Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BOSCH WFB 2004 - pralka nie wiruje

25 Lip 2012 23:49 4365 9
  • Poziom 8  
    mam problem, nie wiruje pralka WFB 2004 Bosh, to znaczy raz wiruje raz nie, częściej nie, czasem nie odpompuje wody. Programator przechodzi ale wirowanie nie chce zaskoczyć. Proszę o pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Moderator
    Do sprawdzenia hydrostat, przewody do hydrostatu.
  • Poziom 8  
    Zrobię to, choć wydaje się, że że hydrostat działa (delikatnie dmuchnięty - słychać jak załączają się styki) - obawiam się jednak, że padł moduł sterujący silnikiem, czy może ma ktoś schemat takiego modułu, przydałby się. Moje podejrzenia kierują się równiez w stronę regulatora obrotów (tacho).
  • Moderator
    Troszkę nie tak.. Pralka nie zacznie wirować dopóty hydrostat nie poda sygnału że tej wody już nie ma w zbiorniku. Oczywiście hydrostat sprawny
    rychoo5150 napisał:
    że hydrostat działa (delikatnie dmuchnięty - słychać jak załączają się styki)
    ale czy rurka pomiędzy spustem wody a hydrostatem jest drożna?
    rychoo5150 napisał:
    to znaczy raz wiruje raz nie, częściej nie, czasem nie odpompuje wody.
    - więc moduł, tacho jak na razie zostawił bym w spokoju.
  • Poziom 8  
    Tak, wyczyściłem cały odpływ i przedmuchałem rurki hydrostatu, nie sprawdziłem jeszcze połączeń elektrycznych hydrostatu. Fakt wirowanie nie ruszy bez tego sygnału, a zdarzyło się że pralka się przepełniła wodą (ewidentnie hydrostat nie podał sygnału odcięcia dopływu)
    - także jeszcze raz sprawdzę drożność rurek łącznie z demontażem gum, kontakt elektryczny związany z hydro i jak nie zadziała na końcu wymienię hydrostat wtedy zobaczymyy co dalej
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    rychoo5150 napisał:
    na końcu wymienię hydrostat
    Raczej zbędne.
    rychoo5150 napisał:
    przedmuchałem rurki hydrostatu
    To za mało - trzeba wyczyścić.
    rychoo5150 napisał:
    czasem nie odpompuje wody
    I wtedy nie będzie wirować. Może być zużyta pompa spustowa.
  • Poziom 8  
    Może być i już zużyta pompa, ale pompkę wymontowałem już wcześniej, podłączyłem do prądu i kręci, sprawdzę ją jeszcze raz, tym prazem "na mokro" - ogólnie pomysł mnie zainspirował i sprawdzę czy wirowanie wskakuje po ręcznym spuście wody z bębna.
    Panowie, pralka ma już 14 - 15 lat i była swego czasu dość intensywnie eksploatowana także wszystko może w niej paść.
  • Moderator
    I nigdy nie była czyszczona - bo i po co. A przez te lata zaległy tam "cudawianki". Wyczyść dobrze i będzie na dal prała.
  • Poziom 14  
    Witam, proszę sprawdzić czy pompa nie ma luzu promieniowego, na sucho może działać ale w czasie zwyczajnej pracy nie zawsze będzie startować. Jeśli jest należy wymienić silnik pompy.
  • Poziom 8  
    dzimi napisał:
    I nigdy nie była czyszczona - bo i po co. A przez te lata zaległy tam "cudawianki". Wyczyść dobrze i będzie na dal prała.

Tu się akurat kolego pomyliłeś. Oczywiście, że nikt, a przynajmniej nie znam takiej osoby, nie czyści pralki z kamienia, bo i niby jak. W moim przypadku pralka z okazji drobnych napraw była wyczyszczona może ze 2 razy no i teraz dość gruntownie z okazji tej awarii.

Uważam, że pomysł z pompą zbliża nas do rozwiązania problemu ale o tym jutro.
    Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za pomoc. Jutro działam bo właśnie wróciłem do domu.