Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

WHIRLPOOL ADP 962 - NIE OBRACA SIĘ DOLNE RAMIĘ PYLĄCE WODE

KrystynaDudek 03 Jan 2005 22:21 3784 8
    KrystynaDudek
    Level 11  
    NIE OBRACA SIĘ DOLNE RAMIĘ ROZPYLAJACE WODE - podejrzewam za słabe cisnienie w dolnym przewodzie prowadzącym do ramienia rozpylającego albo całkowity brak wody na tym ramieniu. Chodzi o to , ze nie wiem co może byc tego przyczyną, bo BARDZO dokładnie sprawdziłam i przeczyściłam ramię oraz wlot - nic nie jest zatkane ani zablokowane.
    Być moze jest w którymś miejscu zatkany przewód albo coś innego - nie znam się dokładnie więc mogę tylko podejrzewać- Dodam jeszcze ze górne i srodkowe śmigła sie obracaja i tryskaja woda dośc mocno - problem występuje tylko na dolnym ramieniu < śmigle >
    Pompa myjąca wymieniona na nową -

Proszę nie używać pogrubień bez wyraźnej potrzeby, oraz dużych liter w całych słowach i zdaniach.
    Pogrubienie usunąłem.
    ankuch.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    latanmp
    Level 12  
    Nie pamiętam, czy przypadkiem ta zmywarka nie ma funkcji połowa wsadu. Jeżeli tak, to proszę sprawdzić prawidłowość działania zaworu przekierowania (odcinającego dolny przewód doprowadzający wodę z pompy myjącej).
    KrystynaDudek
    Level 11  
    kurcze teraz stwierdziłąm że z dolnego ramienia tryska jednak woda - szybko otwieram podczas trwania cyklu mycia - ALE RAMIĘ - mimo to nie obraca się - dodam ze nie blokuje go nic , leciutko sie obraca jak pcham go reką ...itd. - Teraz to juz kompletnie zgłupiałam co moze byc przyczyna nie obracania sie tego ramienia- setki razy go przeczyszczałam i sprawdzałam.< oczywiście jestem pewna że światełko mruga właśnie przez to ze nie obraca sie to śmigło>

Rozbierałąm całą zmywarke - sprawdzałam eklektrozawory
    emeryt
    Level 22  
    Ja jeszcze poradziłbym, żebyś wyjęłą kosze i spróbowała obrócic tym ramieniem, podciągając je do góry. Pamietaj, że jak przez ten cąły układ płynie woda, to ramie jest lekko unoszone do góry na skutek cisnienia wytwarzanego przez pompę. Jak próbujesz obracać je reką to ramie jest na dole. Być może coś blokuje je własnie w tym górnym położeniu (np. wytarty w skutek użytkowania plastik). Ponadto proponowałbym (ja tak robiłem) zdemontować to ramie i sprawdzic czy w środku nic nie lata, bo byc moze jest tam jakiś większy paproch, który nie wbił się do otworu tylko lata w środku i blokuje wypływ z dysz napędzajacych.
    KrystynaDudek
    Level 11  
    Dużo kombinowałam - rozebrałam całe ramię i od nowa poskładałam -
    kilka razzy włączałąm i zauważyłam
    1. Na płukaniu kręcą sie wszystkie ramienia bez problemu i mocno tryskaja wodą
    2. zaczyna sie mycie - działało wszystko bezbłędnie około 15 minut na chłodnej wodzie
    3. jak ja podgrzało - woda wyraznie mocno ciepła NIESTETY dolne ramię przestało się obracac i zaczęła oczywiście migac kontrolka wskazująca złą prace ramienia
    CO JEST ??? do cholery - czyzby miało to związek z ciepłą wodą -
    powtórzyłam 3 razy i tak samo po podgrzaniu wody ramię przestawało sie kręcić !!
    Ma ktos może jakies spostrzeżenia co do tego...
    User removed account
    User removed account  
    KrystynaDudek
    Level 11  
    dzięki za odpowiedzi
    ALE budowa tego ramienia i mechanizmu jest taka:
    nie ma w nim zadnych łożysk a działa ono na zasadzie ciśnienia wody -
    poczawszy od wlotu na dole woda wlatuje w takie sitko bębnowe zakończone długim metalowym pręcikiem - około 10 cm az kończy sie właśnie w ramieniu - poprostu ten pręcik nakładany jest w umocowanie w ramieniu . Działa to na zasadzie że jak kręci sie ramie kręci się jednocześnie to sito .Cała reszta jest plastikowa plus 1 gumowa uczczelka.
    Więc jedyna część metalowa to ten metalowy pręcik ...
    Naprawde cięzko teraz stwierdzić o co jej chodzi bo wszystko wydaje sie ok a jednak przestaje ramie sie kręcić ?

Dodano po 4 [minuty]:

A co do wykrywania kręcenia sie ramienia to własnie jest wykrywane jako błąd - gdyż w tym sitku w srodku jest z boku taki malutki magnesik , który między innymi wyłapuje części i opiłki metalowe , ale również mysle że właśnie jakos poprzez wewnęczny czujnik magnetyczny pokazuje i kontroluje prędkośc obroty ramienia dolnego. Sama na początku sie dziwiłam jak plastikowe ramię wskazuje elektronice że się kręci bądz nie.
    Kiedyś widelec mi zablokowałbo spadłna dółi od razu mrugało ....
    No ale teraz to mam duzo większy problem !!!

Dodano po 3 [minuty]:

A może ta USZCZELKA się pod wpływem ciepła jakos dziwnie rozciąga - poprostu sie już guma zdeformowała i ona cos blokuje .Ciepła woda działa na gume itd... ???

Dodano po 1 [godziny] 24 [minuty]:

Znalazłam! - w jednym miejscu jest taki plastikowy kapturek"uszczelka" która sie całkowicie wytarła. podejrzałam z drugiego ramienia - mysle na 100 % że to jest przyczyną przecieku i utraty ciśnienia - ZOBACZYMY jak kupię ja i założe.
    KrystynaDudek
    Level 11  
    tak, winą była ta uszczelka. Po wymianie już nic nie mruga, ciśnienie jest odpowiednie