Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Butla 11kg do podgrzewania wody w piecyku

worms1234 25 Mar 2012 12:14 16236 7
  • #1 25 Mar 2012 12:14
    worms1234
    Poziom 6  

Witam

Mam pytanie do użytkowników przepływowych podgrzewaczy gazowych.

Na jak długo wystarcza wam butla przy podgrzewaniu wody.

W moim przypadku jest to 7dni dla rodziny 3os.

Moje pytanie wypływa z faktu posiadania piecyka dwu funkcyjnego Junkers, w którym podgrzewanie wody użytkowej odbywa się przez wymiennik ciepła.
    Przy ostatniej wizycie serwisowej, serwisant zachwalał mi użytkowanie piecyka jedno funkcyjnego ze względu na znacznie ograniczenie zużycia gazu przy ogrzewaniu samej wody. Podobno butla wystarcza na 1 mc.
    Czy to jest realne?

Mój piec 22kW. Typowy "Termet" ok 19kW.

• #2 25 Mar 2012 15:15
    1131673
    Usunięty  
  • #3 25 Mar 2012 19:24
    serwisszulborski.pl
    Specjalista - systemy grzewcze

Zgadza się przy "kąpielówce" może wystarczyć butla 11kg na miesiąc albo nawet dłużej (wszystko zależy od nawyków). Użytkownicy junkersów na butlę to potwierdzają. Jedna butla na tydzień - to wynik który może zastanawiać (4X60zł).

• #4 25 Mar 2012 19:30
    -west
    Specjalista - systemy grzewcze

worms1234 napisał:
    Przy ostatniej wizycie serwisowej, serwisant zachwalał mi użytkowanie piecyka jedno funkcyjnego ze względu na znacznie ograniczenie zużycia gazu przy ogrzewaniu samej wody. Podobno butla wystarcza na 1 mc.

Prawdopodobnie zużycie gazu może spaść. Ale różnica nie będzie duża. Natomiast pobór prądu czyli 95W x T - czas pracy kotła przy produkcji CWU będzie twoim zyskiem. Jak przeliczysz koszt zakupu nowej termy to zwrot "inwestycji" trochę potrwa.
    Pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

serwisszulborski.pl napisał:
    Jedna butla na tydzień - to wynik który może zastanawiać (4X60zł).
    Tak jest. Prawdopodobnie wymiennik nie odbiera należycie ciepła. Możę to być kwesta kamienia albo regulacji kotła.

• #5 26 Mar 2012 21:40
    berga
    Poziom 18  

Witam.

worms1234 napisał:

Na jak długo wystarcza wam butla przy podgrzewaniu wody.
    W moim przypadku jest to 7dni dla rodziny 3os.
    To na rok wyjdzie ponad 3000 PLN. Za tą kwotę można się nie tyko codziennie umyć, ale i chałupę ogrzać!
    Stanowczo za duże zużycie, jeśli jest tylko prysznic, to powinna butla starczyć na miesiąc.

• #6 16 Cze 2013 08:48
    jendreula18
    Poziom 2  

od niedawna posiadam przepływowy podgrzewacz wody na propan butan-dwie osoby codzienne używanie tz kąpiel zmywanie jak u każdego.mineło 3 tygodnie i tak na oko jest jeszcze okolo połowa butli, może to zależy od rodzaju podgrzewacza ja mam TERMET TermaQ Electronic G-19-02

• #7 04 Lip 2016 21:23
    MarkoDD
    Poziom 1  

Cześć wszystkim zabudowałem przepływowy ogrzewacz wody typu Junkiers i jestem bardzo zadowolony. Zasilany jest butlą na propan butan 11kg, Używamy go w trójkę żona, ja i córka 11lat każdy dzień do kompania i daje radę. Butla u mnie wystarcza na niecałe dwa miesiące. Nie ma żadnego efektu mrożenia się reduktora jak piszą na innych forach wszystko działa tak jakby był zasilany z gazu ziemnego. Ludzie nie bójcie się tej instalacji. Junkiers kosztował 1170zł + 80 zł nowe dysze pod propan butan i śmiga, butla z gazem to teraz koszt 32 - 34 zł.

• #8 26 Lis 2016 18:03
    haker24
    Poziom 11  

MarkoDD napisał:
    butla z gazem to teraz koszt 32 - 34 zł.

Kolega ma na podwórku CPN, czy wymienia te butle za Wschodnią granicą?

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson