Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Biawar kaskada plus-przeepływowy podgrzewacz wody .

05 Maj 2012 15:14 6572 5
  • Poziom 1  
    Co zrobić ,gdy podłączyłem instalacje wodną do podgrzewacza a nie był on napełniony wodą ,a był pod napięciem i teraz mi nie działa?Co może to powodować i jak to naprawić?Czy jest tam jakiś bezpiecznik?Proszę o pomoc.
  • Poziom 38  
    W termostacie powinien być wyłącznik termik taki guzik, należy go wcisnąć.
    Biawar kaskada plus-przeepływowy podgrzewacz wody .
  • Poziom 12  
    praktycznie nie powinien się włączyć bez wody gdyż załącza go wyłącznik ciśnieniowy .Ale dodatkowo sprawdź czy nie wyłączony jest zespół bezpieczeństwa(wygląda jak 4-krotny bezpiecznik"S"-zwykle w górnej części podgrzewacza.
  • Poziom 12  
    Witam podłącze się do tematu mam pytanie odnośnie owego podgrzewacza, mam taki w domu już nie używany kilka lat uszkodzony został po wyładowaniu (Burza) a więc rozerwało bezpiecznik S ten na 4 rozerwało diody na tej małej płytce, bezpiecznik ominąłem diody wymienione i teraz jak załączam główny bezpiecznik w skrzynce strzeli ale nie wywala go ale podgrzewacz dalej nie działa wygląda na to że gdzieś jest lekkie zwarcie chciałem zapytać o te dwa termiki na grzałce u mnie mają pełne zwarcie tak ma być?
  • Poziom 12  
    termik połączony z zespołem bezpieczeństwa(wygląda jak bezpiecznik) ma być rozwarty-zwiera gdy przekroczona zostanie temperatura-zwiera cewkę która jest wewnątrz zesp. bezp. i wyłącza go.Natomiast drugi termik ma być zwarty,ponieważ gdy zostanie osiągnięta temperatura wyłącza jedną grzałkę.W żadnym przypadku nie usuwaj zespołu bezpieczeństwa lub diod połączonych z nim!Jeśli sklei się wyłącznik ciśnieniowy to nic nie będzie w stanie wyłączyć grzałek a to przy tej mocy prawdziwa bomba!!!
  • Poziom 12  
    Ominąłem tylko Sy reszta jest z zabezpieczenia musiałem jakoś wpiąć napięcie by sprawdzić :wink: czyli wygląda na to że padła grzałka dzięki za odpowiedź.