Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Audi 1,9TDI nie odpala - nie pobiera paliwa.

danek111 04 May 2012 22:49 10242 13
 • #1
  danek111
  Level 10  
  Witam, mam problem z moim Audi 1,9 TDI silnik AHU 90KM 1998r. Wszystko był ok, odpaliłem, wróciłem z pracy, następnego dnia chcę odpalić, a tu nic: silnik kręci, ale nie zapala. Sprawdziłem elektrozawór, bezpieczniki w skrzynce komputera, w pompie słychać ze niby się załącza tak jak do tej pory, ale w ogóle nie pobiera paliwa. Podłączyłem na krótko wężyk, bańkę z ropa i nie widać żeby coś ubyło. Odkręciłem tez przewody od wtrysków, ale jak były tak są suche. Wszystkie kontrolki gasną normalnie, ale tego dnia, którego odpaliła, musiałem ją trochę pokręcić. Moje pytanie: czy jest jakiś zawór na pompie, który mógł się zaciąć, czy może to być elektryka?

  Dbaj o pisownię! Poprawiłem. [MS]
 • #2
  bodzio012
  Level 33  
  Jest zawór na pompie, miernik w łapę o zobacz co jest na nim po zapłonie
 • #3
  markslew
  Level 27  
  Ten zawór jest elektromagnetyczny, odcina paliwo.

  A tak przy okazji, filtr paliwa nie zapchany?
 • #4
  danek111
  Level 10  
  Filtr nie jest zapchany a poza tym podłączyłem bezpośrednio wężyk od pompy do banki z ropa i nawet kropli nie zaciąga na zawór idzie napiecie 11,6 ale okolo 4 sekund póżniej spada do zera wykręciłem go i normalnie działa ale spróbowałem tez i wkręciłem elektrozawór bez tego małego trzpienia i tez nic nie zaciąga paliwa.
 • #5
  markslew
  Level 27  
  Więc pewnie pompa łopatkowa w pompie wtryskowej nie przetłacza.
 • #6
  danek111
  Level 10  
  Czyli pompa do naprawy. A jest jeszcze jakis zawor w pompie ktory mogł spowodowac nie pobieranie paliwa. W tygodniu jeszcze podepnę komputer zeby wykluczyć elektryke i wtedy zaczne brac sie za pompe a drogi koszt takiej naprawy?
 • #7
  badyl666
  Level 17  
  Jeżeli elektrozawór traci zasilanie to może i komputer też. Sprawdź jeszcze przekaźnik 219 przy szybie koło komputera (w czarnym pudle) czy nie ma zimnych lutów.
 • #8
  polonez15
  Level 33  
  Kontrolka od świec mignie chociaż przy zapłonie?
 • #9
  danek111
  Level 10  
  Kontrolka od swiec normalnie sie zapala. Jutro sprawdze jeszcze te przekazniki.
 • #11
  danek111
  Level 10  
  Rozrzad jest cały zrobiłem około 6 tys od wymiany
 • #12
  danek111
  Level 10  
  Sprawdziłem ten przekażnik 219 wygląda na sprawny luty sa normalne założyłem go bez obudowy jak przekręcam kluczyk to zamyka się i trzyma są jeszcze jakieś przekażniki które mogły by się popsuć.
 • #13
  danek111
  Level 10  
  Dzisiaj był elektryk żadnych błędów nie ma ale mówił ze albo ukręcił wałek w pompie albo nastawnik jak patrzył na dawkę startową na komputerze podczas kręcenia silnikiem to cały czas rosła.
 • #14
  danek111
  Level 10  
  Witam po krótkiej przerwie zabrałem sie za swoje audi pożyczyłem sprężarke zdjąłem przewody z pompy dobrze przedmuchałem najpierw od strony powrotu póżńiej odkreciłem metalowe króćce od pompy na które wchodzą przewody paliwowe i jeszcze raz dobrze przedmuchałem następnie podłączyłem elektryczna pompkę do przewodu paliwowego żeby było cisnienie i przepchneło dobrze pompe, włączyłem pompke przekręciłem kluczyk i po jakiś 5 sekundach zapaliła jutro jeszcze kupie nowy filtr paliwa i powinno być dobrze...