Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo S80 - sygnalizuje błąd P 0171.

01 Mar 2012 22:10 4466 3
  • Poziom 2  
    Od pewnego czasu w volvo s80 silnik 2.4 benzyna 140 koni włącza się komunikat emissies service vereist oraz równolegle zapala się kontrolka błędu silnika. Wymieniłem świece zapłonowe, filtr powietrza, a przepływomierz jest czysty. Po podłączeniu auta pod sprzęt diagnostyczny wyświetliło błąd p0171 (bank1) zbyt uboga mieszanka. Kupiłem nową oryginalną sonde za 450zł. Jednak to w niczym nie pomogło. Gdzie szukać przyczyny. Obiawy te są identyczne jeżdząc na gazie jak rownież na samej benzynie. Mam pytanie czy tak powinna dzialać nowa sonda lambda:na biegu jałowym na wolnych obrotach praca sondy oscylowała w okolicy pół volta-prawie bez ruchu. Dopiero po dodaniu gazu skok na wykresie był wyraźny. To jest poprawne czy nowa sonda to też śmieć i dlatego nic się nie porawiło? Co jest grane z tym autem. Jak pozbyć się tego komunikatu i przyczyny przez którą pojawia się ten denerwujący komunikat.

Dodano po 2 [minuty]:

Może to Was naprowadzi gdzie leży problem. Ten komunikat nie włącza sie w czasie jazdy, tylko jak po dojechaniu do celu wyłącze silnik i za chwile lub po dłuższym czasie włączam zapłon to komunikat pojawia się i tak zostaje.
  • Poziom 2  
    Problem nadal aktualny i nie ukrywam, że licze na Waszą pomoc. Może ktoś gdzie szukać przyczyny wyświetlania się tego komunikatu i kontrolki błdu silnika?
  • Poziom 11  
    Czemu nie spytać mechanika o interpretację kodu?
    Lepiej zmienić sonde na gorszą?
    Może lepiej zmienić mechanika ?
    Jedż do gazowników z reklamacją...
    Poproś o emulator sondy...
  • Poziom 2  
    Witam. Mam identyczny problem z błędem P0171 i identyczne objawy. Rozwiązałeś może swój problem?Walczę z tym już 3 miechy sam i byłem u różnych magików.nikt nie znalazł przyczyny. Pozdr.