Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres Philips Senseo HD 7825 - awaria

xxkatrinxx 12 Lip 2012 11:02 6325 2
  • #1 12 Lip 2012 11:02
    xxkatrinxx
    Poziom 1  

Witam.

Przeczytałam tematy dotyczące innych modeli tego ekspresu, jednak nie znalazłam wątku z podaną taką samą sytuacją, w jakiej się znalazłam.

Posiadam ekspres do kawy Philips Senseo HD 7825. Został kupiony rok temu w Holandii. Jest używany sporadycznie, powiedzmy raz na dwa tygodnie. Kilka dni temu chciałam zaparzyć dwie kawy. Po około 2 sekundach podawania kawy ekspres wyłączał się, musiałam więc zrobić kawę na kilka razy. Do tego wydaje mi się, że ciśnienie było słabe. Pomyślałam, że może coś się zapchało i postanowiłam wsypać kwasku cytrynowego na pełny zbiornik wody i przepuścić stopniowo cały pojemnik czystej wody z rozpuszczonym kwaskiem - tak było napisane w instrukcji, poprzednim razem pomogło. Po jednoczesnym wciśnięciu przycisków 1 filiżanka + 2 filiżanki ekspres od razu się wyłączył. Powoli wciskałam więc przycisk 1 filiżanki. W momencie, gdy w zbiorniku została połowa wody, ekspres ponownie się wyłączył, jednak teraz w ogóle nie chce się włączyć. Po wciśnięciu przycisku ON, zaświeci się on na moment jego wciśnięcia wraz z kontrolką "calc" i tyle.

Proszę o wskazówkę co można zrobić z tym ekspresem - co mogło się zepsuć i czy da się to naprawić? Czy moglibyście udzielić jakichś wskazówek co do używania ekspresu, aby uniknąć w przyszłości takich sytuacji? Być może wśród forumowiczów jest jakiś serwisant (najlepiej z okolic Gorzowa Wielkopolskiego)?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

2 2
  • #2 05 Paź 2012 00:47
    jaano1
    Poziom 9  

Przyłączam się do tej prośby - mam podobną sytuację, u mnie robi mało kawy (choć dobrej) ale mam do tego problem z jego ponownym uruchomieniem - za każdym razem się wyłącza i nie mogę go uruchomić jednym przyciśnięciem lecz po wielu naciśnięciach znów zaczyna sie grzać lub poprostu długo trzymam przycisk włączenia aż widzę że zaczyna normalnie mrugać - wtedy od razu się grzeje ale gotowy do działania jest dopiero gdy świeci na stałe, mimo że słychać gotującą się wodę..

3
  • #3 08 Paź 2012 18:06
    jaano1
    Poziom 9  

Sam sobie odpowiem i może jeszcze paru zainteresowanym - wymieniłem triaka i duży kondensator - wg wymontowanych z płytki i wszystko wróciło do normy - a że nie jestem elektronikiem więc nie wiem która z rzeczy była padnięta... może ktoś podpowie
    pozdrav

3