logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Skoda Fabia – schemat instalacji elektrycznej radia i pełnej instalacji auta

Skodafabia 17 Sty 2005 13:15 49801 10
  • #1 1145973
    Skodafabia
    Poziom 2  
    Posty: 3
    Ocena: 4
    Poszukuję schematu elektrycznego skody Fabii.
    Głównie interesuje mnie przygotowanie fabryczne instalacji elektrycznej, do podłączenie radioodbiornika, ale mile widziane by było jak by ktoś miał schemet elektryczny całej skody fabii-model obojętny.
    Przeniesiono z: Schematu/instrukcji... [h]
  • #3 1158785
    korelian
    Poziom 19  
    Posty: 476
    Pomógł: 21
    Ocena: 81
    Fabryczna instalacja jest typowo Volkswagenowska. Ale jest jeden problem CAN-bus, który identyfikuje radio. Jak założysz oryginał Skodowego radia to wszystko jest OK. Inne radia, nawet np. VWBetaIV robią numery tego typu że wysiadają "bajery Elektroniczne" (przyciemnianie światła kokpitu. pisk przy pozostawionych włączonych światłach) Nie pamiętam na którym pinie jest identyfikacja, ale SERVIS moje radio (właśnie VWBeta) podłączył zamieniając przewody +12V
    i +12V podtrzymanie pamięci, co zmuszało mnie do każdorazowego wprowadzania kodu, przy włączniu radia.
    Pozdro
  • #4 1159228
    Skodafabia
    Poziom 2  
    Posty: 3
    Ocena: 4
    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi na mój temat , ale co mi po informacji ze instalacja jest taka sama jak w VW,ja nie znam instalacji VW.
    Szukam poprostu schematu ideowego, w najgorszym wypadku blokowego.
    Na ile umiem szukałem na necie,ale widac nie umiem szukać bo nieznalazłem i dlatego proszę o pomoc.
    SCHEMAT ideowy SKODY FABI najlepiej tej wersji po modernizacji(najnowszy model).
    Jak ktoś ma prosiłbym o kontakt i niewiem przez e-mail czy w inny sposób bym mógł go pozyskać,moze ktoś zna strone gdzie on jest.
    Wszystkim którzy zainteresowali sie tym tematem serdecznie dziekuje i proszę o pomoc.
  • #5 1202844
    skiba
    Poziom 14  
    Posty: 59
    Pomógł: 4
    Ocena: 13
    moge podesłac schemat polóeki po 2002r ale podaj oznaczenie silnika ps.wszystkiego sie nie da bo zajeło by pewnie z 500MB
  • #6 2215213
    sylwana-el
    Poziom 24  
    Posty: 600
    Pomógł: 50
    Ocena: 31
    Dokładny opis złączy samochodowych znajdziesz w SERWIS ELEKTRONIKI
    SE11/2002 str.49.Skoda posiada gnazdo ISO stosowane w odb.Blaupunkt,
    Grundig,Philips i innych.Gniazdo posiada 3 złącza;1-sterujące 10pin;2-głosnikowe 8pin;3-zasilania 8 pin.Opis złącza zasilania:4_ +12Vbezpośrednio z akumulatora;5_sterowanie anteny(+12V po włączeniu radia;6_dodatkowe oświetlenie klawiszy(zwykle nie podłączać);
    7_zasilanie +12V po stacyjce;8_ masa(minus).W niektórych odbiornikach
    funkcja pinów 4i7 jest zamieniona.W przypadku powstania problemów prześlę rysunek >mail< sjaskulska(_at_)neostrada.pl
  • #8 2354112
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #9 2366913
    mirmos
    Poziom 14  
    Posty: 90
    Pomógł: 6
    Ocena: 62
    zobacz to czy ci podejdzie
    Załączniki:
    • Skoda Fabia – schemat instalacji elektrycznej radia i pełnej instalacji auta Złącze radioodbiornika,złącze diagnostyczne.jpg (191.25 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #10 2366994
    radarek321
    Poziom 11  
    Posty: 10
    Ocena: 2
    Założyli mi radio sony w salonie ale jeszcze tam nie zaglądałem. Nie sądziłem że coś się może dziać po podłączeniu innego radio niż orginalne na standartowym ISO.
  • #11 14185726
    Spavn
    Poziom 11  
    Posty: 20
    Ocena: 2
    Witam!
    Odgrzeje trochę kotleta. Nie znalazłem konkretnego tematu z moim problemem więc się podłączę.

    Panowie jest mały problem związany z elektryką skody fabii ( S. Fabia I rok 2002, 1.9SDI )

    A mianowicie chodzi mi głownie o radio. Opisze jak najlepiej się da.
    Radio Blaupunkt San Diego. Przestało działać. Wcześniej panel mrugał potem wcale nie działał ale radio grało. W końcu całkiem padło.
    Teraz zaniosłem je do naprawy i majster naprawił mi je za 60zł. Pokazał że działa i gra jak należy. Wspominał coś tam o tranzystorku i braku napięcia na obwodach.
    Ale radio u niego działało.

    Zamontowałem do samochodu podłączyłem kostki itp. i co? Radio się świeci a panel znowu mruga. I nic poza tym. Mechanizm do płyt CD nie reaguje.
    Wygląda mi na brak odpowiedniego zasilania z wiązki samochodu? Bezpieczniki itp. są wymienione więc to nie ich wina?
    I teraz pytanie: Gdzie szukać przyczyny? Może ktoś ze schematem elektrycznym wskażę mi miejsce gdzie tego szukać?

    Innym objawem elektrycznym jest wariowanie świateł wnętrza. Tzn. oświetlenie drzwi potrafi się zapalić w trakcie jazdy itp.

    Proszę o pomoc i odpowiedz.

Podsumowanie tematu

✨ Poszukiwany jest schemat elektryczny instalacji Skody Fabii, ze szczególnym uwzględnieniem fabrycznego przygotowania do podłączenia radioodbiornika oraz schematu całej instalacji auta. Fabryczna instalacja radiowa jest typowa dla grupy Volkswagen, wykorzystująca złącze ISO z trzema sekcjami: sterującą (10 pinów), głośnikową (8 pinów) oraz zasilającą (8 pinów). W złączu zasilania piny odpowiadają za +12V bezpośrednio z akumulatora, sterowanie anteną, oświetlenie klawiszy, zasilanie po stacyjce oraz masę. Występuje system CAN-bus, który identyfikuje oryginalne radio Skody; podłączenie innych modeli może powodować problemy z elektroniką pojazdu, np. przyciemnianie kokpitu czy sygnały dźwiękowe. Zaleca się stosowanie oryginalnych lub kompatybilnych radii oraz odpowiednie podłączenie przewodów zasilających, zwłaszcza +12V i podtrzymania pamięci. Do prawidłowego odbioru UKF konieczne jest zastosowanie separatora antenowego zasilanego z wyjścia remote anteny. W przypadku problemów z radiem, np. migającym panelem lub brakiem reakcji mechanizmu CD, przyczyną może być niewłaściwe zasilanie z instalacji samochodu lub uszkodzenia elementów elektronicznych radia. Dostępne są schematy po modernizacji modelu Fabii (po 2002 r.), jednak pełne schematy mogą zajmować dużą objętość danych. Wskazane jest poszukiwanie schematów ideowych lub blokowych oraz konsultacje z serwisem elektroniki samochodowej.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA