Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda, Accord, CC7, falujące obroty na benzynie, wysokie obroty na gazie

27 Lut 2012 14:08 5364 2
  • Poziom 2  
    Witam. Posiadam Honda Accord V, rok produkcji 1994, model CC7, Silnik 2.0 benzyna z gazem, oznaczenie silnika F20z02. Od kilku dni pojawił mi się problem wysokich obrotów na gazie 1500-1600, i falujących obrotów na benzynie 1100-1800.
    Czy mógłby ktoś pomóc, co to może być.
    Powymieniałem przewody podciśnienia, wyczyściłem silniczek krokowy, ale nadal to samo.
    Proszę o jakąś pomoc
  • Poziom 1  
    Niestety przyczyn może być sporo...
    Borykam się z takim samym problemem od jakiegoś czasu (accord 96 r. 2.0 lpg)...
    Sytuacja poprawiła się zdecydowanie po:
    - regulacji zaworów
    - ustawieniu zapłonu
    Możesz jeszcze wyczyścić przepustnicę, to nigdy nie zaszkodzi.

Pozostało jeszcze wachanie obrotów na biegu jałowym w zakresie 900-1100,
    ale to chyba wina uszkodzonego silniczka krokowego, ponieważ po odłączeniu od niego kostki obroty stabilizują się na 850 i ani drgną.
    Z tego co wiem auto powinno zgasnąć lub obroty powinny wtedy zacząć falować.
    Jestem na etapie sprawdzania, jak będzie wynik dam znać...
  • Poziom 2  
    Zawory regulowałem trzy miesiące temu, przy okazji wymieniałem rozrząd i uszczelniacze w silniku, teraz wymieniłem przewody WN, świece, kopułkę aparatu zapłonowego, przeczyściłem przepustnice, ale nadal nie widać żadnej poprawy. Po odłączeniu silniczka krokowego obroty falują 1000-1100, więc chyba tutaj będzie problem, według książki powinny się trzymać około 700 obrotów. W weekend postaram się wymienić krokowca i zobaczę czy to coś pomoże.