Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nice mc424 wingo2024 2pary fotokomórek bf (brama nie domyka się lub nie otwiera

skoczek010 25 Sie 2012 12:52 5229 2
  • #1 25 Sie 2012 12:52
    skoczek010
    Poziom 8  

Witam, kupiłem ten zestaw i mam 2 pary fotokomórek. jedną parę na bramie i jedną przed. Podłączyłem wszystko według schematu najpierw dla testu bez (oszczędzania energii). Niestety nie zauważyłem że para na bramie musi być tak założona aby się widziały... Efektem tego jest że brama albo przy zamykaniu i dojechaniu do pewnego punktu się otwiera albo przy otwieraniu wcale nie rusza.. Czy jest możliwe jakieś inne rozwiązanie niż przestawienie tej pary fotokomórek bliżej ulicy (by się widziały)? Jakieś programowe które by odpalało tę parę fotokomórek chwilę po odpaleniu silnika i gasiło przy zamykaniu (po przekroczeniu powiedzmy nieco ponad połowy zamknięcia)?
    fotokomórki na bramie są tak jak w punkcie 5 tyle że się nie widzą :|
    Nice mc424 wingo2024 2pary fotokomórek bf (brama nie domyka się lub nie otwiera Nice mc424 wingo2024 2pary fotokomórek bf (brama nie domyka się lub nie otwiera

0 2
  • #2 25 Sie 2012 15:54
    KS2507
    Poziom 23  

Fotokomórki musisz zamontować na słupkach od strony ulicy są specjalne uchwyty do montażu fotek NICE,lub zrób mocowania z profila,bo tak jak teraz to niema szans na działanie

0
  • #3 25 Sie 2012 19:47
    skoczek010
    Poziom 8  

Dziękuje za odpowiedź, doszedłem do tego samego wniosku (różne funkcje poprzełanczałem w centralce i nic to nie dało), a po wyciągnięciu fotokomórek i po postawieniu obok hula... Dorobię więc ucha z boku na słupkach na te fotokomórki. Wiem że są specjalne uchwyty, ale to nie problem zrobić samemu :)
    Dzięki za pomoc, pozdrawiam.

0