Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak kolorów Samsung CLX-3185

goldprint 20 Sie 2012 12:54 5502 18
  • #1 20 Sie 2012 12:54
    goldprint
    Poziom 7  

Witam mam problem z Samsung-iem, nie drukuje w ogóle w kolorach. Każdy obrazek drukowany wychodzi czarno biały. Dodam, że przy wydrukowaniu strony materiałów, drukarka widzi kolory i podaje ich pojemność. Drukarka jest po pełnym przeglądzie i czyszczeniu.

Czy ktoś może mi pomóc ten problem rozwikłać? Co to może być wina pasa transferowego czy może bębna??

0 18
  • #2 21 Sie 2012 08:28
    Wilu88
    Poziom 11  

Ja bym stawiał bardziej na problemy ze sterownikiem. A czy ksero też zawsze wychodzi czarno-białe?

Rozumiem że przy drukowaniu zmieniasz ustawienia zaawansowane i ustawiasz kolor?

0
  • #3 22 Sie 2012 19:39
    eko185
    Poziom 18  

Dokładnie te same objawy zauważyłem w swoich 2drukarkach CLX3185.
    Wystarczy w tym przypadku wymienić pas transferowy chociażby na ten z modelu CLP315, CLX3175 i problem znika.

Jeszcze nie udało mi się zrozumieć co takiego się dzieje z pasami od CLX3185, ale ten sam objaw pojawia się w CLP320 od pewnego czasu.

Pasy od CLX3175 pasują i działają bezproblemowo w CLX3185, zaś w drugą stronę nie bardzo.

Może ktoś by się wypowiedział dlaczego tak jest? Bo fizycznie te pasy się niczym nie różnią, nawet 2 płytki są w nich identyczne.

0
  • #4 22 Sie 2012 19:49
    Wilu88
    Poziom 11  

Szczerze to trochę dziwny byłby objaw, skoro wewnętrzne wydruki wychodzą prawidłowo. Pas jest jeden i dla niego nie ma znaczenia i różnicy czy to wydruk wewnętrzny czy zewnętrzny. Prędzej bym powiedział że formater.

0
  • #5 22 Sie 2012 20:36
    eko185
    Poziom 18  

Wilu88 napisał:
    Szczerze to trochę dziwny byłby objaw, skoro wewnętrzne wydruki wychodzą prawidłowo. Pas jest jeden i dla niego nie ma znaczenia i różnicy czy to wydruk wewnętrzny czy zewnętrzny. Prędzej bym powiedział że formater.

Akurat formater nie ma nic do tego.
    Niestety ale nie mialem czasu aby patrzec przy rozebranej drukarce czy na pasie jest wydruk czy nie.
    Gdyby to byl formater to problem na innych pasach by sie powtarzal, a tak nie jest.

Wgrywanie fixow, nowszego firmware, wymiaa bebna, tonerow nic nie pomagalo. Dopiero wymiana pasa.

Próbowałem także wymieniać poszczegolne elementy pasa (oprocz samego pasa) i też nie przynosiło to żadnych rezultatów.

0
  • #6 22 Sie 2012 22:46
    eellvviiss
    Poziom 10  

Witam,

posiadam drukarkę CLP-325W z takim samym objawem - brak koloru na jakimkolwiek wydruku.

Oddałem ją do serwisu drukarek i diagnoza - brak napięcia na kolorowych tonerach - uszkodzona przetwornica napięcia. Było to motywowane tym, że został założony wieczny chip, jednak drukarka nie została rozkręcona gdyż plomby na niej są nieruszone.

Czy też w tym wypadku również może być winny pas?

0
  • #7 22 Sie 2012 22:50
    eko185
    Poziom 18  

Może niech ktoś zamieści zdjęcie wydruków to będzie łatwiej.

0
  • #8 22 Sie 2012 23:31
    eellvviiss
    Poziom 10  

Skan strony testowej z CLP-325W
    Brak kolorów Samsung CLX-3185

0
  • #9 22 Sie 2012 23:35
    eko185
    Poziom 18  

Identyko mialem :)

Na 99% wymiana pasa na taki od clp315 lub clx3175 pomoze.

Ale co jest tego przyczyna teraz sprobujmy razem dojsc. Przetwornica napięcia czy innymi słowy płyta wysokich napięć to na bank nie jest.
    Pas jest napędzany jedynie trybikiem na dole, posiada 2 płytki z czego na jednej jest dioda zenera, a druga ma za zadanie sprawdzac polozenie pasa.

Jutro jak będę miał czas to się dokładnie przyjrzę stykom w pasie.

0
  • #10 11 Wrz 2012 09:41
    goldprint
    Poziom 7  

Witam

powracam do tego tematu ponieważ, wymiana pasa nie pomogła, niestety nie wiem już co to może być, przetwornica i formater gra. A kolorów jak nie było tak nie ma Ktos może ma jakiś pomysł ??

0
  • #11 11 Wrz 2012 11:46
    eko185
    Poziom 18  

Musisz dostarczyc drukarke do dobrego serwisu.

Pomoglem eellvviiss w naprawieniu tego, ale wysylal do mnie drukarke.
    Tak na odleglosc trudno jest jednoznacznie stwierdzic co jest nie tak. A jest kilka przyczyn nie drukowania w kolorze.

0
  • #12 14 Wrz 2012 21:15
    daniello101
    Poziom 9  

Witam sprawdz czy na płycie formatera są wszystkie kabelki prawidłowo dociśnięte miałem podobny objaw i okazało się iż nie był dociśnięty jeden przewód.

0
  • #13 21 Gru 2012 11:32
    pawell007
    Poziom 2  

Witam mam ten sam problem w clx 3185 drukarke kupilem nowa we wrzesniu i od wczoraj drukuje tylko na czarno tak jak na zdjeciu wyzej. Wiem tylko ze na drukarce zapalil sie blad cos o pasie.

0
  • #14 21 Gru 2012 17:30
    eko185
    Poziom 18  

pawell007 napisał:
    Witam mam ten sam problem w clx 3185 drukarke kupilem nowa we wrzesniu i od wczoraj drukuje tylko na czarno tak jak na zdjeciu wyzej. Wiem tylko ze na drukarce zapalil sie blad cos o pasie.

Dokładnie to wina pasa.

0
  • #15 21 Gru 2012 18:15
    pawell007
    Poziom 2  

ma ktos pomysl jak zresetowac pas. jakis wsad do pamieci czy cos takiego ??
    drukarka jest w miare nowa nie wydaje mi sie w sumie zeby juz miala okropnie duzo wydrukowane. czy moze demontaz i czyszczenie pasa pomoze??

0
  • #16 21 Gru 2012 18:21
    eko185
    Poziom 18  

pawell007 napisał:
    ma ktos pomysl jak zresetowac pas. jakis wsad do pamieci czy cos takiego ??

Reset pasa nic tu nie pomoze.
    Nie musisz resetowac pasa, nie ma takiego komunikatu w tej drukarce - WYMIEŃ PAS.

Nie trzeba go resetowac.

0
  • #17 22 Gru 2012 18:58
    pawell007
    Poziom 2  

drukarka ogarnieta drukuje w kolorze bez problemu. pas był zacięty wystarczylo nim poruszac i jest ok :)))

0
  • #18 07 Mar 2013 08:18
    mariuszlatek
    Poziom 10  

Witam,
    temat stary jednak może ktoś mi pomoże lub chociaż podsunie inne pomysły.Mi już się skończyły.
    Mam drukarkę CLP 315.Drukarka raz drukuje kolor żółty a raz nie.Ogólnie na pasie kolor żółty jest (nie zawsze w odpowiednim miejscu), jednak element który opuszcza listwę czyszczącą w pasie transferowym działa dopiero przy kolorze różowym.W ten sposób zanim element opuści listwę kolor żółty jest czyszczony.I wydruki wychodzą bez żółtego koloru.
    Proszę o pomoc. Brak kolorów Samsung CLX-3185

0
  • #19 28 Mar 2013 07:44
    mariuszlatek
    Poziom 10  

Wina leżała po stronie żółtego tonera.Zapewne za dużo razy był uzupełniany i mechanicznie się uszkodził.Po wymianie tonera i czyszczeniu drukarki usterka nie powróciła.
    Pozdrawiam

2