Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta indykcyjna Amica PI 6516 TF - nie wykrywa garnków.

08 Kwi 2012 12:18 4005 1
  • Poziom 11  
    Witam
    Mam płytę indukcyjną Amica PI 6516TF. Problem jaki występuje to taki, że nie rozpoznaje garnków. Z początku było to sporadyczne jak u użytkownika "garis" z tematu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1927043.html
    a teraz to już rzadko je wykrywa i to na wszystkich polach. Ucieszyłem się jak znalazłem ten wątek z linku powyżej bo pomyślałem, że w taki prosty sposób da się to naprawić. Ale niestety dociśnięcie tego modułu nie pomogło.
    Płyta jest już po gwarancji więc ją rozkręciłem i nie widać żadnych uszkodzeń mechanicznych ani żadnych przepaleń. Myślałem też że może to tylko jakaś wtyczka których w środku trochę jest i które nie są zbyt mocno dociśnięte.
    Próbowałem je dociskać i niestety nic nie pomogło.
    Może ktoś inny miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać?
  • Poziom 9  
    Tak, u mnie wrócił problem po 6 latach (płyta ma już 9 lat) nie tyle z wykrywaniem garnka, co z gubieniem garnków na różnych polach (miga cyfra) i po chwili grzanie wracało itd. Wystarczy wymienić te 3 kondensatory SMD w module sterującym: 47µF 6V oraz 2x 10µF 16V. Wymieniłem na zwykłe elektrolitowe. Trzeba uważać, bo łatwo zerwać pola lutownicze.