Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

RenaultLaguna,2.0 8v - Rozkrecanie Skrzyni Biegów

kuba00089 05 Sep 2012 22:33 5484 16
    kuba00089
    Level 9  
    Witam, czy wie ktoś z was jak rozebrać skrzynię biegów w Renault Laguna 94r,2.0 8v 113 koni?? Tak krok po kroku, bądź może jest jakiś schemat do tego?? Muszę ją rozebrać by sprawdzić zęby czy są całe i wyczyścić z igiełek po rozwalonym tripodzie. Dodaję,że jestem nowicjuszem i trzeba mi tłumaczyć wszystko na chłopski rozum:P Skrzynie już z auta wyjełem.
    Przemo9826
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Wyjełem?

Zdejmujesz kapę 5 biegu, wybijasz kołek z widełek piątego biegu, zdejmujesz widełki z wodzika wraz z przesuwką. Odkręcasz śrubę na klucz 24 albo 27 - zdejmujesz koło, odkręcasz śrubę na klucz E 12 albo E14 - zdejmujesz koło. Wykręcasz ten metalowy "kołek" przy wybieraku, odkręcasz śruby dookoła skrzyni, umiejętnie operujesz wybierakiem aby go wypiąć z wodzików jednocześnie zdejmując obudowę. Zaopatrz się w magnes, jak będziesz zdejmować obudowę polecą kulki i sprężynki z z wodzików.

To w skrócie, miłej zabawy przy składaniu :D
    kuba00089
    Level 9  
    O masakra, po przeczytaniu tego chyba sam się nie zabieram za to, heheh chyba za trudne jak na świeżaka
    Przemo9826
    Chciałem to napisać, ale odpuściłem aby nie było jaki to mod jest zły;)

Masz rację, oddaj to komuś.
    kuba00089
    Level 9  
    hehehehe jak by mi może ktoś to na chłopski rozum wytłumaczył a nawet mial jakiś schemat czy coś to i moze bym dał rade ale po takim opisie to zbladłem :PP
    Przemo9826
    Tylko że tam schemat nie wystarczy, wyczucia i odpowiedniego ułożenia elementów podczas składania nie da się opisać, ja też zanim się nauczyłem kilka sztuk składałem godzinami z całym alfabetem łaciny.

A właśnie, jakbyś rozbierał to nie ułam tego czarnego plastiku o co nie trudno, służy ono do smarowania 5 biegu.
    kuba00089
    Level 9  
    Musiał by mi ktoś to chyba rozrysować jak w pierwszej klasie, żebym wiedział co ma robic:PP

Dodano po 58 [sekundy]:

A gdzie on się znajduje?? ten plastik
    Przemo9826
    Jak zaczniesz rozbierać o zobaczysz :D
    kuba00089
    Level 9  
    A kiedyś jak wymieniałem sprzęgło to na samej skrzyni ułamał nam sie taki też czarny plastik, wyglądał jak obudowa od jakiegos przekaźnika, ale w środku był pusty
    carrot
    Moderator of Cars
    Ułamałeś odpowietrznik, nic się nie stanie bez niego.
    Lojalnie uprzedzam, że ta skrzynia jakkolwiek jest do rozebrania dla nowicjusza, tak sam już jej nie złożysz (wbijesz V przy składaniu i będziesz ją rozbierał od nowa)
    kuba00089
    Level 9  
    aha to jednak zrobie to z kims kto sie zna
    kuba00089
    Level 9  
    Dzisiaj rozbierałem skrzynie i się okazało że zęby są rozwalone, mam takie pytanie czy od laguny 1.8 bedzie pasowała skrzynia??
    przemek1982-25
    Level 19  
    musisz tez zwrucic uwage jaka masz skrzynie prosta czy podcieta no chyba ze ocalała ci blaszka z symbolem skrzyni
    kuba00089
    Level 9  
    Złomuje to auto, nie warte jest naprawy. Musze tylko wykrecic sprzegło bo nowe, ma gdzies z 1 tys km,luca i je sprzedać. Nigdy więcej Franców
    Przemo9826
    kuba00089 wrote:
    Nigdy więcej Franców

Szmelcwagen lepszy? Sknociłeś półoś przy wymianie sprzęgła, przez rozsypane igiełki zęby się zmieliły w skrzyni, wina auta?

Złóż tą skrzynię, nauczysz się czegoś ;)
    kuba00089
    Level 9  
    Dodam, że fakt faktem laguna może jest dobrym autem, albo inaczej była, jakiś parę lat temu, lecz przychodzi wiek, że sie niesamowicie sypie. Moja renia miała 300 tys przebiegu, i jak rozglądałem się z fachowcem pod nią (bo chciałem podnieść belkę tylną) to w szoku był, że ma tyle oryginalnych części. Jak wymieniałem łożysko w kole to też oryginał. Było to moje pierwsze auto , na którym nauczyłem się wielu rzeczy, teraz bogatszy w doświadczenia jestem.