Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MIELE G1220 SC nie grzeje wody

Cyrculator 23 May 2012 09:37 6857 2
Bosch
 • #1
  Cyrculator
  Level 11  
  Witam!
  Zmywarka G1220 SC nie grzeje i wyświetla błąd F14 a czasami F24.Grzałąk oczywiście jest dobra.Hydrostat ciśnienia pompowania wydaje się być dobry. Pomiary wykazały że na przekaźnik grzałki K1/1 w czasie pracy pompy myjącej otrzymuje napięcie na cewkę tylko na około 1 sekundę pod koniec pracy pompy i wartość tego napięcia jest około 153 V zmienne. Wskazuje to na sterownik bo z niego to napięcie na cewkę przekaźnika jest pobierane, ale nie jestem pewien czy jeszcze jakiś inny czujnik nie ma na to wpływu a są tu czujniki mało spotykane w innych zmywarkach.
  Jeśli ktoś miał do czynienia z tą zmywarką to proszę o pomoc bo pomyłka jeśli chodzi o programator jest bardzo kosztowna.
  Błędy F24 i F14 to według serwisu Miele ( tylko tyle mi pomogli) obydwa takie same czyli " invalide image" co oznacza mniej więcej "niewłaściwy obraz" i jak to odnieść do zmywarki? Dziwne że dwa różne kody a ten sam błąd.

  Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
  Władek
 • Bosch
 • #2
  faziok
  Level 11  
  Witam,
  nie wiem jaki serwis naświetlił Ci odpowiedzi ale jeśli chodzi o błąd F14 to:
  Niesprawny hydrostat ciśnienia pompowania B1/13.
  Pompa obiegowa nie pracuje, za niskie ciśnienie pompowania (brak ciśnienia na hydrostacie ciśnienia pompowania), np. zablokowanie przez ciała obce.
  Ciała obce w hydrostacie ciśnienia pompowania.
  Niesprawny przepływomierz (wodomierz skrzydełkowy) B3/4: Niewłaściwa ilość wody.
  Niesprawna pompa obiegowa.
  Doszło do przegrzania uzwojenia pompy obiegowej - zadziałało zabezpieczenie uzwojenia.
  Hydrostat ciśnienia pompowania B1/13 nie spowodował otwarcia w obrębie punktów załączania 11–12 oraz 21–22 po kroku dopływu wody.W wyniku tego następuje uruchomienie procesu odrywania na wypadek sklejenia.
  Niesprawny kondensator silnika.
  Zwarcie w obrębie zestyków analizujących hydrostatu ciśnienia pompowania B1/13.

  A jeśli chodzi o usterkę F24 to chodzi o przekaźnik grzania
  - zaciął się, wilgoć, wtyczka

  pozdro
 • #3
  remarket
  Level 10  
  Witam, potrzebuję pomocy z podobnym tematem. Chodzi o ten sam model zmywarki i ten sam błąd F14 z tym że geneza powstania błędu jest nieco inna. W zmywarce zaczęły mi pękać gumowe złączki między pompą a plastikowymi wężami. Rok temu wymieniłem jedną, a dzisiaj drugą na drugim wężu bo nie wiem czemu ścianki tych gum zrobiły się tak cienkie że zaczęły pękać i przepuszczać wodę. Jednym słowem miałem mały wyciek który spowodował zwarcie na pompie bo kapało na wtyczkę pompy. Wtyczka na pompie wyschła bo to było kilka dni temu i zmywarka znów zaczęła normalnie działać ale wyciek nadal był więc dzisiaj go zlikwidowałem wymieniając tą krótką gumową złączkę od pompy do plastikowej rurki. Naprawę robiłem na leżąco, zmywarka leżała na tylnej ściance a drzwi były otwarte pod kątem 45 stopni aby nie zalać płytki elektroniki znajdującej się podobno w drzwiach. Po wymianie i złożeniu zmywarki postawiłem ją i włączyłem. Pokazał mi się błąd tzn. czerwona kontrolka dopływu i odpływu. Wyłączyłem zmywarkę i wyciągnąłem spod blatu, okazało się że węże wodne się trochę zaplątały i po ich właściwym ułożeniu ponownie włączyłem zmywarkę. Tym razem dopływ i odpływ już się nie zaświecił ale po niecałych 2 minutach zmywarka zaczęła proces mycia i po chwili wyłączała pobieranie wody, w tym czasie stanął czas na wyświetlaczu. Zmywarka zaczynała myć kilkukrotnie i za każdym razem wyłączała pompę chociaż woda była normalnie pobierana bo zdjąłem boczną pokrywę i obserwowałem jak woda płynie w rurkach do środka do dysz w zmywarce. Po kilku takich próbach pokazuje się błąd F14. Kasownie błedu procedurą kasowania błedów zapisanych w pamięci nic nie daje bo problem powraca znowu, wyłączenie z sieci na pól godziny też nic nie pomogło. Zaznaczam że z wyciekiem z węża zmywarka pracowała jeszcze dziż rano normalnie, problem wystąpił po tym jak dokonałem naprawy węża. W tej chwili nic nie kapie, nigdzie nie wylatuje nic wody ale za to pojawił się błąd F14. Czy to może mieć coś wspólnego z tym że zmywarkę naprawiałem na leżąco na tylnej ściance, lub może z tym że jak ją włączyłem po naprawie to węże dopływu-odpływu nie były właściwie ułożone z tyłu za zmywarką i pojawił się komunikat dopływ-odpływ ?
  Proszę o pomoc.