Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux 68070 - ilość płukań - odpowiedź serwisu z Polski oraz Włoch dziwna

gooduser 13 Cze 2012 13:48 1898 4
  • #1 13 Cze 2012 13:48
    gooduser
    Poziom 9  

Otóż ostanio wmieniałem korespondencję z serwisem Electroluxa. Kupiłem model zmywarki 68070 z uwagi na tzw. płukanie ekstra... poniżej moje zapytanie i odpowiedź zarówno z serwsiu w Polsce oraz we Włoszech, proszę również o opowiedzi czy w Waszych urządzeniach też mają miejsce takie sytuacje:

Proszę Pana

Sprawa wygląda w ten sposób, tuż po zakończeniu procesu zmywania zmywarka spuszcza brudną wodę i pobiera wodę do płukania. Po pobraniu wody podejmuje pracę na ok. 2 sek. i przerywa powtarza się to trzykrotnie po czym następuje wypuszczenie wody; następnie znowu nabiera wodę ponownie 3-krotnie podejmuje pracę na ok. 2 sek. i spuszcza wodę dopiero 3.
    nabranie wody rozpoczyna płukanie /ok. 20-minutowe/. Jest to tak naprawdę jedyne płukanie i po nim zaczyna się suszenie.
    Kupiłem tę zmywarkę z racji funkcji płukania ekstra /dla trójki małych dzieci/. Dzieje się to podczas mycia na włączonej funkcji multitab. Przy proszku do tej pory nie występowało. Dziś zdarzyło się również na programie Eco.
    Istotą problemu jest oprócz pracy zmywarki przede wszystkim pojedyncze płukanie, co nie współgra z ustawioną funkcją płukania ekstra; wtedy miałbym do czynienia z co najmniej 2-ma płukaniami.

W odpowiedzi na zapytanie:

Witam,
    Wysłałem zapytanie do fabryki, dam znać jaka będzie odpowiedź. Według
    mnie ona wykonuje prawidłową liczbę płukań, tylko nie wiedzieć czemu
    dwa pierwsze trwają zaledwie po 2 sekundy.

Tu bym się po prostu zwrócił do serwisu i pierwsze co serwis ma
    zrobić, to wgrać na nowo najświeższe oprogramowanie systemowe zmywarki
    i ewentualnie potestować i sprawdzić, czy nie kodują sie błędy w jej
    pamięci.

Pozdrawiam
    Andrzej Sobianowski

Dział Techniczny

a tu odpowiedź z fabryki z Włoch /oryginał oraz tłumaczenie Pana Andrzeja Sobianowskiego/:

Hello Andrzej,

the cycle is correct.
    With 3in1 option selected the profile of the cycle is different and is exactly as decribed by you.

This is done to improve the performance with the use of the tablets.

Best regards
    Claudio

oraz Pan Andrzej Sobianowski

Szanowny panie Arturze,
    Okazuje się, że tak ma być. Jest to celowa zmiana programu przy włączonej funkcji multitab dopasowująca proces mycia do właściwości detergentu w tabletce.
    Dokładnego opisu nigdzie nie ma. Jest tylko ogólnikowe stwierdzenie: wszystkie środkowe płukania sa skrócone.
    "w All intermediate wash cycles are also shorter."

Uważam to za nieporozumienie. Jako bezpodstawne muszę zatem potraktować wytłumaczenie pracownika z Włoch, który twierdzi, że zmywarka pracuje inaczej NIŻ JEST TO NAPISANE W INSTRUKCJI!

W jednym ze znalezionych manuali do zmywarek AEG /na ostatniej stronie/

http://www.4mcculloch.co.uk/images/mediator/553/599515206.pdf

znalazłem informację o zmianach jakie występują podczas włączenia funkcji multitab, ale jest to zupełnie inny model zmywarki...

0 4
  • #2 13 Cze 2012 19:35
    movzx
    Poziom 39  

Pierwszą mądrą rzeczą jaką możesz zrobić to kupienie normalnego proszku do zmywarek i wyłączenie tego cyrku z tabletką.
    Wdzięczna będzie Ci twoja kieszeń, zmywarka, a nawet dzieci.

0
  • #3 13 Cze 2012 20:46
    gooduser
    Poziom 9  

movzx napisał:
    Pierwszą mądrą rzeczą jaką możesz zrobić to kupienie normalnego proszku do zmywarek i wyłączenie tego cyrku z tabletką.
    Wdzięczna będzie Ci twoja kieszeń, zmywarka, a nawet dzieci.

Bardzo cię proszę, jeśli nie masz więcej nic "mądrego" do powiedzenia to nie zaśmiecaj takimi odpowiedziami - nie pierwszego już zresztą - tematu, dzięki

0
  • #4 13 Cze 2012 21:12
    movzx
    Poziom 39  

gooduser napisał:
    nie zaśmiecaj takimi odpowiedziami - nie pierwszego już zresztą - tematu, dzięki
    Skoro mowa o zaśmiecaniu, podsumujmy tematy kolegi gooduser:
    - Bosch smi58m95eu bardzo hałasuje, zawsze pozostawia zacieki, nie dosusza
    - Pytanie o głośną pracę do użytkowników zmywarek Bosch smi58m95eu
    - Lodówka Bosch KGN39VL20 praca agregatu, a włączanie wiatraka -- czyli rozważania o wpływie włączania wiatraczka na globalny dobrobyt
    - Polar PDS 585 pozycje pralki przy naprawie -- czyli profilaktyczna wymiana połowy pralki, tak dla zabicia czasu.
    - Kompromitacja BOSCHa -- czyli oczekiwanie że każdy jest naiwny i zrobi coś dobrze za darmo
    - Electrolux esi 68070 xr kiedy włącza się czujnik soli? -- czyli znów szukanie dziury w całym oraz jakże praktyczne rozważania o ręcznym wlewaniu solanki do zbiornika na sól
    - I wreszcie ten temat.

Kolega najwyraźniej cierpi na ogromne ilości wolnego czasu, które poświęca na sprawdzanie czy sprzęt AGD to zegarek szwajcarski.

Reasumując: żałuję że wcześniej nie skojarzyłem tego nicka, bo wtedy od razu zgłosiłbym temat do usunięcia, zamiast tracić czas aby pisać poradę - w dobrej wierze i zgodnie z moją dość dobrą w tym temacie wiedzą.

0
  • #5 13 Cze 2012 21:17
    gooduser
    Poziom 9  

baardzo przepraszam, ale muszę założyć na nowo temat na idiotów lekarstwa nie ma!

Moderowany przez ROBSON33:

3.1.9. Zabronione jest rozpowszechnianie treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku do innych Użytkowników lub osób trzecich.

Moderowany przez ROBSON33:

Ostrzeżenie

0
  Szukaj w 5mln produktów