Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy warto kupić multiszlifierkę z LIDLa ?

29 Lut 2012 15:12 5356 7
 • Poziom 9  
  Witam, po raz kolejny w LIDLu zostaje wystawiona na sprzedaż taka oto mini-szlifierka: Link lecz nie wiem jakie są jej możliwości. Na filmie ogranicza się to do grawerowania w modelach, ale widzę, że w zestawie są też tarcze ścierne. Czy da się tym zrobić coś poważniejszego? Np. Zrobienie otworu w 0,5mm stalowej blasze? Czy można ten zestaw ew. później rozszerzyć o dodatkowe elementy? Nie znam się na tym jaka powinna być moc i obroty, dlatego proszę o pomoc
 • Poziom 32  
  Jak dla mnie cena trochę za wysoka, w Kauflandzie widziałem podobne urządzenia za 40 zł. Raczej urządzenia tego typu mogą posłużyć do wspomnianego grawerowania czy wiercenia otworów w laminacie, z całą pewnością wiertarki nam nie zastąpią.
 • Poziom 9  
  ok, dzięki, tylko mi nie chodziło o zastąpienie wiertarki, tylko porzeźbienie w obudowie komputerowej z blachy 0,5mm ;P Czy takie coś wystarczy?
 • Poziom 19  
  Na twoim miejscu nazbierałbym drugie tyle i kupił oryginalnego Dremela... Akcesoria kupisz gdzie się da, lepsza jakość wykonania itd.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 33  
  Ja kupiłem z allegro taniego ferm-a z wałkiem giętkim i nie żałuje. Cena <100zł. Pamiętaj że w uchwyt dowolnego wiertła się nie wkręci. Jeśli trzeba precyzyjnie uchwycić, to lepiej jest pracować z wałkiem giętkim, są mniejsze drgania i silnik też swoje waży (przynajmniej ten 160W z ferma).
 • Poziom 28  
  Ja zakupiłem podobną firmy PARKSIDE, lecz z akumulatorkiem zamiast zasilania z prostownika - żałuję, gdyż po paruset odwiertach należy ładować akumulator.

  Druga sprawa - jej moc jest dość niska, otworów w drewnie, metalu fi >= 2 nie wywiercisz szybko.

  Trzecia sprawa - lepiej zainwestować w jakąś wiertareczkę, która ma futerko samozaciskowe, a nie tak jak tu - do każdego rozmiaru wiertła inny uchwyt.
  Efekt jest taki, że dostarczone do niej uchwyty łapią wiertła dopiero od 0,8mm.

  Przy wierceniu PCB czasem przydają się 0,6.
 • Poziom 9  
  Ja też ją właśnie kupiłem ;) Nie mogłem się oprzeć. trochę słaba, ale przy odrobinie Tcierpliwości wystarcza do wszystkiego