Nie wiem czy dobry dział ale warto szukać
Witam, mam następujące pytanie:
Mam spawarkę inwertorową model: Telwin http://www.telwin.com/webtelwin%5Csite.nsf/webframesetve?openform&E|3|1|1|815037|81|
z możliwością spawania metodą TIG a dokładniej LIFT TIG (zajarzenie następuje przez zetknięcie elektrody z materiałem). Chciałbym ją troszkę przerobić. Nie ma problemu żeby dodać elektrozawór – wygodniej jak gaz płynie sam, niż co chwila pamiętać o zakręcaniu i odkręcaniu.
Możecie polecić jakiś konkretny model elekt? Czy do tego jest potrzebne jeszcze jakieś sterowanie?
Chciałbym również by zajarzenie łuku nie odbywał się przez styk z materiałem tylko standardowo po zbliżeniu. Czy taka przeróbka jest możliwa i opłacalna i jakie materiały trzeba by zastosować?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Witam, mam następujące pytanie:
Mam spawarkę inwertorową model: Telwin http://www.telwin.com/webtelwin%5Csite.nsf/webframesetve?openform&E|3|1|1|815037|81|
z możliwością spawania metodą TIG a dokładniej LIFT TIG (zajarzenie następuje przez zetknięcie elektrody z materiałem). Chciałbym ją troszkę przerobić. Nie ma problemu żeby dodać elektrozawór – wygodniej jak gaz płynie sam, niż co chwila pamiętać o zakręcaniu i odkręcaniu.
Możecie polecić jakiś konkretny model elekt? Czy do tego jest potrzebne jeszcze jakieś sterowanie?
Chciałbym również by zajarzenie łuku nie odbywał się przez styk z materiałem tylko standardowo po zbliżeniu. Czy taka przeróbka jest możliwa i opłacalna i jakie materiały trzeba by zastosować?
Z góry dziękuję za odpowiedź.