Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Temperatura wody w piecyku gazowym

07 Kwi 2012 07:48 2649 5
  • Poziom 8  
    Witam.

Mama jedno małe pytanie. Miałem niedawno wymieniany piecyk gazowy. Chciałbym się dowiedzieć czy można odkręcać jednocześnie ciepłą i zimną wodę, bo jak się ustawia kurkami od temperatury wody i ognia wodę ciepłą ale nie gorącą, to piecyk wyje. Trzeba ustawiać gorącą wodę żeby nie wył.
  • Poziom 13  
    U mnie piecyk grzeje prawie na full a jak chcę zimniejszą wodę do dopuszczam zimnej. Nie masz się co obawiać nic się nie stanie bo zimna woda nie idzie przez piecyk tylko przez baterię
  • Poziom 34  
    Lepiej jest nastawić piecyk tak, by woda miała odpowiednią temperaturę bez zmieszania z zimną. Zwiększa to trwałość piecyka (nie przepala się wtedy nagrzewnica) i zmniejsza zużycie gazu. Najlepiej jest tak ustawić, by strumień wody nie był zbyt duży (duży jest potrzebny tylko do napełniania wanny), a płomień głównego palnika też niewielki. Wtedy rachunki za gaz są zdecydowanie mniejsze.
  • Poziom 8  
    Problem w tym że zamontowali mi takie cienkie przewody. I bardzo słabo leci woda, a jak się słabiej odkręci to też wyje, więc pewnie będę musiał nowe zrobić.
  • Poziom 34  
    O jakie przewody chodzi? Czy o te, które są pod piecykiem i jeden z nich doprowadza zimną wodę do piecyka a drugi ciepłą wodę z piecyka do instalacji ciepłej wody? Powinny być ORYGINALNE wężyki o odpowiednim przekroju. A co to jest za piecyk?

• Moderator na urlopie...
    wojtek035 napisał:
    ... a jak się słabiej odkręci to też wyje,

Sprawdź grzybki w zaworach, może to one.