Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Montaż wspomagania w Toyota Yaris 2000r - czy się da i jak?

jjmmm 12 Lip 2012 10:03 7051 2
  • #1 12 Lip 2012 10:03
    jjmmm
    Poziom 1  

Witam,
    Kupiłam Toyotę Yaris 1.0 B z 2000r bez wspomagania. Jak się okazało jest to porażka!!! Odradzam kobietom chyba że są silne. Mi brakuje siły. Potrzebuję zamontować wspomaganie. Poczytałam trochę i ustaliłam, że jest wiele różnych i sprzecznych ze sobą opinii ale wyciągnięte wnioski mówią, że da się zamontować elektryczne wspomaganie koszt ok 300zł dla roczników 2001-2005 jednak to poza moim rocznikiem 2000 oraz że wyznacznikiem czy można czy nie, jest pierwza litera numeru VIN, które oznaczają:
    J - (nie można) japończyk, rocznik 1999-2000 przygotowane pod/posiada wspomaganie hydrauliczne
    V - (można) francuz od 2001 roku (późniejsze roczniki mnie nie interesowały więc nie wybiegam dużo dalej) przygotowany/posiada wspomaganie elektryczne.

Ja mam niestety J. Kontaktowałam się z facetem, który sprzedaje podręcznik montażu wspomagania w Yaris 2001-2005 o on stwierdził, że to piewsa litera VIN-u J dyskwalifikuje możliwośc montażu.

Może ktoś twierdzi inaczej lub ma inne doświadczenie. Proszę o podpowiedzi.
    Z góry serdecznie dziękuję, Joanna

3 2
  • #2 13 Lip 2012 14:11
    tomjey
    Poziom 16  

Spytaj na www . tomauto .pl ale do japończyka bedzie trudno, nie ma kompletnie instalacji pod to i ktoś musiałby od podstaw ciągnąc przewody do wielu miejsc w aucie i co najważniejsze wiedzieć co i gdzie. Oprócz czujnika predkosci samochodu potrzebny jest sygnał z alternatora, zasilania (zapłon) i kilka innych. Niby wszystko jest w każdej Yaris ale czasem nie w tej postaci co potrzebuje sterownik.
    Mocowanie kolumny i długości kolumny z tego co pamiętam w każdej Yarisce od 99r do 2006r są takie same. Po liftingu zmienili tylko wtyczki w sterowniku.
    Może ktoś z forum założył do japonskiego to niech się pochwali.

0
  • #3 21 Kwi 2015 08:17
    psooya
    Poziom 36  

Sorki za wykop ale:

jjmmm napisał:
    J - (nie można) japończyk, rocznik 1999-2000 przygotowane pod/posiada
    wspomaganie hydrauliczne

Dlaczego nie można? Sam zakładałem pół roku temu hydrauliczne do mojego Yarisa 99. 1.0, wszystko pasuje nawet pasek wieloklinowy gdyż w miejsce rolki imitującej pompę wstawia się pompę, trzeba niestety odkręcać kołyskę, mnie się udało bez jej demontażu gdyż wymieniałem silnik i przy okazji wrzuciłem wspomaganie jedynie odkręcając śruby od strony kierowny. Jedyny problem jaki zauważyłem, to tak mi się wydaje, brak reakcji na czujnik ciśnienia we wspomaganiu, czy wtyczka jest podłączona, czy nie przy maksymalnym skręcie tak samo przydusza silnik ale auto nie gaśnie więc temat olałem. Aktywacja w ASO podobno 150zł o ile się da i umieją itp itd więc odpuściłem.

2