Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przeniesienie windowsa z jednego dysku na drugi

cortez_ 08 Sty 2005 18:35 2627 15
  • #1 08 Sty 2005 18:35
    cortez_
    Poziom 26  

Chce przenieść system z jednego dysku na drugi. Ponieważ dyski są różnej wielkości i mają po dwie partycje to na nowym dysku założyłem tez dwie partycje i zklonowałem je za pomocą Norton Ghosta.

Jest jednak problem z uruchamianiem windowsa (2000). Kiedy próbuje uruchomić go z nowego dysku to odpala się, ale pisze ze nie może znaleźć pliku wymiany. Potem przy próbie zalogowania po wpisaniu hasła komputer długo "mysli" a potem ponownie pokazuje okienko logowania. Wogóle nie da rady się zalogować. Nawet w trybie awaryjnym jest to samo.

Jak podłącze obok niego ten start dysk to widzi na tym starym plik wymiany, na starym partycje oznacza literami C,D a na nowym (z którego startował) literami F,G

Jak zmienie litery na starym dysku na jakieś inne to sytuacja staje się taka jak kiedy dysk jest samodzielny. (Też nie daje się zalogować)

Nie mam już koncepcji, może macie jakieś rady? Nie chce instalować windowsa od nowa bo konfigurowanie wszystkiego zajmie mi z tydzień.

0 15
  • #2 08 Sty 2005 18:40
    Józef18
    Poziom 32  

hmmm
    Wydaje mi się że chodzi o to że jak dałeś jako domyślne c:/windows. Albo na drugim przypiszesz C i D tak jak miałeś na tym starym, albo ponownie zainstalujesz system. Plik wymiany jest na C:.

Pozdrawiam
    Józef

0
  • #3 08 Sty 2005 18:55
    mkaczor
    Poziom 15  

Spróbuj, przed klonowałem za pomocą Norton Ghosta, zmniejszyć plik wymiany do zera, przekopiować dysk z systemem, przywrócić plik wymiany i zobaczyć czy to pomogło. Nie mam W2000 ale w NT 4.0 można to zrobić w Control Panel->System->Performance->Virtual Memory->Change

0
  • #4 08 Sty 2005 19:02
    cortez_
    Poziom 26  

Windows nie pójdzie bez pliku wymiany, ale mam wrażenie że to nie jest przyczyna tylko sposób w jaki windows pamięta litery dysków. W jednym podejściu przeniosłem plik wymiany na nowy dysk i się odpalał do momentu gdy nie zmieniłem liter dysków.

Teraz jeszcze spróbuję zrobic klonowanie całego dysku w nortonie, własnie odkryłem że jest tam opcja skalowania wielkosci partycji więc zobaczymy.

0
  • #5 08 Sty 2005 19:21
    jannaszek
    Poziom 39  

dwa dyski ,dwa systemy ,dwie partycje pimary -jak to uruchamiasz? bo ma być boot loader i adwanced hiding opcja włączona ,wtedy dysk bootowany będzie miał c ,zworki -cable select
    hyba że nie zrozumiałem problemu
    pozdrowienia

0
  • #6 08 Sty 2005 19:44
    Pieron
    Poziom 31  

przy pracujacym windowsie nie przerzucisz tego pliku.
    odszukaj go wiec nie pamietam koncowki ale chyba na ".s" zapisz sciezke gdzie sie znajduje a potem z dosa skopiuj w to samo niejsce tylko na drugim dysku ale i tak nie bedzie funkcjonowac bo wpisy w pliku rejestru sa dla dysku macierzystego

ale sie usmialem :-) z postu kipera . 3 pozycje nizej. hee hee heee

0
  • #7 08 Sty 2005 20:42
    jannaszek
    Poziom 39  

bardzo to nie zrozummiałe dla mnie po co te skalowania klonowania
    robię ducha partycji jaka mi się podoba i wpalam ją gdzie mi się podoba -bu=yleby tylko się to zmiesciło na nowym miejscu i to wszystko - kiedys stawiałem 5 wind na 2 hd i robiłem to ghostem [xp i win 98 se]
    obrazy owe służyły mi do nie dawna na zupełnie nowym dysku i zupełnie innej wielkoscią partycji

0
  • #8 08 Sty 2005 21:13
    cortez_
    Poziom 26  

nie chce miec wyboru systemu, zadnych bootloaderow tylko po prostu przeniesc cala zawartosc jednego dysku na drugi. To co mnie troche zmylilo to to ze stary dysk ma 6 giga a nowy 20 giga i nie wiedzialem czy norton ghost zachowa stare rozmiary obu partycji czy je pozwoli zmienic. Jak sie okazalo przy klonowaniu calego dysku pozwolil ustawic rozmiary partycji i wszystko ladnie chodzi na razie dobrze.

0
  • #9 08 Sty 2005 21:57
    zeberko
    Poziom 31  

Niedawno przeprowadziłem system prawie bezboleśnie z starego dysku 15G na nowy 80G za pomocą
    Paragon Hard Disk Manager > Partition Manager
    Był zamieszczony w drugim numerze 2004 Eksperta
    Pamiętam, że po przeniesieniu systemu pojawiła się uwaga, aby ten nowy dysk z przeniesionym systemem został odpalony tylko sam bez tego starego. Bo jak by się odpaliło go ze starym jako slave lub stary jako master a nowy jeszcze na slave to Winda coś by tam sobie po ustawiała i tak by zostało.
    Mi wyszło, że partycja została taka sama jak na tym starym 7G ale pamiętam o opcji która dawała wybór proporcjonalny do wielkości nowego dysku.
    Inna sprawa to ile masz plików wymiany i gdzie one są, może jakiś plik wymiany jest poza C: i nie jest przenoszony Ghostem, ale to tylko takie dywagacje bez 100% pewności.
    Pozdrawiam

0
  • #10 09 Sty 2005 00:11
    kiper
    Poziom 15  

nie ma takiej możliwości , musiał bys byc hiper super programista , zawsze po jakimśczasie padnie lub sie zacznie sypać i to niedługim lub będzie swirował a wiaże sie to z konkretnym przypisywaniem numerów sprzetowych , miejsc i td , a zaden komp nie jest taki sam jak poprzedni , no chyba ze zaprogramujesz hardwear na konkretne takie same cyferki i sloty itd , syzyfowa praca i nieopłacalna i jak wcześnie j napisałem

matko boska co wy ludzie wymyślacie , jednak polak to polak , nic na siłe wszystko młotkiem ,

0
  • #11 09 Sty 2005 09:18
    midas78
    Poziom 19  

http://www.pcprojekt.pl/forum/viewtopic.php?t=1339
    Może to ci pomoże. Niby nie W2000 ale XP jest trochę podobny, przynajmniej w identyfikacji dysków.
    Tak naprawdę to dysk jest identyfikowany po jakimś numerze seryjnym, a nie po literze. W końcu w XP i W2000 można zmieniać dyskom przypisania liter.

0
  • #12 09 Sty 2005 10:01
    jannaszek
    Poziom 39  

kiper napisał:
    nie ma takiej możliwości , musiał bys byc hiper super programista , zawsze po jakimśczasie padnie lub się zacznie sypać i to niedługim lub będzie swirował a wiaże się to z konkretnym przypisywaniem numerów sprzetowych , miejsc i td , a zaden komp nie jest taki sam jak poprzedni , no chyba ze zaprogramujesz hardwear na konkretne takie same cyferki i sloty itd , syzyfowa praca i nieopłacalna i jak wcześnie j napisałem

matko boska co wy ludzie wymyślacie , jednak polak to polak , nic na siłe wszystko młotkiem ,

o co ci chodzi ????????????????

0
  • #13 09 Sty 2005 10:39
    cortez_
    Poziom 26  

temat jest w zasadzie zamkniety, wszystko chodzi tak jak napisalem kilka postow wczesniej.

A kiper to szczerze mowiec twoja wypowiedz niewiele wnosi, bo ile inni to starali sie dotrzec do sedna problemu i zasugerowac jakies rozwiazanie to jak czytam to co napisales to widze tylko belkot.

0
  • #14 09 Sty 2005 10:42
    kiper
    Poziom 15  

cortez , widać znasz sie zna rzeczy :)

0
  • #15 09 Sty 2005 13:29
    zeberko
    Poziom 31  

A co się zmienia w konfiguracji jak kupuje się nowy twardziel w moim przypadku Maxtor 80G 8M ata133M w zamian 15G ata 66.
    Moim zdaniem odpowiednio przygotowany system może być przeniesiony na podobną konfigurację (mobo, cpu, ram) a nie ten sam komp.
    Zreszto mi się udało, bo jak miał bym wszystko instalować i konfigurować to ten maxtor chyba był by tylko jako slave a tak tego starego się sprzedało.

0
  • #16 09 Sty 2005 14:39
    jannaszek
    Poziom 39  

to taka gatka przy piwku
    żeberko pochwalam ten wybór dysku ,w tej cenie to najlepszy
    żegnam

0