Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kamera w nocy reaguje na niewidoczne obiekty

janosikierek 05 Jun 2012 00:59 5721 7
Optex
    janosikierek
    Level 1  
    Halo, zainstalowałem monitoring na zewnątrz. Kupilem kamery firmy-sygonix: CCD-kolor, 420TVL, 8mm obiektyw, 36LDS do 30m w nocy, system BNC.
    Podczas nagrywania nocą "na ruch" ciągle załącza się rejestrator 1000GB. Na ekranie monitora widać latające białe kule, przez to mam non-stop nagrywanie na twardy dysk. Co zrobić, żeby kamery nie reagowały w nocy na te dziwactwa. W dzień nagrywanie jest ok.
    Z góry dziękuję za pomoc.

Moderated By sharp:

Posta poprawiłem. Na przyszłość proszę korzystać z przycisku "pisownia' i zwracać większa uwagę na interpunkcję.

[28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Optex
    Mleczyk89
    Level 34  
    Zmniejszyć poziom detekcji w ustawieniach rejestratora dla tej kamery ( kanału).
  • Optex
    SJS
    Level 15  
    Wytłuc ćmy w okolicy - żart ale podświetlacze podczerwieni wabią ćmy
    Nikotynek
    Level 10  
    Te białe kule to najzwyczajniej kurz, też miałem problem ze swoimi kamerami, ale dogadałem się z sąsiadem i wyłączyłem światło, które powodowało odblask tego w obiektywie. teraz używam tylko ir, widzę wszystko i nie ma mowy o żadnych "białych kulach"
    mirekq
    Level 17  
    Witam,
    Jest to normalny objaw nie do wyeliminowania w sposób zadowalający, ponieważ kamera nie posiada czujnika ruchu, lecz detekcję programową (realizowaną przez kamerę lub rejestrator) która jako ruch rozpoznaje zmianę oświetlanie poszczególnych pixeli obrazu. (w nocy wzbudza ją wszystko od, świateł nawet w oddali, przez komary, pajęczyny, reflexy świetlne, w przypadku oświetlacza IR efekt jest spotęgowany)
    Jeśli zmniejszymy czułość do satysfakcjonującej w nocy w dzień będzie zbyt mało czuła.
    Można ew zastosować harmonogramy, ale uzysk z obniżenia poziomu detekcji zniknie przy zapisie stałym w dzień.
    Można również zastosować zewnętrzne czujniki ruchu podpięte do rejestratora, wywołujące zapis alarmowy.
    crunky
    Level 32  
    Jedynym pewnym sposobem jest zastosowanie autonomicznego oświetlacza IR i odsunięcie go na odpowiednią odległość od obiektywu kamery.
    DIPOL_IP_CCTV
    Level 10  
    Jeżeli zmniejszenie czułości nie wchodzi w rachubę należy w pierwszej kolejności pobawić się ustawieniami w kamerze jak np. prędkość migawki. Im dłużej jest ona otwarta, tym więcej światła trafia na matrycę i więcej widać w nocy. Dłuższe naświetlanie powoduje zmniejszenie dynamiki obrazu jednak kompromis można osiągnąć na poziomie 1/15, 1/20s. Alternatywnym rozwiązaniem jest podpięcie czujki ruchu pod wejście alarmowe rejestratora.