Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tokarka angielska nie ma metrycznych gwintów?

zibi5353 25 Mar 2012 21:27 7373 19
    zibi5353
    Level 9  
    Mam pytanie do fachowców, czy możliwe jest aby tokarka produkcji angielskiej nie miała metrycznych gwintów tylko calowe?
    Czy jest jakaś możliwość aby to zmienić?
    zibi5353
    Level 9  
    Nie mam. Na tabliczkach z gwintami nie ma nawet tabelki z gwintami metrycznymi są tylko calowe , posuwy poprzeczne i wzdłużne oraz ustawienia obrotów wrzeciona
    kazimierzbrejta
    Level 22  
    Witam. W większości przypadków jest możliwe nacinanie gwintów metrycznych nożem na tokarkach ze śrubą pociągową o skoku calowym. Wystarczy znać ten skok i z odpowiednich tablic dobrać koła zmianowe gitary do potrzebnego skoku metrycznego. Pozdrawiam.
    zibi5353
    Level 9  
    Tu nie ma gitary. Skoki gwintów ustawiane są tylko z dźwigni..

Dodano po 14 [minuty]:

Tokarka angielska nie ma metrycznych gwintów? Tokarka angielska nie ma metrycznych gwintów? Są tylko takie dwie tabelki
    kazimierzbrejta
    Level 22  
    Na tablicach wyraźnie widać cztery koła przekładni bocznej tzw. gitary masz nawet podane ilości zębów. Te właśnie koła należy wymienić do nacinania gwintów metrycznych no poza tym o 127 zębach ponieważ jest to koło podstawowe. Zaczynać należy od zmierzenia skoku śruby pociągowej.
    zibi5353
    Level 9  
    Tokarka angielska nie ma metrycznych gwintów? To ta tokarka.

Dodano po 6 [minuty]:

Czy mam rozumieć że skoro do kompletu nie ma żadnych dodatkowych kół zmianowych należało by zmierzyć skok śruby pociągowej a następnie dorobić dodatkowe koła do gitary? A jak obliczyć ile zębów powinny mieć te koła? Zależy mi na toczeniu gwintów metrycznych . Tokarka by mi pasowała tylko te gwinty. Nie wiem czy w tej tokarce to nie za dużo zachodu?? Czy skórka warta jest wyprawki?? Może fachowcy podpowiedzą..
    kazimierzbrejta
    Level 22  
    Dokładnie jak opisałeś. Obliczać ilości zębów nie ma potrzeby, ponieważ w literaturze są podawane gotowe tabele podające ilości zębów. Gwinty metryczne wykonuje się te o podstawowych skokach, a do tego potrzeba około 6 szt. kół zmianowych. Cena tych kół nie powinna być duża, gdyż kołom tym nie stawia się dużych wymogów. Ocena tego zakupu zależy tylko od Ciebie, ponieważ tylko Ty znasz rachunek zysków i strat.
    zibi5353
    Level 9  
    A mniej więcej jaki to koszt moze się orientujesz?? A co gdy śruba ma takze skok calowy? Moze ktoś ma kontak na fachowca który by te koła dorobił lub skompletował?? Dodam ze nie ma zadnej dokumentacji do tej tokarki.
    zibi5353
    Level 9  
    Witam znalazłem jeszcze jedna tabliczkę. Czy to może być rozwiązanie moich wątpliwości ? Wystarczy tylko dorobić brakujące koła??? A jak sobie można poradzić z calowymi skalami na koniku, pokrętłach od suportu. Z pokrętłem od suportu po prawej stronie to jakoś dam radę. A to ta tabelka Pozdrawiam ZbigniewTokarka angielska nie ma metrycznych gwintów? A jak sobie poradzić z ewentualnym przeskanowaniem podziałek na pokrętłach i koniku? Pozdrawiam Zbigniew
    kazimierzbrejta
    Level 22  
    Czyli masz tabelę jak powinna być ułożona przekładnia boczna do gwintów metrycznych. Należy sprawdzić, które koła są, a które dorobić. Może odnajdą się wszystkie, jeżeli maszyna nie była mocno dekompletowana. Podziałka na koniku jest mniej potrzebna i można się nauczyć przeliczać.
    zibi5353
    Level 9  
    A co z podziałkami na pokrętłach? I podstawowe pytanie Czy Waszym zdaniem warta jest takie ceny ? (ok 6000 tys) czy lepiej poszukać coś polskiego w tej cenie? Zależy mi na stosunkowo dużej średnicy toczenia i dużej uniwersalności. No i wydaje się w niezłym stanie technicznym Pozdrawiam Zbigniew
    kazimierzbrejta
    Level 22  
    No z tymi podziałkami to jest trochę kłopot, ponieważ suport wzdłużny i poprzeczny jest używany ciągle zwłaszcza poprzeczny. Jeżeli chodzi o wybór, to na pewno za tokarkami produkcji polskiej poza w/w mankamentami przemawia jeszcze dostęp do części zamiennych, np. tych znormalizowanych jak łożyska i śruby i innych.
    User removed account
    User removed account  
    zibi5353
    Level 9  
    Sprawa angielskiej tokarki nieaktualna . Sprzedajacy okazał sie zwykłym nieodpowiedzialnym dupkiem. Obiecał mi sprzedac tokarkę, tydzień pisaliśmy meille aby ustali szczegóły bydowy maszyny, poznałem ja dokładnie równierz dzieki temu forum, zakupiłem nawet DTR-kę po angielsku, w miedzy czasie ja sprzedałem swoją starą tokarkę przygotowałem miejsce a dzisiaj gdy zadzwoniłem ze chce przyjechac i odebrac ten mi mówi ze przyjechał ktoś i sprzedał nawet nie zadzwonił.czy dam więcej...... .Teraz jestem w sytuacji że zostałem bez maszyny a mam zamówenia poprzyjmowane. Firma została w tarapatach.Klienci mnie zjedzą. Moze ktoś ma do sprzedania tokarkę o długości całkowitej do 220cm., wszystkie gwinty w dżwigniach( bez gitary) lub z małą kombinacja w kołach. przelot wrzeciona ok 40 mm., średnica toczenia ok 40 mm lub wyjmowany mostek. długośc toczenia w kłach ok 70mm w dobrym stanie,w rozsadnej cenie. Pozdrawiam Zbigniew. Ps. oby los nie postawiał wam na swej drodze takich kontrachentów.....
    zibi5353
    Level 9  
    Podejzewam ze ktoś z tego forum podkupił mi ta tokarkę//??? Jak chce zarobic na niej to prosze o kontakt
    User removed account
    User removed account  
    zibi5353
    Level 9  
    Pewnie masz rację. Za duzo szumu wokł tej maszyny było. Madry polak po szkodzie. A szkoda coraz większa się robi. Ale byłem ograniczony kasą i nie chciałem sie w... w jakiś zły zakup. Teraz mam kasy więcej a maszyny znaleśc nie mogę. Puki co 2 ludzi na urlopie. Mam nadzieję traefic cos w końcu.Szukam maszyny do 7 tyś. z pełnym nortonem,i i wzniosem nad łożem nie mniej jak 320 mm. Długośc całkowita tokarki 2100mm.
    zibi5353
    Level 9  
    Dzięki. Widziałem.............