Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tokarka angielska nie ma metrycznych gwintów?

zibi5353 25 Mar 2012 21:27 6335 19
  • #1 25 Mar 2012 21:27
    zibi5353
    Poziom 7  

Mam pytanie do fachowców, czy możliwe jest aby tokarka produkcji angielskiej nie miała metrycznych gwintów tylko calowe?
    Czy jest jakaś możliwość aby to zmienić?

0 19
  • #3 25 Mar 2012 22:24
    zibi5353
    Poziom 7  

Nie mam. Na tabliczkach z gwintami nie ma nawet tabelki z gwintami metrycznymi są tylko calowe , posuwy poprzeczne i wzdłużne oraz ustawienia obrotów wrzeciona

0
  • #4 25 Mar 2012 22:33
    kazimierzbrejta
    Poziom 22  

Witam. W większości przypadków jest możliwe nacinanie gwintów metrycznych nożem na tokarkach ze śrubą pociągową o skoku calowym. Wystarczy znać ten skok i z odpowiednich tablic dobrać koła zmianowe gitary do potrzebnego skoku metrycznego. Pozdrawiam.

0
  • #5 25 Mar 2012 22:50
    zibi5353
    Poziom 7  

Tu nie ma gitary. Skoki gwintów ustawiane są tylko z dźwigni..

Dodano po 14 [minuty]:

Tokarka angielska nie ma metrycznych gwintów? Tokarka angielska nie ma metrycznych gwintów? Są tylko takie dwie tabelki

0
  • #6 25 Mar 2012 23:11
    kazimierzbrejta
    Poziom 22  

Na tablicach wyraźnie widać cztery koła przekładni bocznej tzw. gitary masz nawet podane ilości zębów. Te właśnie koła należy wymienić do nacinania gwintów metrycznych no poza tym o 127 zębach ponieważ jest to koło podstawowe. Zaczynać należy od zmierzenia skoku śruby pociągowej.

0
  • #7 25 Mar 2012 23:56
    zibi5353
    Poziom 7  

Tokarka angielska nie ma metrycznych gwintów? To ta tokarka.

Dodano po 6 [minuty]:

Czy mam rozumieć że skoro do kompletu nie ma żadnych dodatkowych kół zmianowych należało by zmierzyć skok śruby pociągowej a następnie dorobić dodatkowe koła do gitary? A jak obliczyć ile zębów powinny mieć te koła? Zależy mi na toczeniu gwintów metrycznych . Tokarka by mi pasowała tylko te gwinty. Nie wiem czy w tej tokarce to nie za dużo zachodu?? Czy skórka warta jest wyprawki?? Może fachowcy podpowiedzą..

0
  • #8 26 Mar 2012 11:57
    kazimierzbrejta
    Poziom 22  

Dokładnie jak opisałeś. Obliczać ilości zębów nie ma potrzeby, ponieważ w literaturze są podawane gotowe tabele podające ilości zębów. Gwinty metryczne wykonuje się te o podstawowych skokach, a do tego potrzeba około 6 szt. kół zmianowych. Cena tych kół nie powinna być duża, gdyż kołom tym nie stawia się dużych wymogów. Ocena tego zakupu zależy tylko od Ciebie, ponieważ tylko Ty znasz rachunek zysków i strat.

0
  • #9 26 Mar 2012 13:14
    zibi5353
    Poziom 7  

A mniej więcej jaki to koszt moze się orientujesz?? A co gdy śruba ma takze skok calowy? Moze ktoś ma kontak na fachowca który by te koła dorobił lub skompletował?? Dodam ze nie ma zadnej dokumentacji do tej tokarki.

0
  • #10 26 Mar 2012 20:43
    zibi5353
    Poziom 7  

Witam znalazłem jeszcze jedna tabliczkę. Czy to może być rozwiązanie moich wątpliwości ? Wystarczy tylko dorobić brakujące koła??? A jak sobie można poradzić z calowymi skalami na koniku, pokrętłach od suportu. Z pokrętłem od suportu po prawej stronie to jakoś dam radę. A to ta tabelka Pozdrawiam ZbigniewTokarka angielska nie ma metrycznych gwintów? A jak sobie poradzić z ewentualnym przeskanowaniem podziałek na pokrętłach i koniku? Pozdrawiam Zbigniew

0
  • #11 26 Mar 2012 22:09
    kazimierzbrejta
    Poziom 22  

Czyli masz tabelę jak powinna być ułożona przekładnia boczna do gwintów metrycznych. Należy sprawdzić, które koła są, a które dorobić. Może odnajdą się wszystkie, jeżeli maszyna nie była mocno dekompletowana. Podziałka na koniku jest mniej potrzebna i można się nauczyć przeliczać.

0
  • #12 26 Mar 2012 22:50
    zibi5353
    Poziom 7  

A co z podziałkami na pokrętłach? I podstawowe pytanie Czy Waszym zdaniem warta jest takie ceny ? (ok 6000 tys) czy lepiej poszukać coś polskiego w tej cenie? Zależy mi na stosunkowo dużej średnicy toczenia i dużej uniwersalności. No i wydaje się w niezłym stanie technicznym Pozdrawiam Zbigniew

0
  • #13 26 Mar 2012 23:22
    kazimierzbrejta
    Poziom 22  

No z tymi podziałkami to jest trochę kłopot, ponieważ suport wzdłużny i poprzeczny jest używany ciągle zwłaszcza poprzeczny. Jeżeli chodzi o wybór, to na pewno za tokarkami produkcji polskiej poza w/w mankamentami przemawia jeszcze dostęp do części zamiennych, np. tych znormalizowanych jak łożyska i śruby i innych.

0
  • #14 26 Mar 2012 23:28
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #15 29 Mar 2012 15:42
    zibi5353
    Poziom 7  

Sprawa angielskiej tokarki nieaktualna . Sprzedajacy okazał sie zwykłym nieodpowiedzialnym dupkiem. Obiecał mi sprzedac tokarkę, tydzień pisaliśmy meille aby ustali szczegóły bydowy maszyny, poznałem ja dokładnie równierz dzieki temu forum, zakupiłem nawet DTR-kę po angielsku, w miedzy czasie ja sprzedałem swoją starą tokarkę przygotowałem miejsce a dzisiaj gdy zadzwoniłem ze chce przyjechac i odebrac ten mi mówi ze przyjechał ktoś i sprzedał nawet nie zadzwonił.czy dam więcej...... .Teraz jestem w sytuacji że zostałem bez maszyny a mam zamówenia poprzyjmowane. Firma została w tarapatach.Klienci mnie zjedzą. Moze ktoś ma do sprzedania tokarkę o długości całkowitej do 220cm., wszystkie gwinty w dżwigniach( bez gitary) lub z małą kombinacja w kołach. przelot wrzeciona ok 40 mm., średnica toczenia ok 40 mm lub wyjmowany mostek. długośc toczenia w kłach ok 70mm w dobrym stanie,w rozsadnej cenie. Pozdrawiam Zbigniew. Ps. oby los nie postawiał wam na swej drodze takich kontrachentów.....

1
  • #16 31 Mar 2012 10:28
    zibi5353
    Poziom 7  

Podejzewam ze ktoś z tego forum podkupił mi ta tokarkę//??? Jak chce zarobic na niej to prosze o kontakt

0
  • #17 31 Mar 2012 11:44
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #18 02 Kwi 2012 10:29
    zibi5353
    Poziom 7  

Pewnie masz rację. Za duzo szumu wokł tej maszyny było. Madry polak po szkodzie. A szkoda coraz większa się robi. Ale byłem ograniczony kasą i nie chciałem sie w... w jakiś zły zakup. Teraz mam kasy więcej a maszyny znaleśc nie mogę. Puki co 2 ludzi na urlopie. Mam nadzieję traefic cos w końcu.Szukam maszyny do 7 tyś. z pełnym nortonem,i i wzniosem nad łożem nie mniej jak 320 mm. Długośc całkowita tokarki 2100mm.

0
  • #20 09 Kwi 2012 17:09
    zibi5353
    Poziom 7  

Dzięki. Widziałem.............

0