Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lampka do Infinity SM 155

PetePoznan88 06 Mar 2012 06:57 1213 2
  • #1 06 Mar 2012 06:57
    PetePoznan88
    Poziom 10  

Witam!

Moim problemem po zakupie Infinity SM 155 stało się wzmocnienie, a dokładniej parasound D/as 1000II + pre parasound p/ld - 1100.
    Moc końcówki ogranicza mnie do ruchu potencjometrem na obszarze 1-5mm, co jak wiadomo znacznie utrudnia współpracę ze sprzętem :(

Prosiłbym o porady co szukać do tych kolumn?

Rozważałem końcówkę lampową lub monobloki lampowe w klasie A, ale wszystko albo strasznie drogie, albo w ogóle niedostępne.
    Znajomy polecał mi OMAK'a aktualnie dostępnego na allegro ale gość nie chce zejść z ceny i woła dwa razy tyle ile ten sprzęt realnie wart - pomijam efekt wizualny/estetyczny, bo wygląda jak puszka na narzędzia z czasów pierwszej wojny światowej :(
    A w razie gdyby się nie sprawdził możliwości odsprzedaży praktycznie nie ma...

Budżet jakim będę dysponował niebawem to około 2000zł.

Lampa nie musi być mocna, bo kolumny są ekstremalnie skuteczne - 102db, grunt, żeby dawała sobie radę z 38cm głośnikiem basowym, a nie wiem czy np. klasa A 8W na kanał sobie z tym poradzi...?

Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc :)

0 2
  • #2 10 Mar 2012 09:09
    Herethic
    Poziom 28  

Z Infinity miał do czynienia zukzukzuk. To rzadko spotykany i dobry sprzęt, więc nie dziw się,
    że nikt nie próbuje wpuścić Cię niechcąco "w maliny".

Osobiście rozważyłbym odsłuchanie na Denonie PMA 1560,
    SONY 770 ES , lub czymś w tym klimacie.

Pozdro.

0
  • #3 10 Mar 2012 15:25
    PetePoznan88
    Poziom 10  

Hehe z Jackiem mam stały kontakt, byłem u niego nawet na odsłuchu jego pięknych kolumn.
    Co do wzmacniaczy które wymieniłeś, to byłby to krok wstecz.
    Aktualnie kolumny napędzam o wiele lepszym zestawem ;)
    Szukam jakiejś słabej lampki w klasie A byłaby dla mnie w zupełności wystarczająca ze względu na skuteczność kolumn.

0
  Szukaj w 5mln produktów