Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Scenic1.9dci - Renault Scenic I 1.9dci gaśnie przy wyższych obrotach.

Adrian113 05 Wrz 2012 17:02 5748 6
  • #1 05 Wrz 2012 17:02
    Adrian113
    Poziom 13  

Witam mam problem ze swoim autem. Auto po odpaleniu pracuje normalnie może delikatnie faluje wskaźnik obrotów. Leczy gdy doda się gazu i zwiększy obroty powyżej 2tys silnik lekko faluje. Dodatkowo auto podczas jazdy jedzie ale silnik powyżej 2tys obrotów działa jakby hopkami. I gdy się zrobi ciepły gaśnie na wyższych obrotach. I wyświetla stop itp
    Po podpięciu Clipa wyświetla błąd Funkcja Recyklingu spalin Obwód otwarty lub zwarcie do masy (Co.0)
    i drugi Spadek ciśnienia w rampie 5.DEF informacja o ciśnieniu paliwa
    - Wrzucam dodatkowo zrzut stanów bo mam podejrzenia co do Prawidłowości korekcji wydatku paliwa w cylindrach. Proszę o opisanie waszych podejrzeń. Pozdrawiam

0 6
  • #2 05 Wrz 2012 20:19
    Doktorr
    Poziom 33  

Pompa paliwa w zbiorniku czy gruszka?

0
  • #3 05 Wrz 2012 21:15
    Adrian113
    Poziom 13  

Pompka paliwa niskiego ciśnienia jest z przodu na prawej podłużnicy. Gruszki raczej nie ma.

Dodano po 2 [minuty]:

Dodam że scenic jest z rocznika 2001

1
  • #4 05 Wrz 2012 21:21
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda

Korekcje zostaw w spokoju.

Gruszki na pewno nie ma.

Masz opcję "zapis danych" w głównym menu w clipa w kalkulatorze wtrysku. Wskaż aby rejestrował ciśnie paliwa, prędkość obrotową silnika i ciśnienie doładowania, uruchom zapis i w drogę.

1
  • #5 07 Wrz 2012 19:49
    Adrian113
    Poziom 13  

Przemo9826 napisał:
    Korekcje zostaw w spokoju.

Gruszki na pewno nie ma.

Masz opcję "zapis danych" w głównym menu w clipa w kalkulatorze wtrysku. Wskaż aby rejestrował ciśnie paliwa, prędkość obrotową silnika i ciśnienie doładowania, uruchom zapis i w drogę.

Kolego zrobiłem ten zapis podczas jazdy. Ale nie wiem czy dobrze zrobiłem bo rozłączyłem kompa i teraz nie mogę znaleźć gdzie sobie ten clip zapisał dane. Gdzie mam ich szukać ?

0
  • #6 07 Wrz 2012 19:53
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda

No to zrób jeszcze raz, po zakończonej jeździe zinterpretuj wyniki.

0
  • #7 26 Mar 2013 19:02
    Adrian113
    Poziom 13  

Dokończę temat. Problem leżał po stronie elektrycznej pompki paliwa i śmieci w baku. Zamykam temat.

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo