Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z kartą przechwytującą Adaptec AVC-2000 PCI

Wakabayashi 07 Mar 2003 19:31 4702 16
  • #1 07 Mar 2003 19:31
    Wakabayashi
    Poziom 12  

Witam
    Mam takową kartę w komputerze i przy zgrywaniu filmów z kasety video na dysk pojawia się komunikat: "no video detected". Komunikat ten pojawia się losowo tzn. czasami po 2 godzinach nagrywania, czasami po 15 sekundach. Oczywiście komputer przerywa wtedy zapis i trzeba od nowa. Zmieniałem po kolei: magnetowid, kable, kasetę, sterowniki do karty, komputer i na końcu samą kartę. Bez rezultatu... Może ktoś wie, czy to kwestia jakichś tajemniczych ustawień komputera czy co?
    Pozdrawiam

0 16
  • #2 07 Mar 2003 20:38
    Nemo
    Poziom 31  

Sory, że trochę z innej beczki. Sam interesuje się urządzeniami do przechwytywania video na komputerze. W związku z tym mam kilka pytań. Jak długo masz ta kartę i czy oprócz tego problemu nie masz z nią innych kłopotów. Jakiego oprogramowania używasz, na jakich rozdzielczościach pracujesz? I ostatnie. Gdzie można kupić taką kartę, a ile i czy warto. Byłbym wdzięczny za odpowiedź.
    Pozdrawiam.

0
  • #3 07 Mar 2003 21:41
    Wakabayashi
    Poziom 12  

Od razu zaznaczę, że zajmuję się tym zupełnie amatorsko, tak że większego doświadczenia nie mam. Kartę mam od 3 miesięcy, poza tym problemem, który opisałem, innych nie było. Oprogramowanie jest dołączone do karty i zwie się Sonic MyDVD. Zgrywanie do formatu MPEG-2, potem można sobie z tego zrobić DVD lub VCD. Pewną wadą (dla mnie) było to, że karta obsługuje tylko PAL i NTSC, a ja mam dużo filmów jeszcze nagranych w SECAM-ie, tak że wychodzą czarno-białe. Cena karty ok.700 zł, dystrybutorem jest wrocławski INCOM. Wydaje mi się że warto (jeśli poprawnie działa), obraz jest lepszy, niż przechwycony jakimś tunerem telewizyjnym.

0
  • #4 07 Mar 2003 21:50
    Nemo
    Poziom 31  

Dzięki!
    A jaką rozdzielczość łapiesz? Jest pełny PAL (tzn. 768x576 w 24 bitach i 25 klatek/s)? Poza tym jakie wejścia ma karta, tylko analogowe czy jest i firewire?
    Pozdrawiam.

0
  • #6 07 Mar 2003 22:28
    Nemo
    Poziom 31  

Dzięki za link!!!
    Własnie buszuję po ich stronie.
    A tak a propos: czy nie warto bardziej kupić karty graficznej z wejściem Video In? Cena jest porównywalna za GF IV Ti 4200, a na dodatek mamy szybką grafikę. Na tej karcie jest przecież chyba tylko sprzętowy kodek MPEG-1 i 2. Jak szybko chodzi? I czy jest wyjście Video - Out?
    Pozdrawiam.

0
  • #7 07 Mar 2003 22:52
    WojtekCTL
    Poziom 16  

Witam!!!
    Zajmuję się videofilmowaniem i montażem nieliniowym (wcześniej liniowym) od kilku lat.Podejrzewać można, że karta którą posiadasz stanowić może część zestawu typu karta wejściowa, karta wyjściowa i oprogramowanie. Takie zestawy wypuszczał np. HDP Elektronics z Wrocławia.Pakiet do montażu liniowego nazywał się VIDEO F/X 2000 i składał się z karty wyjściowej S3 Savage, karty wejściowej (przechwytującej) opartej na BT 848 i konkretnego do nich oprogramowania. Żadne sterowniki oprócz tych dołączonych do w/w zestawu nie działały pomimo, iż powinny.
    Może tak być jak już wspomniałem,że Twoja karta jest od jakiegoś takiego podobnego zestawu i stąd te niespodzianki o których piszesz.
    Pozdrawiam WojtekCTL

0
  • #8 08 Mar 2003 00:57
    Wakabayashi
    Poziom 12  

:arrow: Nemo
    Może rzeczywiście lepiej, nie próbowałem na żadnej nowoczesnej karcie VGA tego robić, ale moja ATI Rage 32MB sobie gorzej radziła niż ten Adaptec (no ale ona już jest troszkę starawa)

:arrow: Wojtek CTL
    Patrzyłem na stronę Adapteca i nigdzie się nie chwalą że stanowi ta karta jakiś zestaw, występuje jako osobny produkt i wg instrukcji powinna jako taki działać :roll:

Pozdrawiam

0
  • #9 08 Mar 2003 20:55
    Nemo
    Poziom 31  

:arrow: Wakabayashi: A nie znasz kogoś, kto ma nową grafikę z wejściem Video In? Strasznie mnie ciekawi ten temat. Bo nie wiem, czy warto inwestować w kartę video, czy lepiej w grafikę z Video In.
    Pozdrawiam.

0
  • #10 08 Mar 2003 21:04
    Wakabayashi
    Poziom 12  

Hm, niestety nie znam, co prawda będę miał dostęp do jakichś nowych kart ATI, które mają ViVo, ale to nie wcześniej niż za tydzień. Może ktoś z forumowiczów posiada takową grafikę i podzieli się wrażeniami???

0
  • #11 08 Mar 2003 22:25
    Nemo
    Poziom 31  

Nie przeszkadza, że za tydzień. Jak ją zdobędziesz przetestuj i napisz o tym na forum. Tak by było najlepiej. Strasznie jestem ciekaw jak chodzą w ogóle karty z wejściem Video In, nie tylko Ge Force'y ale i inne. Może coś mi to pomoże.
    Pozdrawiam.

0
  • #12 15 Mar 2003 12:40
    Nemo
    Poziom 31  

:arrow: Wakabayashi: Odgrzewam temat, upłynął tydzień i masz już tą kartę? Jeśli tak, to proszę o sygnał.
    Pozdrawiam.

0
  • #13 16 Mar 2003 11:38
    Wakabayashi
    Poziom 12  

Niestety, cały czas czekam, dystrybutor zapewnia że już już przychodzą.... i na razie nic :(

0
  • #14 16 Mar 2003 11:56
    Nemo
    Poziom 31  

Ech ci dystrybutorzy... Wykałaczki sprzedawać, a nie karty do komputerów.
    W porządku, jak dostaniesz tą kartę, daj znać? oki?
    Pozdrawiam.

0
  • #15 19 Mar 2003 20:18
    Wakabayashi
    Poziom 12  

Karty jeszcze nie przyszły, ale dopadłem na chwilę Radeona 9000 z ViVo, zgrałem tym film w rozdzielczości 720x576 do MPEG-2 no i szczerze mówiąc nie widzę jakichś konkretnych różnic, jeśli się dobrze przyjrzeć to czasami pojawiały się jakieś drobne zakłócenia (takie skośne linie na ekranie), ale za to kolory były lepsze, teraz dopiero widzę, że Adaptec mi przebarwił trochę obraz (za dużo czerwonego). Ilość opuszczonych klatek przez Radeona poniżej 1 procenta przy zgrywaniu do MPEG-2, przy kompresji w locie do Divx-a zgubił ok. 20%. Sprawdzałem na Celeronie 1,7 GHz i 512MB DDR.
    Na razie tyle wieści. Pozdrawiam

0
  • #16 23 Mar 2003 19:19
    Nemo
    Poziom 31  

No, wspaniale. O to mi właśnie chodziło. Zastanawiam się, czy przy PIV 2,53GHz, 512MB RAMu, GF IV Ti 4400 i szybkim dysku też będzie gubił klatki. No cóż, być może kiedyś się o tym przekonam. Ale jestem pełen nadziei, że w ten sposób powoli utwierdzam się w przekonaniu, że karta video jest zbędna, jeśli dysponujemy odpowednio szybkim komputerem ( a teraz wszystkie są szybkie :) ).
    :arrow: Wakabayashi: Dzięki za odpowiedź. Jak zobaczysz coś ciekawego w tej sprawie, daj znać.
    Pozdrawiam.

0
  • #17 20 Gru 2003 23:51
    myncio
    Poziom 12  

neno moze ci cos doradze ale nie wiem dokladnie o co chodzi

0