Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Siemens 25e201eu/02. Program w toku, a zmywarka nie działa

jankop1960 03 Mar 2012 22:17 8035 6
 • #1
  jankop1960
  Level 9  
  Witam wszystkich forumowiczów.
  Potrzebuję pomocy przy naprawie zmywarki Siemens 25e201eu/02.
  Po załączeniu programu np. eco 2h20min następuje nieudana próba pobrania wody i później cisza. Zegar odlicza program. Zatrzymuje się na 0.01 i stoi. Zeruje się po resecie. Natomiast jeśli wyłączę i włączę zasilanie to uruchamia się ten sam program eco (cały program) w trybie pracy, a nie oczekiwania do zatwierdzenia. Nawet w momencie, gdy przy wyłączonym zasilaniu zadamy nowy program n.p. mycie wstępne. Chcąc zmienić program to eco musi przejść na "sucho'' całe 2.19 i zatrzymane 0,01 należy zresetować. Wówczas dojdzie do zera. Po wyłączeniu zasilania można pokrętłem zmienić program, który uruchomi się w trybie pracy po włączeniu zasilania. Ponownie próbuje pobrać wodę. Spróbowałem zalać ręcznie. Reset nie wypompowuje wody. Pompa wyczyszczona, rura spustowa też. W płaszczu wodnym powyżej połowy, z lewej strony jest jakieś zanieczyszczenie (zdjęcie)

  Zmywarka Siemens 25e201eu/02. Program w toku, a zmywarka nie działa

  Czy to może być problem? Jeśli tak to w jaki sposób mogę się do tego elementu dostać? Liczę na pomoc. Pozdrawiam.
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • #2
  peter falk
  Home appliances specialist
  Prawdopodobnie zabite (zbite z powodu wsypywania w pojemnik soli - proszku) złoże jonitu w płaszczu i woda przez nie nie przechodzi.
  Cały płaszcz do demontażu i gruntownego czsyszczenia.
  Tak coś widzę ze zdjęcia, że to wersja z zasobnikiem soli w bocznej ściance.
  Z tyłu zmywarki jest zbiornik wody podłączony do płaszcza?
 • #3
  jankop1960
  Level 9  
  Płaszcz zdemontowałem i wyczyściłem.czy ta żółta maź czemuś służyła i teraz wymaga uzupełnieniu?Zbiornik z żywicą i solą znajdują się pod komorą .
 • #4
  jankop1960
  Level 9  
  Po dokładnym wyczyszczeniu tego fragmentu płaszcza pojawił się pływak który w momencie wypompowywania wody uniósł się w tym zbiorniczku i swoim wierzchołkiem zamkną otworek przelotowy a woda brudna została skierowana do rury wyrzutowej.Tak było w pierwszym uruchomieniu po montażu .program 0,29min, uruchomił się,nabrał wodę do zbiornika .W momencie 0,21min do końca zegar przestawił się na 0,13min i dopiero teraz woda została wpompowana w płaszcz z solanki.Tak przeszło do 0,01min i wróciło do 0,07min .Woda z płaszcza została zrzucona do komory i Od tego momentu rozpoczeła pracę pompa główna.Gdy doszedł program do 0.01 nowa solanka została wpompowana do płaszcza i uzupełniony stan w złożu z żywicą i solą.Na ostatniej minucie mycie trwało jeszcze ze cztery minuty ale na koniec brudną wodę wypompowało.
  Następny program nastawiłem ECO 2.20min .Zmywarka nabrała wodę i zaczeła pracowac' ,poszedłem na telewizję .Wróciłem po godzinie a zmywarka stoi .Woda była zagrzana.Reset nie wypompował wody.
  Tyle tylko że teraz można zmieniac" programy które po zatwierdzeniu wykonują jakieś testy na króciutko załącza się pompka wyrzutu brudnej wody i na tym koniec.Pomóżcie. Pozdrawiam wszystkich/
 • #6
  jankop1960
  Level 9  
  To najpewniej jakiś wytrącony proszek z wody
  dzisiaj wyświetlił e20
 • #7
  jankop1960
  Level 9  
  Przyczyna byl wypalony styk masy w szafce bezpiecznikowej.