Witam,
kilkaset godzin od zakupu projektora zebralo sie w nim troszke brudu. Zgodnie z zaleceniami ktore otrzymalem od "fantastycznego" holenderskiego serwisanta BenQ przez telefon - potraktowalem projektor sprezonym powietrzme - WIELKI BLAD! Powietrze wepchnelo kurz w szczelne czesci projektora - miedzi systemem luster i czyms co wyglada jak matryca/lustro a obiektyw. Obraz pokryl sie mniejszymi badz wiekszymi plamami. Zdjalem obiektyw, wyczyscilem w srodku i plamy zniknely.
Niestety po tym calym zabiegu okazalo sie ze jeden z rogow obrazu jest delikatnie jasniejszy. Jest to strasznie denerwujace podczas ogladania filmow 16:9 - projektor jest natywnie 4:3 wiec sa 2 czarne pasy.
Dodam tylko ze serwis BenQ zaproponowal mi |czyszczenie i ustawienia za 120-190 funtow, no chyba ze problem to chip DLP - wtedy 300-350 funtow"
Jakies pomysly za co sie zlapac? Nie wydaje mi sie zebym cokolwiek poruszyl podczas czyszczenia. Od tego czasu probowalem delikatnie poruszyc ktoryms z luster lub samym obiektywem. Bez jakichkolwiek zmian.
Bede wdzieczny za jakiekolwiek pomysly.
Pozdrawiam,
Lukasz
kilkaset godzin od zakupu projektora zebralo sie w nim troszke brudu. Zgodnie z zaleceniami ktore otrzymalem od "fantastycznego" holenderskiego serwisanta BenQ przez telefon - potraktowalem projektor sprezonym powietrzme - WIELKI BLAD! Powietrze wepchnelo kurz w szczelne czesci projektora - miedzi systemem luster i czyms co wyglada jak matryca/lustro a obiektyw. Obraz pokryl sie mniejszymi badz wiekszymi plamami. Zdjalem obiektyw, wyczyscilem w srodku i plamy zniknely.
Niestety po tym calym zabiegu okazalo sie ze jeden z rogow obrazu jest delikatnie jasniejszy. Jest to strasznie denerwujace podczas ogladania filmow 16:9 - projektor jest natywnie 4:3 wiec sa 2 czarne pasy.
Dodam tylko ze serwis BenQ zaproponowal mi |czyszczenie i ustawienia za 120-190 funtow, no chyba ze problem to chip DLP - wtedy 300-350 funtow"
Jakies pomysly za co sie zlapac? Nie wydaje mi sie zebym cokolwiek poruszyl podczas czyszczenia. Od tego czasu probowalem delikatnie poruszyc ktoryms z luster lub samym obiektywem. Bez jakichkolwiek zmian.
Bede wdzieczny za jakiekolwiek pomysly.
Pozdrawiam,
Lukasz