Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers wrp 250-5 regulacja

16 Sty 2005 15:25 5802 6
  • Poziom 14  
    Mam pytanko. Otóż junkers działał pięknie przez 2 lata.
    Od kilku dni zrobiło sie tak że płomień jest bardzo zółty i wysoki a woda nie bardzo chce sie grzać. kiedyś był niebiesiutki i bardzo syczący.
    A zeby woda byla ledwie ciepła na małym przepływie to suwak musi być max do prawej ( wart max) płomiń jest owszem duzy ale taki jakiś biały i kiepski.
    Myśle ze gdzieś dyszka od regulacji powietrza się sadzą zabiła lub cos takiego ... ale nie mam pojęcia gdziej jej szukać. bo pełno jest tam wszystkiego. Jakby ktoś mógł tak powiedzieć co sadzi o tej wadzie i jeśli to powietrze to tak zwięźle wytłumaczyć gdzie to jest dokładnie ....
  • Poziom 28  
    Niezbędne jest oczyszczenie podgrzewacza. Pewnie masz zainstalowany filtr gazu który może być zanieczyszczony - niestety większość czynności mogą wykonywać osoby odpowiednio przygotowane do tych prac - GAZ - Należałoby wykonać pomiary ciśnienia gazu na instalacji i na palnikach.
  • Poziom 27  
    Powiem Ci tak: jeśli zadajesz takie pytanie to pewnie nie masz "zielonego" pojęcia o piecykach gazowych, więc dla Twojego dobra radzę Ci tak - WEZWIJ FACHOWCA, szanuj swoje życie i innych. Z gazem nie ma żartów, zbyt dużo nieszczęść widziałem. Bez urazy - Pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    Witam!
    To nie wina piecyka , a gazowni w soboty i niedziele obserwuje to samo zjawisko ..........?
  • Poziom 2  
    Miałem ten sam problem - do wczoraj. Zabrudzone dysze kurzem i niewłaściwy stosunek powierza do gazu. Zdemontowałem palnik , rozkręciłem i po wyczyszczeniu zmontowałem. Niestety po tych czynnościach wskazane jest ustawienie właściwego ciśnienia gazu ( stą rada (wezwij fachowca), chba ,że znasz się na Paskalach i ururkach. Ja tak bo to mój zawód. Z gazem niema żartów jednak. Pozdrawiam.[/u][/b]
  • Poziom 11  
    nie był uszkodzony czasem gazomierz?
  • Poziom 17  
    mialem ten sam problem !!!
    i co??
    odkrecilem nagrzewnice, przeczyscilem (byla bardzo zapchana sadzami)
    i piecyk jak nowy :)
    ja proponuje przeczyscic nagrzewnice i odrazu zaznaczam iz jest to nie realne bez jej demontarzu :)