Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda fabia schemat instalacji elektrycznej

17 Sty 2005 13:15 37273 10
  • Poziom 2  
    Poszukuję schematu elektrycznego skody Fabii.
    Głównie interesuje mnie przygotowanie fabryczne instalacji elektrycznej, do podłączenie radioodbiornika, ale mile widziane by było jak by ktoś miał schemet elektryczny całej skody fabii-model obojętny.
    Przeniesiono z: Schematu/instrukcji... [h]
  • IGE-XAO
  • IGE-XAO
  • Poziom 19  
    Fabryczna instalacja jest typowo Volkswagenowska. Ale jest jeden problem CAN-bus, który identyfikuje radio. Jak założysz oryginał Skodowego radia to wszystko jest OK. Inne radia, nawet np. VWBetaIV robią numery tego typu że wysiadają "bajery Elektroniczne" (przyciemnianie światła kokpitu. pisk przy pozostawionych włączonych światłach) Nie pamiętam na którym pinie jest identyfikacja, ale SERVIS moje radio (właśnie VWBeta) podłączył zamieniając przewody +12V
    i +12V podtrzymanie pamięci, co zmuszało mnie do każdorazowego wprowadzania kodu, przy włączniu radia.
    Pozdro
  • Poziom 2  
    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi na mój temat , ale co mi po informacji ze instalacja jest taka sama jak w VW,ja nie znam instalacji VW.
    Szukam poprostu schematu ideowego, w najgorszym wypadku blokowego.
    Na ile umiem szukałem na necie,ale widac nie umiem szukać bo nieznalazłem i dlatego proszę o pomoc.
    SCHEMAT ideowy SKODY FABI najlepiej tej wersji po modernizacji(najnowszy model).
    Jak ktoś ma prosiłbym o kontakt i niewiem przez e-mail czy w inny sposób bym mógł go pozyskać,moze ktoś zna strone gdzie on jest.
    Wszystkim którzy zainteresowali sie tym tematem serdecznie dziekuje i proszę o pomoc.
  • Poziom 13  
    moge podesłac schemat polóeki po 2002r ale podaj oznaczenie silnika ps.wszystkiego sie nie da bo zajeło by pewnie z 500MB
  • Poziom 23  
    Dokładny opis złączy samochodowych znajdziesz w SERWIS ELEKTRONIKI
    SE11/2002 str.49.Skoda posiada gnazdo ISO stosowane w odb.Blaupunkt,
    Grundig,Philips i innych.Gniazdo posiada 3 złącza;1-sterujące 10pin;2-głosnikowe 8pin;3-zasilania 8 pin.Opis złącza zasilania:4_ +12Vbezpośrednio z akumulatora;5_sterowanie anteny(+12V po włączeniu radia;6_dodatkowe oświetlenie klawiszy(zwykle nie podłączać);
    7_zasilanie +12V po stacyjce;8_ masa(minus).W niektórych odbiornikach
    funkcja pinów 4i7 jest zamieniona.W przypadku powstania problemów prześlę rysunek >mail< sjaskulska(malpa)neostrada.pl
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Założyli mi radio sony w salonie ale jeszcze tam nie zaglądałem. Nie sądziłem że coś się może dziać po podłączeniu innego radio niż orginalne na standartowym ISO.
  • Poziom 10  
    Witam!
    Odgrzeje trochę kotleta. Nie znalazłem konkretnego tematu z moim problemem więc się podłączę.

Panowie jest mały problem związany z elektryką skody fabii ( S. Fabia I rok 2002, 1.9SDI )

A mianowicie chodzi mi głownie o radio. Opisze jak najlepiej się da.
    Radio Blaupunkt San Diego. Przestało działać. Wcześniej panel mrugał potem wcale nie działał ale radio grało. W końcu całkiem padło.
    Teraz zaniosłem je do naprawy i majster naprawił mi je za 60zł. Pokazał że działa i gra jak należy. Wspominał coś tam o tranzystorku i braku napięcia na obwodach.
    Ale radio u niego działało.

Zamontowałem do samochodu podłączyłem kostki itp. i co? Radio się świeci a panel znowu mruga. I nic poza tym. Mechanizm do płyt CD nie reaguje.
    Wygląda mi na brak odpowiedniego zasilania z wiązki samochodu? Bezpieczniki itp. są wymienione więc to nie ich wina?
    I teraz pytanie: Gdzie szukać przyczyny? Może ktoś ze schematem elektrycznym wskażę mi miejsce gdzie tego szukać?

Innym objawem elektrycznym jest wariowanie świateł wnętrza. Tzn. oświetlenie drzwi potrafi się zapalić w trakcie jazdy itp.

Proszę o pomoc i odpowiedz.