Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nice mc424lr10 z wingo 3524 nie zapamiętuje ograniczników i nie działają fotokom

11 Lip 2019 22:23 165 13
  • Poziom 3  
    Połączone jak na zdjęciach, problem jest w tym, że mimo wykonania opisanego w instrukcji automatycznego wyszukiwania ograniczników krańcowych brama nie zatrzymuje się w miejscu ograniczników tylko otwiera/zamyka się dalej. Również nie reaguje na zasłonięcie fotokomórek, mimo że te się widzą. Co muszę zmienić w połączeniach by działało wszystko prawidłowo?

Nice mc424lr10 z wingo 3524 nie zapamiętuje ograniczników i nie działają fotokom Nice mc424lr10 z wingo 3524 nie zapamiętuje ograniczników i nie działają fotokom Nice mc424lr10 z wingo 3524 nie zapamiętuje ograniczników i nie działają fotokom Nice mc424lr10 z wingo 3524 nie zapamiętuje ograniczników i nie działają fotokom

• Poziom 43  
    Fotokomórki źle podpięte.
  • Poziom 3  
    Mógłbyś przybliżyć co jest nie tak? Według mojego rozumienia schematu nie za bardzo widzę co przepiąć :)

• Poziom 43  
    Podłączyłeś zasilanie a co z wyjściem fotokomórki, jak centrala ma wiedzieć czy jest naruszona czy nie?
  • Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
    Mateo212112 napisał:
    Co muszę zmienić w połączeniach by działało wszystko prawidłowo?

Musisz spojrzeć w instrukcję. A konkretnie - podłączyć wg schematów tam zamieszczonych i są dokładnie opisane. Fotokomórki podłączasz do tych zacisków których opcja pracy Ci odpowiada lub jest wskazana. Nie należy wykonywać połączeń zacisków które nie są w schemacie/opisie uwzględnione...
  • Poziom 3  
    Czyli z 4 i 5 z fotokomórki powinno iść do 10 i 11 na centrali, dobrze rozumiem?
    Moderowany przez Marek J.:

3.1.17. Nie wysyłaj pytań bardzo podstawowych, na które odpowiedzi można znaleźć w instrukcji obsługi lub ogólnie dostępnych źródłach. Nie prezentuj postawy, że mi się należy. Dbaj o poziom pytań i dyskusji. Dziękujemy.

• Poziom 43  
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3578617.html

Dodano po 8 [minuty]:

Jaka zwora między 7 i 8? To zasilanie fotokomórek - umiesz czytać schematy? Przeczytałeś podlinkowany temat w którym WSZYSTKO jest wyjaśnione?
  • Poziom 3  
    Dzięki, szukałem podobnych tematów ale na ten nie trafiłem, jeszcze jedno pytanie, co może być powodem nie zapamiętywania ograniczników?
  • Poziom 20  
    "nie zatrzymuje się w miejscu ograniczników tylko otwiera/zamyka się dalej."
    Nie rozumem... Jak może jechać dalej jeżeli ma założony mechaniczny ogranicznik???
  • Poziom 3  
    No dobra, przy otwieraniu jest ten mechaniczny ogranicznik, a przy zamykaniu? Nawet gdy sam postawię ogranicznik to siłownik pcha dalej.
    Przy takim połączeniu powinno być ok a dalej nie działają fotokomorki, już nie wiem co mogę zmienić.

Nice mc424lr10 z wingo 3524 nie zapamiętuje ograniczników i nie działają fotokom

• Poziom 43  
    Przeczytać i zastosować się do już udzielonych porad.
  • Poziom 3  
    Jakbym wszystko rozumiał to już dawno bym miał po problemie, łącze 4(RX) z 5, 5(RX) z 10 i mostki 5-9, 5-11.

• Poziom 43  
    Nawet rysunków nie potrafisz odczytać tylko lecisz na chybił trafił.
    Zasilanie fotokomórek nie podpięte poproś o pomoc kogoś kto wie jak czytać schematy.
  • Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
    Nie ingerowałem w temat gdyż myślałem, że wcześniejsze podpowiedzi i uwagi pomogą rozwiązać problem usera. Jednak nie można nauczyć kogoś kto nie ma bladego pojęcia nawet na podstawowym poziomie. To forum to nie interaktywna instrukcja obsługi. Tutaj rozwiązujemy (a przynajmniej staramy się) problemy związane z konfiguracją czy źle działającym sprzętem, ale poprawnie i wg instrukcji podłączonym. To jest podstawa...
    Nie każdy musi być bohaterem swojego domu.
    Ciekawe jest to, że np lekarze są zirytowani jak ktoś próbuje zdiagnozować chorobę w internecie, a sami szukają "diagnozy" w sprzęcie AGD czy innych awariach w swoich domach na forum...
    Oczywiście dotyczy to też innych profesji...
    Temat zamykam.