Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Siemens SE24A234EU pytanie

07 Kwi 2012 13:38 1690 11
  • Poziom 9  
    Witam.

Dostałem ww. zmywarke od znajomej i byl problem z przeciekajaca grzałka ale ten problem juz rozwiazalem. Moje pytanie dotyczy takiego malego mikroprzełącznika ktory jest montowany miedzy te trzpienie grzalki, czy jest obowiazkowe zeby on tam byl i jaka funkcje sprawuje ?? Pytam bo znajoma kiedy rozkrecila by sprawdzic skad cieknie gdzies posiał ten mikroprzelacznik i nie wiem czy moge podlaczyc kable do grzałki bez niego.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2090054.html

W linku na pierwszym zdjeciu jest grzalki i dokladnie pokazane o ktory element mi chodzi.

Prosze o jak najszybsza odpowiedz.
  • Pomocny post
    Moderator AGD
    Ten mikrowyłącznik to podstawa. Załącza grzałkę w momencie kiedy pompa zaczyna działać. To jest podstawowe zabezpieczenie przed załączeniem grzałki bez wody ! A w przypadku "sklejenia" się przekaźnika to może się tak stać i pożar gotowy. :cry:
  • Poziom 9  
    No to nie jestem za bardzo pocieszony bo jak patrzyłem to koszt takiego malenstwa to 60zł :( czy mozna to czyms zastapic, w sensie innym modelem, czy jednak jest on przystosowany do danej jednej grzalki?
  • Pomocny post
    Moderator AGD
    bambaleba napisał:
    czy mozna to czyms zastapic

Można , ale musi być co najmniej 16 A.
  • Poziom 9  
    Czy to musi byc jakis specjalny czy po prostu mikrowłącznik 16A? Jestem zielony w tych sprawach wiec wole sie dokladnie dopytac niz cos rozpierdzielić.
  • Pomocny post
    Moderator AGD
    bambaleba napisał:

Czy to musi byc jakis specjalny

Normalny ,byle nie chiński .
  • Poziom 9  
    Ok, a moze Cezet wiesz w jakich sprzetach AGD/RTV najczesciej akie cos wystepuje to moze bym z czegos starego wymontował i dal do tej zmywarki albo czy orientujesz sie gdzie takie cos mozna dostac w internecie lub w warszawie?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    bambaleba napisał:
    moze bym z czegos starego wymontował
    To ma przełączać 10 amperów. Więc nie wycieraj d..y szkłem tylko we wtorek sobie kup nowy porządny w sklepie z częściami AGD albo nawet zwykłym elektronicznym. Google twoim przyjacielem.
  • Poziom 9  
    dobra to jeszcze tylko mi powiedzcie jakie wymiary ma ten mikrostyk?
  • Specjalista AGD
    Standardowe 30×16×10mm .
  • Poziom 9  
    Dzięki Panowie za wszystkie informacje bardzo mi sie przydały. Mam jeszcze takie pytanie, czy mozna podlaczyc zmywarke do ciepłej wody mimo iz w instrukcji nie ma takiej mozliwosci?? Czy kiedy ktos tego próbował?