Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop i zielone piksele na ekranie

grzybekprawdziwek 16 Maj 2012 20:33 4105 13
  • #1 16 Maj 2012 20:33
    grzybekprawdziwek
    Poziom 7  

Witam, mam laptopa HP z grafiką Radeon HD. Dzisiaj, podczas zwykłego użytkowania komputera (akurat przeglądałem wiadomości w internecie) stała się straszna rzecz. Mianowicie na ekranie pojawiły się mrugające zielone piksele. Występują one tylko w ciemnych miejscach na ekranie (najcześciej kolor czarny, szary) oczywiście w zależności co jest na nim wyświetlane, bo np kiedy mam odpaloną przeglądarkę oglądając strony na których przeważają jasne kolory- nic nie widać, a np na pasku startu, który jest ciemny, latają zielone piksele. Dodam, że teraz korzystam z tego samego laptopa, tylko podłączyłem do niego monitor i wszystko jest w porządku. Co mogło się stać?

0 13
  • #2 16 Maj 2012 20:52
    boro1234567
    Spec od komputerów

Naprawa płyty głównej Cię czeka.

0
  • #3 16 Maj 2012 20:55
    grzybekprawdziwek
    Poziom 7  

aż tak? a co niby miałoby się stać z płytą?

0
  • #4 16 Maj 2012 21:00
    Vogelek23
    Poziom 34  

grzybekprawdziwek napisał:
    Co mogło się stać?
    A co to jest, forum wróżbitów? Nie byłeś nawet łaskaw podać modelu laptopa, to skąd mamy wiedzieć?

0
  • #5 16 Maj 2012 21:08
    grzybekprawdziwek
    Poziom 7  

Jezu ludzie, co Wy tacy nerwowi od razu... HP DV7 4020ew. Ma w środku Radeona 5650 HD. Wcześniej nie robiłem nic co mogłoby spowodować przegrzanie zarówno procesora jak i karty.

0
  • #6 16 Maj 2012 22:28
    Vogelek23
    Poziom 34  

Jezu ludzie, co Wy tacy nerwowi od razu...
    Nie my nerwowi, tylko regulamin forum precyzyjny.

HP DV7 4020ew. Ma w środku Radeona 5650 HD
    Całkiem możliwe, że karta grafiki dokonuje właśnie żywota.
    Trzeba z tym na serwis, jeśli nie masz odpowiednich narzędzi lub doświadczenia w zakresie diagnostyki usterek w laptopach.

0
  • #7 16 Maj 2012 22:36
    grzybekprawdziwek
    Poziom 7  

no dobrze, załóżmy że kończy swój żywot. w takim razie dlaczego obraz na zewnętrznym monitorze jest dobry niezależnie od tego, co robię na komputerze?

0
  • #8 16 Maj 2012 23:02
    Vogelek23
    Poziom 34  

w takim razie dlaczego obraz na zewnętrznym monitorze jest dobry niezależnie od tego, co robię na komputerze?
    Dlatego, że interfejs LVDS, który steruje matrycą, jest zupełnie odrębnym blokiem grafiki, niż VGA, DVI czy HDMI.

0
  • #9 17 Maj 2012 19:10
    grzybekprawdziwek
    Poziom 7  

ok rozumiem... a czy może to być też np. usterka taśmy, albo samej matrycy? Pytam, bo komputer był raz w naprawie (zepsuło się łożysko w wentylatorze), wiec na pewno ktoś go rozkręcał i składał, może coś przeoczył... Ogólnie ten komputer ma jeszcze Intel HD Graphics, tylko nie mogę się teraz przełączyć między grafikami i nie wiem dlaczego, jak mi się uda to dam znać...

/edit

Odinstalowałem sterowniki, grafika się przełączyła na intel, wszystko wróciło do normy, później zainstalowałem świeży catalyst, znów przełączyłem grafike na Radeona i teraz jest wszystko ok... wychodzi jednak na to że sterowniki się zbuntowały, chyba że to czysty przypadek że przez to się "naprawiło"... ciekawe jak długo będzie ok.

Dodano po 5 [godziny] 31 [minuty]:

/edit

No i znowu się porobiło.. ten sam problem, po tym jak udeżyłem pięścią w biurko:) Przełączyłem grafikę- to samo, więc uszkodzenie samej karty graficznej odpada... jakieś pomysły teraz?

0
  • #10 17 Maj 2012 19:49
    boro1234567
    Spec od komputerów

Odpowiedzi udzielił Ci kolega Vogelek23 i ja też się pod tym podpisuję.

0
  • #11 17 Maj 2012 20:12
    grzybekprawdziwek
    Poziom 7  

a ja się nie podpisuje, bo komputer ma dwa układy graficzne i raczej niemożliwością jest, żeby w jednym czasie obydwa wysiadły :)

0
  • #12 17 Maj 2012 20:15
    Vogelek23
    Poziom 34  

a ja się nie podpisuje, bo komputer ma dwa układy graficzne i raczej niemożliwością jest, żeby w jednym czasie obydwa wysiadły
    A nie przyszło Ci do głowy, że w tak zintegrowanym tworze, jakim jest laptop, obie grafiki tworzą ścisłą sieć naczyń połączonych...?

0
  • #13 17 Maj 2012 20:18
    boro1234567
    Spec od komputerów

Jeśli wiesz lepiej to po co post, pytania, odpowiedzi.

0
  • #14 20 Maj 2012 00:35
    grzybekprawdziwek
    Poziom 7  

Pytania- ponieważ chciałem poznać opinię i ewentualną diagnozę "z zewnątrz". Sieć naczyń połączonych? Grafika Intela działa "pod procesorem", Radeon to oddzielna karta graficzna, więc owa sieć może się pojawić dopiero na wyjściu sygnału do matrycy. W każdym razie- taśma nie była dociśnięta do złącza na płycie głównej i to było przyczyną. Wiem, że mogła to być awaria grafiki, o której pisaliście i które często się zdarzają w laptopach hp z seriii DV... Dziękuję więc za informacje, odpowiedzi, temat uważam za zamknięty.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo