Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 206 1.4hdi - Dymi na czarno, spaliny spod korka oleju

24 Sie 2012 20:53 7668 7
  • Poziom 11  
    Witam, proszę o poradę jakie mogą być przyczyny następujących usterek mojego peugeota.

1. czarny dym z rury wydechowej w dużej ilości przy depnięciu na gaz (czytałem że może być zapchany zawór EGR stąd za mało powietrza przy spalaniu). Rozkręciłem dolot do przepustnicy powietrza włącznie i jest mocno zaolejony niestety dalej mi się nie udało wyczyścić ponieważ nie wiem jak zdemontować opaskę łączącą metalową rurę z zaworem, a nie chce jej uszkodzić. Olej dostaje się przez odmę w dużych ilościach aż się przewody pocą i cieknie troszkę na silnik w obrębie w/w przepustnicy. Oraz zauważyłem że jak przytrzymałem silnik dłuższą chwilę ok. 30sec na obrotach pojawił się dym w okolicy EGR. Jaka przyczyna, dymienie nasila się?

2. spaliny w pokrywie zaworów, jak odkręcę korek wlewu oleju to dymi, jednak silnik pracuje normalnie. Natomiast po wyjęciu bagnetu nic, brak spalin nic z niego nie ulatuje. Czy to oznacza padnięty zawór?

3. no i właśnie spora ilość oleju w odmie, czy to może być uszkodzony zawór w obudowie pokrywy zaworów ten typu blow up?

Auto z 2007r. 110 000km przebiegu, silnik ma moc i pracuje równo na niskich i wysokich obrotach, bierze ok 400-500ml oleju na 7000km.

Mechanik powiedział, że to turbina jednak coś mi się nie wydaje, łopatki nie mają luzu, turbina pracuje cicho nie wyje przesadnie.

Nie jestem specem od mechaniki jednak coś tam wiem, rozebrałem na czynniki pierwsze a później złożyłem silnik od malucha i działał hehe proszę Was o pomoc.
  • Poziom 31  
    No niestety to nie maluch i bez rzetelnej diagnostyki nic nie wskurasz.
  • Poziom 11  
    robi1214 napisał:
    bez rzetelnej diagnostyki nic nie wskurasz
    dlatego opisałem problem na forum prosząc Was doświadczonych w mechanice kolegów o pomoc, wychodzę z założenia że ciasto każdy może upiec, musi mieć tylko dobry przepis i mieszać składniki wg. kolejności.
  • Poziom 31  
    Masz lexie proxie?Jeżeli tak to podglądnij parametry ciśnienia turbo.
  • Poziom 18  
    nie poda bo nie ma takiego parametru

niech poda jak zachowuje się wydatek powietrza zmierzony na przepływomierzu podczas jazdy
  • Poziom 11  
    robi1214 napisał:
    Masz lexie proxie
    nie posiadam, nie zajmuję się zawodowo mechaniką

gacopiesz napisał:
    jak zachowuje się wydatek powietrza zmierzony na przepływomierzu podczas jazdy
    czy takie dane mogę uzyskać za pomocą kabla ELM327 i odpowiedniego softa?
  • Poziom 29  
    grud napisał:
    z założenia że ciasto każdy może upiec, musi mieć tylko dobry przepis i mieszać składniki wg. kolejności.

Zapomniałeś o dobrym piekarniku, którego nie posiadasz. Bez niego upieczesz co najwyżej zakalca.
  • Poziom 11  
    Dziarski Hank napisał:
    Zapomniałeś o dobrym piekarniku, którego nie posiadasz. Bez niego upieczesz co najwyżej zakalca.
    Torty tylko ASO piecze, ja póki co szukam odpowiedniego przepisu.

Dodano po 1 [godziny] 31 [minuty]:

Rozebralem zawor EGR, było w nim nieco sadzy więc wyczyściłem, ale okazało się ze był przedmuch na uszczelce stąd ten dym za filtrem. Jak byłem kiedyś u mechanika na kompie za sprawą czujnika ABS, mechanik mówił że był błąd EGR i niby poprawił ale będę go musiał kiedyś wymienić. Czy możliwe jest aby śruba od zaworu poluzowała się sama, czy to raczej czynnik ludzki?