Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bosch WVH30542EU/01 - Po wymianie płyty głównej na nową nie działa prawidłowo.

emeryt 20 Jun 2019 18:40 696 1
 • #1
  emeryt
  Level 22  
  Witam,

  W mojej 4-letniej pralko-suszarce regularnie padała pompa odpływową, której wymiana na zamiennik (z North) zazwyczaj rozwiązała problem na około 10 miesięcy. Po ostatnim padzie pompy wymiana na nową nie przyniosła skutku - nie kręciła nic, a nic - więc podejrzenie padło na płytę główną chociaż wszystkie inne funkcje działały prawidłowo. Wymontowałem płytę i poprosiłem znajomego elektronika o rzucenie okiem i jej pomierzenie w poszukiwaniu uszkodzeń. Niczego nie znalazł więc zamówiłem oryginalną część z North, która w teorii przychodzi zaprogramowana pod ten konkretny model.

  Po wymianie na nową płytę i uruchomieniu pojawił się oczekiwany błąd E:67, który zresetowałem według załączonej do płyty instrukcji. Niestety po resecie i włączeniu pralki część programów jak np. suszenie w ogóle się nie wyświetla na wyświetlaczu. Poza tym po uruchomieniu dowolnego programu pierwsze co załącza się dmuchawa (totalna anomalia) i nie działa np. odpompowywanie wody, ciągle wyświetla child lock i ikonkę kraniku wskazującą na niskie ciśnienie wody - bzdura kompletna.

  Znalazłem procedurę ustawiania „wariantu” pralki poprzez funkcje PU i OU ale brakuje mi instrukcji od tego modelu na jakie wartości poszczególne PU i OU ustawić. Moje pytanie brzmi, czy ktoś mógłby poratować instrukcją serwisową i/lub instrukcją testów fabrycznych do tego modelu (lub jakiegoś bliźniaczego) lub wie jak to zaprogramować?

  Wspomnę tylko, że wymieniłem nową płytę główną ponownie na starą, ale pralka nadal zachowuje się jak nietrzeźwa. Tak jakby stara płyta również straciła ustawienia „wariantu” pralki - wszystkie konektory sprawdziłem po dwadzieścia raz i są prawidłowo powpinane.

  Z góry dziękuje za wszelkie sugestie.
 • #2
  mrice
  Moderator of Home appliances
  emeryt wrote:
  więc zamówiłem oryginalną część z North, która w teorii przychodzi zaprogramowana pod ten konkretny model.
  O ile nie zamówiłeś w wariancie "ie zaprogramowana" to winna przyjść już skonfigurowana pod twój model, chyba, że źle podałeś dane. Stara i nowa PCB zachowuje sie tak samo jeśli chodzi o pierwotny problem czy inaczej?