Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

od 01.05 blokada kradzionych fonów - jak to działa?

30 Gru 2004 23:38 4527 49
  • Poziom 18  
    Z tego co się dowiedziałem od 1 stycznia 2005 operatorzy telefonii komórkowej będą blokować telefony zgłoszone jako kradzione. Ciekawi mnie jak będzie to wyglądało - zostanie zablokowany telefon czy tylko nie będzie można z niego nawiązywać połączeń?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zablokują numer IMEI czyli nie będzie możliwości zalogowania się do sieci, czyli telefon nie będzie się nadawał do dzwonienia.
  • Warunkowo odblokowany
    Teamat poruszany był już na forum, poszukaj.
  • Poziom 31  
    w dtc-3 to nie jest problem ale co z innymi?
  • Warunkowo odblokowany
    @vymiathatch, nie powinieneś zadać tego pytania, bo to nielegale jest (zmienianie IMEI) :P
  • Poziom 15  
    Dlamnie to jest poprostu oszukiwanie samego siebie... Kiedys byl taki program wlasnie o kradzionych telefonach w TV. Byl nawet wywiad ze zlodziejem i co lepsze z szefem PTC. No wielki pan manager Ery sam powiedzial ze tak maja taka usluge jednak w praktyce nic ona nie daje bo na kazdej gieldzie albo u kolegi w bloku mozna za grosze zmienic IMEI i mamy juz w pelni legalny telefon... Wiec kozaki z sejmu uwazaja ze jak ustanowili taka ustawe prawna to juz wszyscy beda im dziekowac i kradzieze telefonow spadna... a pierdoly opowiadaja!! Poprostu dadza wiecej zarobic sewisom, kolegom z bloku albo pseudo serwisantom z gieldy... Hmm a moze to jakis krok w walce z bezrobociem .. ;) Nie poprostu rece opadaja..
    MasterJapko w dct3 to chwila ale zmień w dct4... powodzenia, tylko dobrzy serwisanici to zrobią aby telefon dalej działał, nie mówiąc już o innych telefonach w których jak zmienisz IMEI to nie będą chciały łapać zasięgu.... telefony w których łatwo można zmienić IMEI już się kończą.... i ta ustawa trochę zmniejszy kradzieże... zresztą mam taką nadzieję...
  • Poziom 21  
    chlopaki martwi mnie jednak fakt iz majac komis z telefonami cholera wie ile tak naprawde kupujesz na "papier" kradzionych fonów - wiec trzeba sie przygotowac na przepychanki z policją bo na bank bedzie pare skarg ze u ciebie ludzie nabyli telefon ktory teraz jest zablokowany
  • Poziom 31  
    nio i znajac nasze prawo to pewnie jeszcze ci telefon z komisu zabiora i nie bedziesz mial ani telefonu ani pieniazkow
  • Poziom 15  
    Majac kase i sprzet DCT-4 bez problemu zrobisz...

Chcoiaz pwoiem ze mi w SE t610 zmiana IMEI dla zabawy tez sprawila troche klopotow :) Tzn mialem 4locki.. :)
  • Poziom 18  
    a jak wtedy odróżnić telefon kradziony, który jest zablokowany i się nie loguje od legalnego bez zasięgu?
  • Poziom 26  
    A przy okazji jak zmienić imei TORNADEM na w t65 bo bawiłem się ale tej funkcji niemoge znaleźć a apropo zmienionych imei to jak policja się ustosunkuje do telefonu który ma legalny imei ale niema nalepki albo inny na nalepce a inny w telefonie?
  • Spec od GSM
    w koncu ktos zabrał sie za to aby zmusic operatorów do takiej akcji ale nie rozumiem co ma za sens taka gadka tu 5sek tu sprzet itd sam siedze w tym troche czasu i wiem ze jest to mozliwe ale co z tego nie o to tu chodzi kazdy mądry człowiek zajmujący sie branżą gsm nie bedzie moczył dupska dla zmiany imei'a w telefonie ktory przynosi "......."czytaj złodziej "dres" :) bo wyłącznie ekipa diskomłotów ma taki pomysł na życie...
    stary na swiecie jest kupa ludzi, ktorzy za 10zl beda zmieniac imei 'dresom' :-) Przekonasz sie o tym sam...
  • Spec od GSM
    no i tu dochodzimy do sedna sprawy szczerze mowiąc jesli bede wiedzial ze ktos cos takiego robi a tym bardziej gdzie to robi :) napewno sie pochwale i nie wazne czy bedzie to smarkacz 16 czy tam 17lat , odechce sie popaprańcom mieszać...
  • Poziom 31  
    no niestety ja tez nie popieram dorabiania sie na czyjejs krzywdzie wiec strzeżcie sie :evil:
  • Poziom 13  
    Ale kradzieże sie zmniejszą bo nie każdy bedzie umial zmienić ten numer.Cokolwiek by rząd nie robił to zawsze krytyka.
  • Poziom 15  
    Mogli by robic telefony takie jak w stanach tzn bez gniazda na karte SIM :) Cos takiego jak odpowiednik naszej 3310 :) Mysle ze to bylby jeden z lepszych rzeczy. Fajnie ze cos w tym rzadzie kombinuja ale takie cos powinni wprowadzic zara potym jak GSM weszlo do Polski a nie teraz gdzie kable do nokii kosztuja 16zl i inny sprzet tez leci na pysk...
  • Poziom 17  
    a jak juz zabezpieczą tak telefony to i tak zawsze bedzie mozna se taki kupić na części oczywięcie o wiele taniej np walmą jakąś nowszą nokie na 7250 i co za 200zł ktoś na części nie kupi?? a 2 stówy piechotą nie chodzą
    Od samego poczatku istanialy trzy listy: Biala (telefon kupiony np. w salonie), Szara (niewiadomego pochodzenia, ale nie zgloszony jako skradziony)... i Czarna - wiadomo o co chodzi.

Na operatorow telekomunikacyjnych bylo nakladane sporo wymogow... i nic z tego nie wyszlo. Teraz bedzie trzeba zawracac dupe i tak juz wyczerpanej do granic wytrzymalosci policji...

Braaaawooo, Braaaawoooo

Podobnie bylo z MACadresami kart sieciowych... Jeszcze kilka lat temu byly niemozliwe do zmienienia, a dzis mozna to zrobic nie wyjmujac jej z komputera. Tak samo bedzie z telefonami... A Polak potrafi :D
  • Poziom 15  
    Witam!!!
    Wszystko jest dobre ale do pewnego momętu!!!
    Na początku były simlocki i jak ktoś umiał to zrobić to był panem i płaciło mu się za coś takiego wielkie pieniądze i teraz simlocka każdy ściągnie nawet taki co w tym nie siedzi ale wystarczy że wejdzie do netu i troszke ruszy głową i moim zdaniem tak samo będzie z tymi blokadami!!!Na początku też będzie ciężko ale nie długo "POLAK WSZYSTKO ZROBI"!!! :)
  • Poziom 18  
    Tak, na tym forum ktoś mądry napisał, że imei powinien być zapisany w pamięci rom, no tak sprawa załatwiona nie można go zmienić, ale jaki problem dla dobrego fachowca przelutować odpowiednie elementy???
  • Poziom 24  
    To by trzeba polakom mentalnosc przeflashowac. To by moze takie przepisy cos daly.
  • Poziom 31  
    eee tam prawo prawem a w polsce wiecie jak jest. kto to bedzie sprawdzal? przeciez to kraj absurdow
    Komar_wladek nie wiem czy wiesz ale w DCT4 tak właśnie jest...
  • Poziom 18  
    Ja na za DCT4 sie nie biore, wiec nie wiedziałem, ale dzieki za info
    hehe przeflashowac mentalnosc :D lepiej nie mogles tego ujac :D

kazdy to juz wie, ze polak potrafi :D wejdzie sobie na landy, jezeli bedzie problem z wejsciem, to pokaze sie zeby polacy nie ciagneli tak duzo bo zapychaja lacze :D
  • Poziom 15  
    vymiathatch napisał:
    eee tam prawo prawem a w polsce wiecie jak jest. kto to bedzie sprawdzal? przeciez to kraj absurdow

nie no tak nie mów!!!Akurat co do tego to sprawdzają i to bardzo dobrze!!!Kiedyś na ulicy mnie sprawdzali bo szedłem z dwoma telefonami ale oczywiście laegalnymi :)Ale naprawde to co teraz się dzieje tojest jeden wielki skandal!!!!Ja mieszkam w centrum poznania i widzę to!!!Ktoś zostawi samochów i zapomni zabrać telefonu i wychodzi tylko na 1 min a wraca i szyba wybita :( i tak dzień w dzień
  • Poziom 25  
    Moim zdaniem blokowanie nic nie zmieni - to tylko kolejne złudne zabezpieczenie. To że się komórki kradnie , takie kupuje czy rozprowadza dalej - oznacza że jest ogólnie tolerowane złodziejstwo. Niestety nie ma co się obrażać że na zachodzie Polak kojarzy się ze złodziejem. Popatrzcie wokoło, przykładów jest wiele na dole i na górze. Kodowanie radi samochodowych, panele , karty kodowe , simlocki , piny , hasła i inne patenty nic nie dają. Jak się kradło tak się kradnie. Komuna nauczyła a kapitalizm zmusił. W tym kraju niestety ogromna większość kradnie - choćby po to by wpłacić miesięczny haracz (najwyższy w Europie) do budżetu by ci wyżej mieli za co się dobrze bawić. Pewnie się oburzysz że ty jesteś inny ? Jeśli tak to jesteś wielki i chwała ci za to . Obyś swoim myśleniem zaraził innych i skłonił do bycia uczciwymi i ludzie łamali zabezpieczenia tylko i wyłącznie w celach edukacyjnych . Wtedy z czystym sumieniem odpowiem na postawione w temacie pytanie jak to działa. Nic w ten temat więcej nie wniosę bo wiadomo - ktoś to wykorzysta ale niestety tylko w celach zarobkowych.