Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

konica minolta 1600w brudzi - czarne paski

kam245 09 May 2012 19:07 3356 4
    kam245
    Level 9  
    Witam, mam problem z drukarka laserowa minolta 1600w. Od pewnego czasu dokładnie po regeneracji brudzi karki tak jak na zdjęciu. Wcześniej regenerowałem i było wszystko w porządku. Drukarka prawie nowa, wydrukowała 5tyś kartek. Wyczyściłem rolkę (koloru zielonego) dalej to samo. Wydrukowałem też około 50kartek, efekt taki sam. Możliwe ze to proszek? (kupowałem u tego samego allegrowicza za 100g płaciłem 25zł) Również mogę wspomnieć że toner załadowałem po same brzegi praktycznie.
    Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

konica minolta 1600w brudzi - czarne paski
  • Helpful post
    Alcedo
    Level 23  
    skoro zaczelo brudzic po zasypaniu nowym prochem to ewidentnie wina proszku,
    drukarka bardzo prosta w regeneracji, ale bardzo czula na proszek zlej jakosci,
    jezeli nie wyczysciles dokladnie kartridza przed zasypaniem nowym to moze to byc wina zmieszania sie dwoch rodzajow proszku.
    no i jeszcze przyczyna moze byc rolka podajaca toner, ale na pierwszym miejscu stawiam toner
    poza tym cena 25zl/100g mowi ze nie moze to byc dobry proszek, do tych drukarek zeby byla dobra jakosc musi byc "chemical toner powder" jak to okreslaja producenci, a koszt takiego proszku to jakies 25zl/100g, ale u producenta i to przy zakupie wiekszej ilosci, ale na alledrogo nie znajdziesz.
    Pozdrawiam
    virus5
    Level 11  
    która to była regeneracja?
    kam245
    Level 9  
    regeneracja 3 a zmiana chipa chyba 4

Dodano po 7 [minuty]:

Alcedo orientujesz się gdzie mogę kupić taki proszek? rolka podająca toner to znaczy ta czarna taśma na bębnie?
    kam245
    Level 9  
    WItam, zmieniłem proszek, kupilem od innego uzytkownika i powiem ze problem zniknal. jestem zadowolony. dziekuję za pomoc
    Pozdrawiam