Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 B8 8K0 2008 - Nowy czujnik kąta skrętu G85 co trzeba zaadaptować.

27 Sie 2012 12:21 14436 23
  • Poziom 21  
    Problem z audi a4 b8 8k0 był uszkodzony czujnik kąta skrętu g85 i został on wymieniony na nowy co teraz trzeba zrobić pali się abs esp i świece żarowe.Bardzo proszę o pomoc pozdrawiam.

Dodano po 1 [godziny] 1 [minuty]:

nikt nie pomoże???????//
  • Poziom 16  
    Steering Angle Sensor (G85) Calibration

[Select]
    [16 - Steering Wheel]

Turn steering wheel at least 30 ° left or right and back straight ahead (Tolerance: ±5.0 °).

[Security Access - 16]
    .........
    [Do It!]

[Basic Settings - 04]
    Group 001
    [Go!]
    Activate the Basic Setting.
    [ON/OFF/Next]
    After a successful basic setting, field 3 should say "OK".
    [Done, Go Back]

[Meas. Blocks - 08]
    Group 033 Field 3 (Steering Angle Sensor -G85-)
    Specification: 0.0 °
    Tolerance (when straight): ±1.5 °
    [Done, Go Back]
  • Poziom 16  
    1. Zrobić nauczanie kierownicy, przy użyciu vaga, przy świecącym abs i esp przez jazde sie nie da.

2. Skasować błedy abs'u, lub przejechać kilkaset metrów, jeśli nie powstały w wyniku innej usterki powinny zniknąć same.
  • Poziom 21  
    Tak zgadza się ale jak zrobić to nauczanie?? bo to co napisał (gvw) to jest kalibracja tak?Proszę o pomoc.?
  • Poziom 21  
    robiłem tak i w trzecim polu w [Basic Settings - 04] pokazuje sie not.
  • Poziom 16  
    Login 40168 wstukałeś?
    Czujnik 100% sprawny? Wszystkie warunki spełnione? (To confirm the status of the G85 calibration see MVB group 032.
    If the basic setting group results in an error message verify the live G85 reading is ±1.5 °. Readings such as 359° would indicate the slip ring is mechanically out one full turn.
    The slip ring is the 16-Steering Wheel Electronics module. If the vehicle deployed Airbag(s) and the slip ring was replaced make sure the module is long coded using VCDS.)
  • Poziom 21  
    Login wpisany czujnik sprawny kupiony nowy.

Dodano po 2 [godziny] 16 [minuty]:

Nie mam więcej pomysłów pomóżcie?
  • Poziom 16  
    Może napisz co było z tym autem robione, cos wymieniane, np sterownik ABS? Z jakiego powodu wymieniasz g85?
  • Poziom 21  
    Sterownik ABA nie był wymieniany auto nie było uszkodzone.Gdy kupiłem samochód rok temu
    to na liczniku paliła się kontrolka od esp podpiąłem vcds i pokazało mi błąd czujnik kąta skrętu kuł G85.I dlatego wymieniłem ten czujnik na drugi od innego samochodu z tym samym numerem.
  • Poziom 17  
    Może brak zasilani lub spadek napięcia na G85
  • Poziom 21  
    Brak błędów w silniku.

Dodano po 3 [minuty]:

Na starym czujniku na liczniku paliła się tylko kontrolka od esp i abs a na czujniku drugim zapaliły się świece żarowe.
  • Poziom 27  
    Bo najprawdopodobnie cos przekodowałeś/adaptowałęs, swiece zarowe to tryb awaryjny a napewno nie stało sie tak po wymianie G85.
  • Poziom 21  
    świece zapaliły sie po wymianie czujnika na starym świece sie nie paliły.Czujnik adaptowałem zgodnie z instrukcją jak mi napisał kolega gvw instrukcja jest bardzo dobra.
  • Poziom 16  
    Nie pali się przypadkiem kontrolka od braku lub ograniczenia wspomagania kierownicy?

Wejdź w abs nastepnie w bloki pomiarowe i sprawdź czy podczas jazdy abs widzi prędkość z każdego koła.

Miałem podobny przypadek, okazało się że uszkodzona była piasta (brak pierscienia magnetycznego) a o dziwo wywalalo błąd czujnika G85, którego nie dało się skasować i nie dawało się równierz adaptować.
  • Poziom 27  
    Swieca nie zapli sie od uszkodzonego czujnika g85 ani tez od uszkodzenia piercienia magnetycznego ABS,w sterze silnika musi byc jakis bład
  • Poziom 21  
    Witam czujnik G85 naprawiłem rozebrałem wymontowałem płytkę i przemyłem spirytusem gdy założyłem to zgasło abs i zrobiłem adaptację i zgasło esp.
  • Poziom 29  
    konrad98-47 napisał:
    był uszkodzony czujnik kąta skrętu g85 i został on wymieniony na nowy
    konrad98-47 napisał:
    czujnik G85 naprawiłem rozebrałem wymontowałem płytkę i przemyłem spirytusem

nie rozumiem
  • Poziom 21  
    To dobrze że kolega nie rozumie.
  • Poziom 29  
    konrad98-47 napisał:
    To dobrze że kolega nie rozumie.
    Pytam poważnie; czy ten nowy czujnik był też popsuty i czy to był oryginał ?
  • Poziom 21  
    Nowy czujnik był uszkodzony nie mogłem na nim zrobić adaptacji i świeciły się świece.Był oryginał z drugiej takiej audiczki o takim samym numerze.Stary czujnik nie czytał mi obrotów kierownicy rozebrałem go i przemyłem spirytusem i było dobrze zaczął czytać kąty i obroty to zrobiłem adaptację i ABS zgasło i zrobiłem test drogowy i ESP też zgasło.