Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

GS-431 "Bernard" UNITRA, silnik nie ma mocy.

11 Apr 2012 13:09 9783 4
  • Level 14  
    Silnik gramofonu nie ma siły się zakręcić, dopiero gdy mu pomogę ręką to kręci ale tylko bez obciążenia go kołem, napięcie na nim jest znikome a czasem cakowicie zanika [nie przekracza 0,6V]. Co może być przyczyną?
    Załączam schemat:
    GS-431 "Bernard" UNITRA, silnik nie ma mocy.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 37  
    Generalnie silniki te nie mają mocy naprawę trzeba zacząć od sprawdzenia samego silnika czy nie ma za duży pobór prądu może ktoś wymienił pasek na inny nieoryginalny (podróbki są grubsze i stawiają dużo większy opór silnikowi) Sprawdził bym też wartość napięcia na diodzie D2 powinno wynosić 10V.
  • Level 14  
    Myślisz, że spadek napięcia jest wywołany zbyt wysokim prądem? Ale nie wiem jaka powinna być rezystancja na silniku? Bo skoro napięcia nie ma odpowiedniego to i prąd będzie inny.
    Pasek jest oryginalny, ale nawet bez koła i paska silnik nie daje rady się obracać. Napięcie sprawdzę dopiero jutro ponieważ mnie nie ma, a jaki ono ma związek?
  • Level 37  
    Jeżeli prąd będzie za duży to napięcia nie będzie wyższego, podłącz silnik pod 3V i sprawdź pobór - powinien mieć około 25mA.
  • Level 14  
    Wyjąłem silnik, sprawdziłem go na baterii i działał więc złożyłem Bernarda i wszytko powróciło do normy, wszystko chodzi do dzisiaj, nie wiem co był przyczyną, może jakieś styki.
    W każdym razie dziękuje za zainteresowanie i pomoc.