Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłaczenie syreny alarmowej F6B/400

07 Mar 2012 17:21 2612 7
  • Poziom 11  
    Witam i bardzo bym prosił o pomoc. Kupiłem zewnętrzny sygnalizator akustyczno-optyczny F6B/400 i mam problem z jego podłączeniem. Instrukcja jest tak kiepsko zeskanowana, że nie mogę nic doczytać. Wiem jak podłączyć zasilanie lecz nie mogę znaleźć gniazda do podłączenia sygnału wywołującego alarm. Doszedłem tylko do tego, że gdy na wejście opisane jako TRIG podam napięcie 12V syrena przestaje hałasować tylko jest sygnalizacja świetlna a gdy nic nie ma na tym wejściu jest akustyka i sygnalizacja świetlna. Nie mam pojęcia wyzwolić i zdezaktywować alarm. Nadmienię tylko, że syrena miała być sterowana z małej centrali alarmu bezprzewodowego z wyjścia podawanego na głośnik tej syrenki. Bardzo proszę o pomoc.
  • Poziom 32  
    Nie znam tego typu sygnalizatora doczytałem się z twego posta że ten sygnalizator ma swoje zasilanie (jest autonomiczny) .Zazwyczaj takie urządzenia maja listwę zaciskową do której dopinamy/przykręcamy przewody sterujące.Powinieneś mieć + i - zasilania ciągłego (ładuje akumulator) oraz zaciski sabotażowe (przy oderwaniu od podłoża zapiankowaniu i otwarciu powodują alarm sabotażowy) ,zaciski sterujące powodujące wyzwalanie sygnału akustycznego i optycznego.te zaciski sterujące wyzwalają akustykę i optykę wtedy kiedy są rozwarte od masy lub zwarte do masy zależnie jak są zaprogramowane.Sygnalizator może zadziałać kiedy ma podłączone zasilanie i zaciski sterujące ma : 1 .rozwarte od masy, 2. zwierane do masy,3 podane 12V na zaciski by wyzwolić zadziałanie lub 4.zanik z zacisku 12V aby wyzwolić zadziałanie .Wszystko zależne od typu sygnalizatora i sposobu oprogramowania wejścia .
  • Poziom 11  
    Skan w lepszej jakości będą miał jutro. Po kontakcie ze sprzedawcą zobligował się dostarczyć instrukcję w lepszej jakości. A co sie tyczy zasilania to jest możliwość podpięcia akumulatora jako zasilania zapasowego w celu zadziałania sygnalizacji w chwili oderwania syreny od ściany - tyle wyczytałem z instrukcji. Zaciski natomiast opisane są następująco: TAMP - 2szt. , BAT - jako podpięcie "+" akumulatora, PGM, TRIG oraz "+" i "-" 12V DC. I w chwili gdy podpinam zasilanie pod "+" i "-" 12V już zaczyna wyć i migać sygnalizator. Natomiast gdy podłączę +12V pod zacisk TRIG przestaje wyć tylko miga. Nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić.
  • Poziom 32  
    Jakoś się nie mogę połapać w tym słabym xero.Mam pytanie czy płytka "alarm panel" znajduje sie w tym sygnalizatorze tak jak ta druga i czy jest do niej podłączony akumulator? Z tego co zauwazyłem (słabo czytelny rysunek) to masz tak: zaciski TAMP -to sabotaż sygnalizatora -podłącz do obwodu sabotażowego systemu/centrali. +i- to zaciski zasilania 12V przez cały czas. BAT + i _ zaciski podłączenia akumulatorka PGM i TRIG to sterowanie wyciem i miganiem .Tu musisz metoda "saperską" wypróbować co powoduje co? Opisuje z zastrzeżeniem prawdopodobnie bo rysunek jest mało czytelny.Widzę tam jumpery do zaprogramowania trybów pracy wiec trzeba je poprzełączać i sprawdzić co daje ich przełaczenie. Jeszcze jedno opisz nam jakie zaciski kolejno są w listwie zaciskowej sygnalizatora-to słabo widać .
  • Poziom 11  
    OK, już wszystko jasne. Posiliłem się instrukcja od podobnej syreny alarmowej. Podłączyłem według tego opisu i działa:
    1.Sygnalizator pracuje jak “zwykły sygnalizator optyczno-akustyczny.
    a.Wyzwalanie „+” DIP SWITCH 3 pozycja OFF
    Podłączyć -12VDC sygnalizatora z masą centralki
    Połączyć wejście TRIG z +12VDC
    Podanie +12VDC z centralki wyzwala alarm sygnalizatora akustycznego i optycznego.
    (zapalają się 4 diody LED, żarnik, dioda LED czołowa jeżeli DIP SWITCH 4 w poz. ON).
    b.Wyzwalanie „-„ DIP SWITCH 3 w poz. ON
    Podłączyć +12VDC sygnalizatora z zasilaniem +12VDC centralki
    Połączyć wejście TRIG z -12VDC
    Podanie masy z centralki na -12VDC wyzwala alarm
    (zapalają się 4 diody LED, żarnik, dioda LED czołowa jeżeli DIP SWITCH 4 w poz ON).
    Bardzo dziękuje za zainteresowanie i pomoc.