Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odkurzacz Electrolux Z2035 wyłącza się

03 Mar 2012 18:16 3844 9
  • Poziom 9  
    Witam potrzebuje pomocy w zlokalizowaniu termika w odkurzaczu Electrolux
    Z 2035 , odkurzacz wyłącza się po minucie pracy , filtry czyste, pobór prądu w normie. Zamierzam zmostkować termik
  • Poziom 19  
    Termik najpewniej znajduje się pod szczotkotrzymaczem bądź wciśnięty w uzwojenie stojana. Proponuję sprawdzić łożyska- być może są zużyte i powodują przegrzewanie się. Usunięcie termika a nie usunięcie powodu przegrzewania się spowoduje trwałe uszkodzenie silnika.
  • Poziom 9  
    Dzięki za podpowiedź
  • Poziom 19  
    Proponuję zostawić go w spokoju i zlokalizować przyczynę przegrzewania się.
  • Poziom 9  
    Jeszcze raz dzięki , no zobaczę , ale wirnik chodził względnie lekko , a pozatym obserwowałem pobór prądu i z tego co pamiętam był zbliżony do poboru ZELMERA
    o nieco mniejszej mocy, więc uznałem że to raczej termik zbyt szybko reaguje,
    pozdrawiam / dziękuję
  • Poziom 19  
    A czy wirnik nie iskrzy na komutatorze?
  • Poziom 9  
    Nie zbyt bo bym zwrócił uwagę, ale polukam jeszcze w pn. jak się za niego wezmę
    ,moim zdaniem choć mam małe doświadczenie , silniki w Zelmerach są lepiej
    zrobione , a moje małe doświadczenie wynika z tego że mam Zelmera który
    działa u nas od kilkunastu lat i jest poobijany ale silnik na chodzie, a ten mi tu
    sprawia problemy.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    Stare zelmery były bardzo dobre, ja mam jeden ponad 30sto letni i nadal się trzyma.
  • Poziom 9  
    Dzięki za pomoc , faktycznie był pod jedną ze szczotek , zmostkowałem i mam spokój
    w domu , wirnik chodzi lekko więc chyba posłuży.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    To czy lekko chodzi nie ma znaczenia, zmostkował kolega? Za miesiąc będzie temat jaki odkurzacz kupić z kolegi strony, pozdrawiam.