Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kilka pytań; podlicznik, skrzypienie, Renaul Megan Scenic

Urbas 06 May 2012 11:47 1869 9
 • #1
  Urbas
  Level 15  
  Witam,
  Kupiłem wczoraj Renault Megan Scenic r 99, Nie mogę znaleźć w samochodzie pod liczniki czyli dziennnego dystansu przejechanego. Wyświetla się tylko całkowity przebieg. Poniżej dodaje zdjęcie jak wygląda moja deska. Druga sprawa to poziom oleju. Pokazuje kwadraty i kreski i napisane jest, iż olej ok ale te kreski to jest ile jest czy ile brak? Druga sprawa to jak wezmę na luz i na maxa skręcam koła to coś wydaje mi dźwięk i trzyma się on do czasu aż zwolnię skręcenie kół. Pewnie jest to pompa wspomagania ale czy ma ona tak robić?

  Z góry dziękuję za pomoc.

  https://obrazki.elektroda.pl/2764881800_1336302166.jpg  Proszę poprawić sposób zamieszczenia zdjęcia. Pomoc znajdziesz tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html
  [Z]
 • Helpful post
  #2
  Pawel wawa
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Poszukaj w sieci instrukcji do tego pojazdu. Poczytaj. Dużo się rozjaśni. a wspomaganie działa ok, tak ma być.
 • #3
  Urbas
  Level 15  
  Właśnie nic nie mogę znaleźć, instrukcje opisują model wcześniejszy a tam jest całkowicie inaczej.
 • Helpful post
  #4
  Przemo9826
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Kwadraty to stan, kreski to niedobór.

  Przebieg wyświetla się po zgaśnięciu informacji o poziomie oleju wyświetla się pod całkowitym przebiegiem lub po naciśnięciu guziczka na desce lub na dźwigni wycieraczek.
 • Helpful post
  #5
  milejow
  Level 43  
  Masz zegary z komputerem pokładowym, wyświetlanie opcji zmieniasz przyciskiem na manetce wycieraczek a kasujesz przyciskiem na zegarach
 • #6
  Urbas
  Level 15  
  Chyba mi trzeba jak krowie na rowie, przycisk koło zegarów kasuje mi poziom oleju a pod stanem przejechanym nic się nie pali. Na manetkach nie wiem jak to ustawić, widzę, że poprzedni właściciel zmieniał manetki bo stare są w bagażniku może coś jest popsute ?

  Dodano po 4 [minuty]:

  Teraz sprawdziłem manetki stare i tu macie racje jest na nich przycisk, na nowych nie ma. Teraz pytanko jest możliwość coś z tym zrobić?
 • Helpful post
  #7
  milejow
  Level 43  
  Trzeba wymienić manetkę wycieraczek na model z przyciskiem obsługi komputera(taka była w oryginale, na końcu przycisk z trzema kropkami), bez niej nie zmienisz opcji wyświetlania(a jest ich sporo-zużycie chwilowe i średnie paliwa, dystans na pozostałym paliwie, średnia prędkość, ilość kilometrów przejechanych od kasowania wskazań, przebieg czasowy)
 • #8
  Urbas
  Level 15  
  A teraz mam takie pytanko można jakoś wymienić samą manetkę? Czy muszę kupić cały zestaw (cały mechanizm)? Jak wymiana całości to drogi to gips ?
 • Helpful post
  #9
  milejow
  Level 43  
  Samą manetkę, zdemontować trzeba osłonę kolumny kierownicy, odkręcić 2 wkręty, odłączyć kable i manetka wyłazi
 • Helpful post
  #10
  Przemo9826
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Widać u Kolegi problemy są z logicznym myśleniem......


  Masz starą manetkę w bagażniku, lepszej ściągi nie można sobie wyobrazić, a Ty pytasz czy można część czy całość wymienić....

  Temat uważam za wyczerpany. Zamykam.