystkie protokoły komunikacji łącznie z magistralą CAN!!

-Dzięki ELM 327 wyłączysz lampkę CHECK ENGINE!!!

-Odczytuje kody błędów i podaje ich znaczenie PO POLSKU!!

-Czyta kody błędów zarejestrowanych (kontrolka CHECK ENGINE świeci się )

-Czyta kody błędów oczekujących (CHECK ENGINE wyłączony)

-Pokazuje wartości sygnałów ze wszystkich czujników
    (między innymi ciśnienie doładowania, sygnał sondy lambda, sygnał czujnika temp.
    przepływomierza, czujnika położenia przepustnicy, EGR, EVAP itp.)

-Czyta i kasuje zamrożone ramki, które ostrzegają o problemach

-Sprawdza kiedy błędy i lampka CHECK były ostatnio kasowane

-Monitoruje parametry pracy silnika na żywo (LIVE DATA)

-Mierzy moc silnika (KM)
    -Pomaga przeprowadzać rożne testy auta, np. czas do 100 km/h

20 18
  • #2 22 Lut 2012 20:23
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda

I w cenie po francusku Ci jeszcze zrobi ten ELM!

Setki tematów już były o tych cudownych sprzętach, poczytaj sobie, świeżak na forum nie jesteś więc wiesz gdzie szukajka.

-2
  • #3 22 Lut 2012 20:30
    zeimp
    Moderator na urlopie...

Zdzichu napisał:
    kosztuje 120zł ale czy on się do czegoś nada?

Pewnie! Fajnie czasami pokazuje usterkę elementu, którego w pojeździe nie ma :D Poza tym, to jak kolega powyżej wspomniał, opinii jest mnóstwo w sieci, jak i na Naszym forum...

2
  • #4 22 Lut 2012 21:55
    Zdzichu
    Poziom 32  

Potrzebuje skasować błędy w moim Nissan Micra rocznik 2003 skasować błędy, świeci lampka PS, czy to uda się tym zrobić jest szansa?

6
  • #5 22 Lut 2012 21:59
    cynio333
    Poziom 19  

Nie ma najmniejszej. ELM to może niewielkie pieniądze ale wyrzucone w błoto.

6
  • #6 22 Lut 2012 22:02
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda

Nowa moda widzę....

Nie dość że chcesz je tylko wykasować, bo trzeba przyczynę usunąć tych błędów, to jeszcze jakiś nowy taki nawyk, mam auto muszę mieć komputer do niego, masz 5 kół a zestaw naprawczy do opon masz?

Też pewnie płacisz temu zdziercy wulkanizatorowi za łatkę.....

-3
  • #7 22 Lut 2012 22:02
    Zdzichu
    Poziom 32  

To co musiałbym kupić żeby to zrobić co napisałem w poprzednim poście? Mam laptopa ze złączem LPT i RS232.

8
  • #8 22 Lut 2012 22:08
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 22 Lut 2012 22:09
    zeimp
    Moderator na urlopie...

Zdzichu napisał:
    Mam laptopa ze złączem LPT i RS232

No coś Ty? Ale masz fajnie, ja też mam laptoka i nawet więcej różnych gniazdek posiada :D:D:D
    Zdzichu napisał:
    To co musiałbym kupić żeby to zrobić co napisałem w poprzednim poście?

Jeśli bardzo Ci zacznie* zależeć, to sam do tego dojdziesz, używając swojego laptopa i internetu! Tyle tego już w sieci jest - ło matko...

-9
  • #10 22 Lut 2012 22:13
    cynio333
    Poziom 19  

Daj spokój i jedź do kogoś kto ma sprzęt i odpowiednią wiedzę. Wykasowanie kontrolki (o ile się uda) nie usunie przyczyny jej zaświecenia. Teraz wszystkich rozbestwiły wszelkie klony vaga i jemu podobnych. Mam interfejs - mechanicy zdziercy nie zarobią....... to chyba ostatnio jak napisał Przemo jest w modzie

-6
  • #11 22 Lut 2012 22:18
    Zdzichu
    Poziom 32  

Niestety na serwis autoryzowany mnie nie stać a wszyscy okoliczni mechanicy rozkładają ręce i nie chcą się tego podjąć bo nie mają "komputera". Nie chodzi mi o to żeby komuś odbierać pracę bo jak się okaże że coś tam trzeba będzie rozbierać, wymieniać to za to się nie mam zamiaru brać ale słyszałem że czasem wystarczy skasować błędy i wszystko wróci do normy, albo trzeba naprawić usterkę i potem skasować błędy a tego już nie ma mi kto zrobić, więc pomyślałem że zaopatrzę się w coś takiego na przyszłość bo jak mam za każdym razem szukać specjalisty z odpowiednim sprzętem lepiej wydać 120zł dlatego pozwoliłem sobie zapytać czy warto.
    Ale widzę, że pytanie moje stało się przedmiotem żartów niektórych uczestników forum, a ja naiwnie liczyłem na pomoc.

27
  • Pomocny post
    #12 22 Lut 2012 22:25
    cynio333
    Poziom 19  

Nie bierz tego tak osobiście bo nie chciałem Cię urazić ;) Obawiam się że za 120 czy nawet 200 zł nie kupisz niczego co mogło by Ci pomóc. Nie musisz jechać do ASO, wręcz bym nawet odradzał, lepiej trochę poszukać, popytać a z pewnością się znajdzie jakiś gość z pojęciem i sprzętem, który przyda się w razie późniejszych, ewentualnych problemów. Czasami lepiej przejechać i 50 km do dobrego specjalisty.

-3
  • #13 22 Lut 2012 22:28
    ociz
    Moderator Samochody

Zdzichu napisał:
    słyszałem że czasem wystarczy skasować błędy i wszystko wróci do normy

To nie słuchaj więcej takich bredni, kontrolka świeci po to żeby Cię informować o usterce a nie po to żeby ją gasić.

-2
  • Pomocny post
    #14 22 Lut 2012 22:29
    zeimp
    Moderator na urlopie...

OBD ScanTech i Nissan DataScan o takim czymś poczytaj. Poczytaj też o gnieździe diagnostycznym, bo jak będziesz miał Consult-a, to wtyczka OBD2 Ci nie podejdzie... Reszta w sieci.

5
  • #15 22 Lut 2012 22:36
    Zdzichu
    Poziom 32  

Na forum Nissana znalazłem podobny problem jak w moim a właściwie żony autku i jedna z odpowiedzi była mniej więcej taka (cytuje z pamięci):
    " Miałem ten sam problem, świeciła kontrolka PS nie działało wspomaganie, pojechałem do serwisu i po skasowaniu błędów kontrolka zgasło i wszystko działa normalnie, tyle że problem powtórzył się już drugi raz w ciągu pół roku"
    Dlatego też zacząłem drążyć temat.

6
  • #16 22 Lut 2012 22:40
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #17 22 Lut 2012 22:43
    robokop
    Moderator Samochody

Ileż można tłumaczyć, i zawsze krew w piach. A jak można naprawić coś co nie wiadomo jak działa? Zdzichu, jak idziesz do lekarza, to tabletka przeciwbólowa pomaga, czy tylko maskuje objaw choroby? Zamykam.

-6
  • #18 11 Sty 2015 19:18
    Zdzichu
    Poziom 32  

Minęły 2 lata więc teraz mogę napisać z całą pewnością, że niestety większość porad tzw. "fachowców" nic nie były warte.
    Rozwiązanie w moim przypadku było takie jak pisałem na początku tematu: wystarczyło skasować błąd!
    Błąd skasowano mi w serwisie Nissana bo tylko oni mieli odpowiedni komputer żeby to zrobić. Przy kasowaniu oczywiście zastrzeżono, że gdyby błąd znów się pojawił trzeba szukać przyczyny. Do dziś ... od pukać ... wspomaganie działa.
    Wszystkie okoliczne serwisy sugerowały, że konieczna będzie wymiana całego wspomagania co będzie sporo kosztowało, na szczęście nie posłuchałem.
    Nie posłuchałem też porad kolegów na tym forum, porad typu "skoro kontrolka świeci to znaczy na pewno się coś zepsuło i trzeba najpierw naprawić". Koledzy komputer (elektronika w samochodach ) czasem się też myli.
    Czasem wydaje mi się że niektórzy "fachowcy" na tym forum zabierają głos tylko po to żeby wyprowadzić pytającego w pole a nie po to żeby pomóc. Po co ma ktoś sam coś naprawić skoro może zrobić to "fachowiec".

Co do interfejsów sprzedawanych na znanym serwisie aukcyjnym to i owszem nie wiele można nimi zrobić. W moim przypadku pożyczonym interfejsem który kolega kupił za kilkadziesiąt złotych bez problemu udało mi się połączyć z moją micrą. Niestety nie wiele można przy pomocy tej zabawki zrobić, co najwyżej coś tam pooglądać, obroty silnika itp. Na pewno nie uda się skasować błędu wspomagania..
    Moje pytanie było dość proste czy tą zabawką skasuję błąd wspomagania. Wystarczyło odpowiedzieć: NIE!

Moderowany przez CameR:

Wylewasz tutaj swoje żale po trzech latach.
    Twoje pytanie brzmiało: "Czy faktycznie można tym coś zdiagnozować i jak jest w opisie skasować błędy? Potrzebuje to do Nissana Micry K12 rocznik 2003."
    Odpowiedź uzyskałeś na początku dyskusji :

cynio333 napisał:
    Nie ma najmniejszej. ELM to może niewielkie pieniądze ale wyrzucone w błoto

Reg. 3.1.9. Zabronione jest rozpowszechnianie treści stanowiących przejaw braku szacunku do innych Użytkowników lub osób trzecich.

74
  • #19 23 Cze 2016 18:14
    gulson
    Administrator Systemowy

Pozwolę objaśnić temat:
    1. Odpowiedź padła już w pierwszych wiadomościach, nie można skasować błędów tym urządzeniem dla tego konkretnego pojazdu. Tego na aukcjach nie napiszą.
    2. Są to pieniądze wyrzucone w błoto dla tego konkretnego pojazdu, nawet jak jest to stosunkowo niewiele. Użytkownicy przestrzegli przed zmarnowaniem środków. Tego na aukcjach i sklepach nie napiszą.
    3. Błąd można skasować w serwisie lub innymi urządzeniami, ale najczęściej i tutaj specjaliści się nie mylą, szybko błąd powraca. Skasowanie błędów bez dokładnej diagnozy to faktycznie użycie leku przeciwbólowego z nadzieją, że już nie zaboli. Tutaj osobie się udało, był to jednorazowy przypadek. Inny użytkownik zasugerował, że jednak warto spróbować skasować, bo może się ten błąd powtarzać bardzo rzadko (akurat w tym przypadku).
    4. Często jest to jednak 50zł za skasowanie błędu, po czym błąd zaraz powraca, to kolejne wyrzucanie pieniędzy w błoto przed czym inny użytkownik przestrzega. Ale serwis znowu ponownie chętnie skasuje, nie powie, że Panie to trzeba zdiagnozować dokładnie i szkoda kasować. Tego serwis Ci nie powie.
    5. Serwisy stacjonarne nie mogły sobie poradzić z tym problemem, pomimo tego, że mieli dostęp do samochodu (tutaj porady są udzielane w sposób zdalny). Mało tego, sugerowali wymianę wspomagania, to dopiero patologia. To bardzo chętnie wymienią za grube pieniądze.

Oczywiście wypowiedzi specjalistów mogłyby być milsze, być może wynikają one z tego, że pytający bardzo się upierał na to urządzenie :) a wystarczyła tylko osoba z znajoma z forum z lepszym sprzętem. Jednak na pewno wypowiedzi powinny być milsze, to nie ulega wątpliwości.

Z tematu można wyciągnąć bardzo dużo, łącznie z tym, jakie urządzenie się faktycznie nadaje. A przede wszystkim można sobie oszczędzić kosztów dzięki temu tematowi. Moderatorzy nie ingerowali w temat, oprócz zamknięcia pod koniec i zwrócenia uwagi na niezbyt miłą wiadomość końcową.

Dlatego prośba, zanim kolejny temat stanie się popularny na różnych portalach http://www.wykop.pl/link/3236591/grubianstwo-i-spam-klasyk-z-elektrody/
    i zanim znowu zaatakujecie DDOSem niszcząc darmowy portal pozwalający Wam oszczędzić pieniądze, zasięgnijcie wcześniej drodzy użytkownicy innych portali, trochę wiedzy technicznej (chociażby z forum elektroda), abyście wiedzieli jakie akcje i kogo wspieracie :)

3