Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips Brilliance 105 - poziomy pasek, orientacyjny koszt

him2k 22 Sty 2005 11:29 1188 5
  • #1 22 Sty 2005 11:29
    him2k
    Poziom 10  

Mam pytanie, i już z góry przepraszam że nie przejrzałem całego forum żeby sprawdzić czy przypadkiem nie powtarzam jakiegoś posta 100 raz.

Monitor
    Philips Briliance 105 15" - wbudowane glosniki, mikrofon. Posiada OSD softwarowe pod windowsa :(

Objawy:
    Bez zadnego powodu zweża sie obraz i powstaje pozioma kreska na monitorze ma grubość 2 mm i nawet coś tam widać ale jasno świeci (Przyciemniłem obraz żeby się luminofor czy jak to tam się nazywa nie wypalił w tym miejscu???). Z początku zdarzało się to rzadko wystarczyło że wyłączyłem i włączyłem monitor i było już ok, jednak teraz odmówił posłuszeństwa i już nie reaguje na "restart". Rozkręciłem go... poruszałem wszystkim wtyczkami ale to nie pomogło. Kręciłem pierścieniami i na trafopowielaczu (Pewnie rozregulowałem go maksymalnie ;) ). Nie znam się na elektronice także chciałbym się dowiedzieć tylko ile może kosztować "reanimacja" takiego obiektu ;)
    Jeszcze raz przepraszam, że złamałem regulamin i nie przeczytałem forum ale tego duzo jest !!!
    dzieki z góry za odpowiedź

0 5
  • Pomocny post
    #2 22 Sty 2005 14:08
    gregs
    Poziom 16  

witam
    jak go rozkreciles to powinienes zimne luty wyeliminowac a nie krecic czym sie da wiec wez lutownice i przelutuj pion i nie tylko. napisz czy przynioslo efekt bo moze na to juz zapozno.
    pozdrawiam

0
  • #3 22 Sty 2005 16:30
    N0rek
    Poziom 10  

a sprawdzałeś czy nie ma przypaleń elementów, ścieżek, czy kondensatory nie są spuchnięte??? może masz miernik i zmieżysz napięcia czy dochodzą do scalaka pionu?? A może lepiej niech zajmie się tym ktoś ko zna się na naprawach, czasmi można więcej popsuć niż naprawić jak się nie wie co sie robi;)
    pozdr

0
  • #4 22 Sty 2005 17:04
    him2k
    Poziom 10  

ja zupelnie nie wiem o co chodzi :))) chcialem sie tylko zapytac czy takie objawy sa sdandardowe i czy je powoduja rozne czynniki bo chodzi mi tylko o koszt naprawy i o jakiegos elektromechanika dobrego z okolic Bydgoszczy, ktory mi to zrobi. Nie znam sie w chwili obecnej na elektronice ;)
    PS
    gdybym zaczal przelutowowyc cos w monitorze moja lutownica transformatorowa to.... juz by na pewno go nie szlo naprawic ;)

0
  • #5 09 Sie 2007 21:53
    RyLcIa_
    Poziom 2  

mam małe pytanko pewnie głupie i kretyńskie ale nie znam sie na komputerach ;/ z tego co wiem to w monitorze philips brilliance 105 jest wbudowany mikrofon ale ja nie umiem go odpalić czy trzeba mieć do tego jakieś kable? albo skype?? proszę o jak najszybszą odpowiedź...
    pozdrowienia Ola :*

0
  • #6 09 Sie 2007 23:37
    TABSIOR
    Poziom 24  

Olu - musisz podłączyć kablem CINCH - jack 3,5 mm złącze mikrofonu. Cinch do żółtego złącza przy monitorze, jack - do różowego ( :) ) wtyku w komputerze.
    Pozdrawiam
    PS. Ja mam Brilliance 107 :)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo