Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KonicaMinolta bizhub c252 - problem ze skanowaniem

25 Cze 2012 07:02 7584 12
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam problem jak w temacie.
    Przeszukałem elektrodę, ale niestety nie znalazłem rozwiązania.
    Pomimo zastosowania się do wskazówek problem nie rozwiązany :(
    Umieściłem katalog w folderze PUBLIC niestety też nie pomogło :/
    moje komputery w sieci są na Windows XP i na Windows 7.
    Czy ma ktoś może jeszcze jakieś pomysły?
    KM jest podpięta pod ruter tplink 3220 na kablu, komputery działają po WiFi.
    skanuje pięknie, ale nie wysyła do komputera - błąd i info o sprawdzeniu rejestru.
    Spędziłem całą sobotę na próbie rozwikłania problemu niestety bezskutecznie.
    Za pomoc z góry dziękuję.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 18  
    Opisanie krok po kroku jakie czynności robiłeś znacznie ułatwiło by próbę pomocy niż "zastosowanie się do jakichś wskazówek z jakiegoś tematu..."
  • Poziom 9  
    ok zatem od początku
    Loguję sie jako Admin na KM
    Ustawiam profil dla zadań skanowania SMB: tu wpisuję nazwę udostępnionego katalogu i adres IP mojego kompa
    Katalog udostępniam dla "wszyscy"
    zapisuję zmiany i wyłączam kopiarkę na chwilę
    po odpaleniu wchodzę w menu skanowania
    KM skanuje dokument później pojawia się okno
    "Zadanie zostało wykonane nieprawidłowo"
    sugestia jakoby umieścić katalog skany w folderze public tez nie przynosi efektu
  • Poziom 20  
    Na XP udostępnij katalog z pełnymi prawami. Co do 7 to bardziej zamotane.
    Prościej i szybciej będzie ustawienia ftp KM.
    M.
  • Poziom 9  
    mib3 napisał:
    Prościej i szybciej będzie ustawienia ftp KM.
    M.

czy mógłbyś rozwinąć temat?
    a może wiesz jak np maila skonfigurować żeby wysyłała KM na maila skany?
  • Specjalista - kserokopiarki
    Na maila wystarczy pod ustawieniami administratora wypełnić stosowne pola i gotowe. Ja polecałbym jeszcze skorzystanie ze skanowania do skrzynki użytkownika i skorzystanie z aplikacji Page Scope Box Operator . Wystarczy podać nazwę maszyny i adres IP a aplikacja sama znajdzie Ci skrzynki , pozwoli przejrzeć skany i pobrać na komputer.

C.
  • Poziom 9  
    kolejnych kilka dni i ciągle du.a
    a jak ustawić żeby domyślnie skanowała KM do box'a??
  • Poziom 9  
    hmm, sugestie sa jak najbardziej na miejscu, bo generalnie to działa tak jak piszecie, ale chyba nie o to do końca chodzi
    bo stosowanie tych dodatkowych programów i narzędzi jest jak odpalanie malucha "na szczotkę"
    ale szkoda, że nikt nie napisze jakiegoś tutoriala najlepiej ze screenami co i jak poustawiać żeby to śmigało - wiem jestem wygodny, ale ja to informatykiem nie jestem tylko geodetą ;)
  • Poziom 18  
    1. Podajesz adres IP komputera
    2. Podajesz nazwę udostępnionego katalogu ( bez żadnych ścieżek samą nazwę )
    3. Podajesz nazwę użytkownika i hasło jakim logujesz się do windowsa
    4. Zakładasz ( najlepiej na C: ) katalog o nazwie jaką wpisałeś w maszynę i udostępniasz go z prawami zapisu i odczytu dla wszystkich użytkowników.

Jak nie działa to zostaje dłubanie w zabezpieczeniach ( zapory, firewall )/udostępnieniach Windowsa.
  • Poziom 9  
    Boracz napisał:

4. Zakładasz ( najlepiej na C: ) katalog o nazwie jaką wpisałeś w maszynę i udostępniasz go z prawami zapisu i odczytu dla wszystkich użytkowników.
    )/udostępnieniach Windowsa.

ok tylko jak w WIN7 udostępnić dla wszystkich użytkowników folder do odczytu i zapisu?