Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem komunikacji ELM327 z Ford Focus

misiael52 06 Cze 2012 13:40 19191 7
  • Poziom 13  
    Witam mam problem z podłączeniem się z komputerem z moim samochodem.
    Jest to Ford Focus 1,8TDDI, wbrew opinii moderatorów ELM 327 nadaje się do komunikacji podstawowej z TDDI z >2001 roku.
    Kupiłem kabel ELM 327 abym mógł sprawdzić ewentualne błędy i je skasować po naprawieniu danej usterki.
    Ale niestety nie mogę się połączyć :/
    Wyskakuje mi taki komunikat w programie ScanXL:
    Problem komunikacji ELM327 z Ford Focus Problem komunikacji ELM327 z Ford Focus

Co może być przyczyną?
    Co robię źle?

Dodam że zapłon mam włączony i COM ustawiony na to samo.
    Czytałem wiele i na wielu stronach ale nic nie wyczytałem.
    Nic nie naprowadziło mnie na odpowiedni trop.

Proszę nie usuwać kolejnego mojego postu.
    Moderowany przez tzok:

...to proszę przestrzegać regulaminu forum (pisownię postu poprawiłem):
    3.1.17. Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.
    3.1.16. Publikowanie wpisów zawierających pytanie/zgłoszenie problemu, na które udzielono już poprawnej odpowiedzi. Przed publikacją wpisu Użytkownik zobowiązany jest do sprawdzenia za pomocą wyszukiwarki Forum, czy dany problem był już poruszany.
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

• Poziom 10  
    Witam
    drogi kolego najprawdopodobniej nie uda ci się połączyć z silnikiem tddi ewentualnie spróbuj programem scanxl ale z dodatkiem do forda poprzez powertrain a nie przez generic OBD2.
  • Moderator Samochody
    W Focusach ELM nie chce się łączyć na samym zapłonie, trzeba uruchamiać silnik. Masz też dużo lepszy program pod Forda do kabelka ELM237 - ForScan:
    http://www.forscan.org/

Z silnikami benzynowymi i TDCi w Focusach nie ma problemów jeśli chodzi o ELM, natomiast jak jest z TDDI to nie wiem.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator Samochody
    ForScan i ScanXL z modułem do Forda ma rozszerzoną bazę PIDów i czyta (a przynajmniej powinien) również błędy i parametry "specyficzne". Sam ELM to tylko "pośrednik", ważne jest co potrafi soft na PeCecie, bo to on wysyła zapytania i musi umieć odczytać odpowiedzi, ELM dostarcza tylko interfejsu i protokołów.

W kompetencje diagnostów-fejsiarzy nie wnikam... no ale jakby to powiedzieć, popatrz na mój podpis, zajrzyj w "creditsy" MultiECUscana, ForScana ;)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    [quote="tzok"]W Focusach ELM nie chce się łączyć na samym zapłonie, trzeba uruchamiać silnik. Masz też dużo lepszy program pod Forda do kabelka ELM237 - ForScan:
    http://www.forscan.org/

Czy ten program będzie działał w Fordzie z interfejsem ELM327 bluetooth ?
  • Poziom 12  
    brak komunikacji moze byc spowodowany przepalonym bezpiecznikiem OBD2 w komorze silnika