Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens ET200, zbyt niskie napięcie z modułu 4DO

excellero 31 Sie 2012 17:37 996 6
  • #1 31 Sie 2012 17:37
    excellero
    Poziom 8  

Witam.
    Sytuacja wygląda następująco. Mam 2 oddzielne maszyny oparte na sterowniku s7-300. Jedna z nich ma moduły rozszerzeń.
    I teraz chciałem podpiąć sygnał z 1-wszej maszyny z modułu 4DO, do modułu wejść PLC drugiej maszyny. Wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że na wejściu lampka ledwo świeci i sygnał na wejściu nie pojawia się. Zapewne to problem z zasilaniem z dwóch oddzielnych źródeł. Na razie rozwiązałem problem stosując przekaźnik zasilany z szafki z modułem rozszerzeń.
    Chciałem się natomiast zapytać, czy istnieje jakieś lepsze rozwiązanie tego problemu, np. przez wpięcie się pod zacisk 3, 4, 7, 8, A3, A4, A7, A8?
    A może moja propozycja jest poprawna? Proszę o skontrolowanie tego połączenia bardziej doświadczonego automatyka niż ja.
    Na rys. szkic połączenia.
    Odległość od modułu 4DO 1-wszej, do 2-giej maszyny to 2-3 metry.
    Pozdrawiam.

0 6
  • Relpol
  • #2 31 Sie 2012 19:16
    2010712
    Poziom 17  

A masz oddzielne zasilanie dla modułu rozszerzeń 4DO?

0
  • Relpol
  • #3 31 Sie 2012 21:49
    kenion
    Poziom 19  

Proponuję wspólne podłączenie mas obu zasilań 24 VDC (z jednej i drugiej szafy).

0
  • #4 31 Sie 2012 22:09
    _goblin
    Poziom 13  

mógłbyś sprecyzować jaki to dokładnie moduł DO?

0
  • Pomocny post
    #5 01 Wrz 2012 19:20
    tomasz_kwasniewski
    Poziom 17  

Zrobiłeś to prawidłowo masz dwa zasilacze i stąd ten problem. Sprawdź czy twoje zasilacze mogą pracować równolegle, jeżeli tak to możesz je połączyć. Powinieneś też wyrównać potencjały ochronne między szafami. Raczej nie stosuje się połączenie wprost z wyjścia jednej szafy na wejście drugiej. Także przekaźnik jak najbardziej prawidłowy

0
  • Pomocny post
    #6 01 Wrz 2012 19:41
    saxophoneII
    Poziom 13  

..jasne przekaznik rozwiazuje wszystko...to bardzo dobra separacja galwaniczna. U mnie w firmie wtryskarki np z robotem komunikuja sie po zlaczu EUROMAP67 i jest to standard swiatowy i niezalezny od producenta. Ta komunikacja jest wlasnie przekaznikowa, polega na zasilaniu przekaznikow zasilanych przez robota, ktore znajduja sie w maszynie, oraz zasilaniu przekaznikow zasilanych przez maszyne, ktore - tu juz roznie, znajduja sie w maszynie badz w robocie.

Nie sadze, ze dobrze jest ciagnac zasilanie od innej maszyny - to bez sensu - co bedzie jesli bedziesz chcial przesunac maszyny?

0
  • #7 02 Wrz 2012 17:28
    excellero
    Poziom 8  

Serdeczne dzięki za wszystkie odpowiedzi. Sprawa w sumie wyjaśniona, ale poczuwam się do odpowiedzi na wcześniejsze pytania :)
    Więc info dla _goblina:
    - moduł 6ES7 132-4DB00-0AA0
    oraz zdjęcie dla 2010712. Opisywany moduł 4DO to ten z czerwoną kropką (taki sam jak 3 wcześniejsze)
    Chodziło Ci o moduł PM-E?

0
  Szukaj w 5mln produktów