Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic One - Szkolenia
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buderus logomax u124 wyswietla kod 9

ajmar 28 Lut 2012 19:27 3594 9
  • #1 28 Lut 2012 19:27
    ajmar
    Poziom 9  

Witam po awarii zasilania w sieci energetycznej na piecu pojawia się kod błędu 9 w instrukcji znalazłem ze jest to ogólny błąd systemu i moje pytanie brzmi czy można ten piec jakoś uruchomić, usunąć ten błąd bez wzywania serwisu ? piec do tej pory działał bez zastrzeżeń

Dziękuje i liczę na odpowiedz gdyż za oknem nie jest za ciekawa pogoda

0 9
  • Deimic One - Szkolenia
  • #2 28 Lut 2012 19:43
    wawrzeczko_t
    Specjalista - systemy grzewcze

Jak pojawi się kod 9 to naciśnij symbol klucza. Wtedy pojawi się jakaś litera. Co to za litera?

0
  • Deimic One - Szkolenia
  • #3 28 Lut 2012 19:46
    ajmar
    Poziom 9  

po naciśnięciu przycisku serwisowego wyświetla się literka C

0
  • #4 28 Lut 2012 20:11
    wawrzeczko_t

Buderus logomax u124 wyswietla kod 9

Bez serwisu raczej się nie obejdzie. Czy kocioł odpala w ogóle? A jeśli nie to czy odpala na kominiarzu?

1
  • #5 28 Lut 2012 20:23
    ajmar
    Poziom 9  

Nie sprawdzałem jeszcze ale idę zerknę czy odpali na kominiarzu zaraz dam znać
    a jeśli odpali ? to jakieś wskazówki dalsze?

a byłaby możliwość przesłania instrukcji serwisowej ? bo szukam w necie ale nie mogę trafić

Dodano po 5 [minuty]:

po przełączeniu na kominiarza dalej jest to samo a ile by kosztowała np u ciebie ta kość KIM ?

0
  • #6 28 Lut 2012 21:08
    wawrzeczko_t

ajmar napisał:
    a byłaby możliwość przesłania instrukcji serwisowej ? bo szukam w necie ale nie mogę trafić

Niestety nie. Wezwij serwisanta. Wg mnie to nie będzie KIM tylko niestety cała UBA (regulator kotła), Ale to musi stwierdzić serwisant.

0
  • #7 01 Mar 2012 17:47
    ajmar
    Poziom 9  

Ok a mógłbym u ciebie kupić cały sterownik ? ile by to kosztowało?

0
  • #8 01 Mar 2012 21:00
    wawrzeczko_t

Środek regulatora (płyta elektroniczna) UBA kosztuje: 310 euro netto + koszt wymiany + koszt dojazdu + VAT.

0
  • #9 02 Mar 2012 23:12
    kowal001
    Użytkownik obserwowany

ajmar napisał:
    Ok a mógłbym u ciebie kupić cały sterownik ? ile by to kosztowało?

Cześć, od wielu lat oryginalne części zamienne Buderus w cenie katalogowej i gwarancją producenta można kupić w bardzo popularnej polskiej firmie wysyłkowej, lub u każdego partnera handlowego Buderus.
    Linek do przydatnej elektronicznej biblioteki dla instalatorów i użytkowników urządzeń Buderus http://www.buddoc.mindgroup.pl/
    Powodzenia

0
  • #10 03 Mar 2012 08:01
    wawrzeczko_t

SystemGaz! Ba! ... pozdrawiam. Ale po co z uporem maniaka odsyłasz ludzi do biblioteki instrukcji obsługi - nie mogę zakumać. Wg mnie robisz tylko sztuczny szum. A rób sobie :)

0