logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Audi 1.9 TDI AHU 90KM 1998 nie pobiera paliwa, silnik kręci, brak paliwa na wtryskach

danek111 04 Maj 2012 22:49 13710 13
REKLAMA
  • #1 10861449
    danek111
    Poziom 10  
    Posty: 18
    Ocena: 5
    Witam, mam problem z moim Audi 1,9 TDI silnik AHU 90KM 1998r. Wszystko był ok, odpaliłem, wróciłem z pracy, następnego dnia chcę odpalić, a tu nic: silnik kręci, ale nie zapala. Sprawdziłem elektrozawór, bezpieczniki w skrzynce komputera, w pompie słychać ze niby się załącza tak jak do tej pory, ale w ogóle nie pobiera paliwa. Podłączyłem na krótko wężyk, bańkę z ropa i nie widać żeby coś ubyło. Odkręciłem tez przewody od wtrysków, ale jak były tak są suche. Wszystkie kontrolki gasną normalnie, ale tego dnia, którego odpaliła, musiałem ją trochę pokręcić. Moje pytanie: czy jest jakiś zawór na pompie, który mógł się zaciąć, czy może to być elektryka?

    Dbaj o pisownię! Poprawiłem. [MS]
  • REKLAMA
  • #2 10861535
    bodzio012
    Poziom 33  
    Posty: 1888
    Pomógł: 161
    Ocena: 779
    Jest zawór na pompie, miernik w łapę o zobacz co jest na nim po zapłonie
  • REKLAMA
  • #3 10862086
    markslew
    Poziom 27  
    Posty: 887
    Pomógł: 73
    Ocena: 478
    Ten zawór jest elektromagnetyczny, odcina paliwo.

    A tak przy okazji, filtr paliwa nie zapchany?
  • #4 10862363
    danek111
    Poziom 10  
    Posty: 18
    Ocena: 5
    Filtr nie jest zapchany a poza tym podłączyłem bezpośrednio wężyk od pompy do banki z ropa i nawet kropli nie zaciąga na zawór idzie napiecie 11,6 ale okolo 4 sekund póżniej spada do zera wykręciłem go i normalnie działa ale spróbowałem tez i wkręciłem elektrozawór bez tego małego trzpienia i tez nic nie zaciąga paliwa.
  • #5 10862682
    markslew
    Poziom 27  
    Posty: 887
    Pomógł: 73
    Ocena: 478
    Więc pewnie pompa łopatkowa w pompie wtryskowej nie przetłacza.
  • REKLAMA
  • #6 10862849
    danek111
    Poziom 10  
    Posty: 18
    Ocena: 5
    Czyli pompa do naprawy. A jest jeszcze jakis zawor w pompie ktory mogł spowodowac nie pobieranie paliwa. W tygodniu jeszcze podepnę komputer zeby wykluczyć elektryke i wtedy zaczne brac sie za pompe a drogi koszt takiej naprawy?
  • REKLAMA
  • #7 10865374
    badyl666
    Poziom 18  
    Posty: 189
    Pomógł: 25
    Ocena: 108
    Jeżeli elektrozawór traci zasilanie to może i komputer też. Sprawdź jeszcze przekaźnik 219 przy szybie koło komputera (w czarnym pudle) czy nie ma zimnych lutów.
  • #8 10865398
    polonez15
    Poziom 33  
    Posty: 3209
    Pomógł: 174
    Ocena: 896
    Kontrolka od świec mignie chociaż przy zapłonie?
  • #9 10867891
    danek111
    Poziom 10  
    Posty: 18
    Ocena: 5
    Kontrolka od swiec normalnie sie zapala. Jutro sprawdze jeszcze te przekazniki.
  • #11 10867981
    danek111
    Poziom 10  
    Posty: 18
    Ocena: 5
    Rozrzad jest cały zrobiłem około 6 tys od wymiany
  • #12 10870866
    danek111
    Poziom 10  
    Posty: 18
    Ocena: 5
    Sprawdziłem ten przekażnik 219 wygląda na sprawny luty sa normalne założyłem go bez obudowy jak przekręcam kluczyk to zamyka się i trzyma są jeszcze jakieś przekażniki które mogły by się popsuć.
  • #13 10875352
    danek111
    Poziom 10  
    Posty: 18
    Ocena: 5
    Dzisiaj był elektryk żadnych błędów nie ma ale mówił ze albo ukręcił wałek w pompie albo nastawnik jak patrzył na dawkę startową na komputerze podczas kręcenia silnikiem to cały czas rosła.
  • #14 10896952
    danek111
    Poziom 10  
    Posty: 18
    Ocena: 5
    Witam po krótkiej przerwie zabrałem sie za swoje audi pożyczyłem sprężarke zdjąłem przewody z pompy dobrze przedmuchałem najpierw od strony powrotu póżńiej odkreciłem metalowe króćce od pompy na które wchodzą przewody paliwowe i jeszcze raz dobrze przedmuchałem następnie podłączyłem elektryczna pompkę do przewodu paliwowego żeby było cisnienie i przepchneło dobrze pompe, włączyłem pompke przekręciłem kluczyk i po jakiś 5 sekundach zapaliła jutro jeszcze kupie nowy filtr paliwa i powinno być dobrze...

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z Audi 1,9 TDI (silnik AHU 90KM, rocznik 1998), które nie odpala i nie pobiera paliwa. Po sprawdzeniu elektrozaworu, bezpieczników oraz pompy, stwierdzono, że nie ma zaciągu paliwa. Użytkownik podłączył wężyk bezpośrednio do bańki z ropą, ale nie zauważył ubytku. W odpowiedziach zasugerowano sprawdzenie zaworu elektromagnetycznego w pompie oraz przekaźnika 219. Po dalszych testach, w tym przedmuchaniu pompy i podłączeniu elektrycznej pompki, silnik udało się uruchomić. Użytkownik planuje wymianę filtra paliwa.
REKLAMA