Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo S80 - sygnalizuje błąd P 0171.

01 Mar 2012 22:10 5108 5
  • Poziom 2  
    Od pewnego czasu w volvo s80 silnik 2.4 benzyna 140 koni włącza się komunikat emissies service vereist oraz równolegle zapala się kontrolka błędu silnika. Wymieniłem świece zapłonowe, filtr powietrza, a przepływomierz jest czysty. Po podłączeniu auta pod sprzęt diagnostyczny wyświetliło błąd p0171 (bank1) zbyt uboga mieszanka. Kupiłem nową oryginalną sonde za 450zł. Jednak to w niczym nie pomogło. Gdzie szukać przyczyny. Obiawy te są identyczne jeżdząc na gazie jak rownież na samej benzynie. Mam pytanie czy tak powinna dzialać nowa sonda lambda:na biegu jałowym na wolnych obrotach praca sondy oscylowała w okolicy pół volta-prawie bez ruchu. Dopiero po dodaniu gazu skok na wykresie był wyraźny. To jest poprawne czy nowa sonda to też śmieć i dlatego nic się nie porawiło? Co jest grane z tym autem. Jak pozbyć się tego komunikatu i przyczyny przez którą pojawia się ten denerwujący komunikat.

Dodano po 2 [minuty]:

Może to Was naprowadzi gdzie leży problem. Ten komunikat nie włącza sie w czasie jazdy, tylko jak po dojechaniu do celu wyłącze silnik i za chwile lub po dłuższym czasie włączam zapłon to komunikat pojawia się i tak zostaje.
  • Poziom 2  
    Problem nadal aktualny i nie ukrywam, że licze na Waszą pomoc. Może ktoś gdzie szukać przyczyny wyświetlania się tego komunikatu i kontrolki błdu silnika?
  • Poziom 11  
    Czemu nie spytać mechanika o interpretację kodu?
    Lepiej zmienić sonde na gorszą?
    Może lepiej zmienić mechanika ?
    Jedż do gazowników z reklamacją...
    Poproś o emulator sondy...
  • Poziom 2  
    Witam. Mam identyczny problem z błędem P0171 i identyczne objawy. Rozwiązałeś może swój problem?Walczę z tym już 3 miechy sam i byłem u różnych magików.nikt nie znalazł przyczyny. Pozdr.
  • Poziom 9  
    W moim S80 2.4 benzyna to samosię dzieje. Przekroczona wartość adaptacyjna sondy lambda, a dodatkowo wyświetla się napis emisionen wart ......idd. Szlag mnie trafia powoli bo niby wszystko jest ok a tu co chwila ten błąd.
  • Poziom 9  
    Problem rozwiązany. Pomogła wymiana sondy lambda sterującej na nową. Pomocne były sugestie podawane przez multidiag. Ponadto zwiększyłem ciśnienie gazu podawane przez parownik do 1,36 bara. Okazało się, że po półtorarocznym użytkowaniu instalacji LPG sprawność parownika spadła i podawał ciśnienie poniżej 1 bara. Czeka mnie więc gruntowne czyszczenie parownika (regeneracja). Swoja drogą dziwne, że po 1,5 rocznym użytkowaniu parownik odmówił posługi. W poprzednim aucie miałem LPG 7 lat i do samego końca nie było żadnego problemu. (wymieniane były jedynie filtry co 10000 km.