Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Inne - Samsung SCX-3400 czy Brother DCP-7055 co kupić ?

Savek 07 Wrz 2012 13:59 6612 12
  • #1 07 Wrz 2012 13:59
    Savek
    Poziom 15  

Witam,
    Chcę kupić urządzenie wielofunkcyjne (drukuję mało max ryza na 2 lata) więcej skanuję. Nie muszę drukować w kolorze. Zastanawiam się nad Samsungiem SCX 3400 lub Brother DCP-7055. Do Samsunga podobno nie ma zamienników i trzeba płacić za coroczny przegląd aby utrzymać gwarancję. Brother jest tańszy w eksploatacji i są zamienniki do niego, ale jak trzeba wymienić wałek, to ile on kosztuje? I czy Brother nie każe płacić za przeglądy na gwarancji?
    Co do ceny, to Samsung jest trochę tańszy.
    Co możecie poradzić??

0 12
  • #2 08 Wrz 2012 02:34
    eko185
    Poziom 19  

Witam.
    Co do Brothera to nie mialem styczności więc się nie wypowiadam.

Natomiast Samsunga SCX3400 mam, jak również inne modele drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych samsung.
    Dlatego w tej kwesti się wypowiem.

Drukarka Samsung SCX3400 troszkę w teori:
    - rozdzielczość druku 1200x1200
    - prędkość druku ok 18str/min
    - oryginalne tonery starczają na ok 1500str i kosztują ok 150zł, ale da się zrobić aby 1500str wydrukować za 8zł (kupujemy wieczny chip za ok 30zł i dosypujemy proszek)
    - żywotność drukarki - nie do zdarcia (100tyś stron to dla niej pikuś)
    - drukarki się w 99% nie psują chyba że sam coś w niej popsujesz
    - gwarancja nie wymaga przeglądu
    - cena nowej ok 300-400zl

Jak dużo skanujesz to jest dla Ciebie wsam raz, możesz pomyśleć o modelu w którym pojedyncze kartki same się pobierają do skanowania - opcja AFL czy jakos tak to sie nazywa.

Tutaj masz 100% pewności że tusz Ci nie zaschnie - przewaga laserówek nad atramentami.

0
  • #3 09 Wrz 2012 20:25
    Savek
    Poziom 15  

Dzięki za opis Samsunga.
    Czy koś może coś napisać o Brother DCP-7055 lub Brother DCP-7057E (ten sam model z tonerem na 1000kopii)?
    Cena ok 400 zł, a z tego co widzę na allegro ceny materiałów eksploatacyjnych mniej więcej o połowę tańsze od Samsunga.

0
  • #4 11 Wrz 2012 04:41
    thorgee
    Poziom 20  

Savek napisał:
    Witam,
    Chcę kupić urządzenie wielofunkcyjne (drukuję mało max ryza na 2 lata) więcej skanuję. Nie muszę drukować w kolorze. Zastanawiam się nad Samsungiem SCX 3400 lub Brother DCP-7055. Do Samsunga podobno nie ma zamienników i trzeba płacić za coroczny przegląd aby utrzymać gwarancję. Brother jest tańszy w eksploatacji i są zamienniki do niego, ale jak trzeba wymienić wałek, to ile on kosztuje? I czy Brother nie każe płacić za przeglądy na gwarancji?
    Co do ceny, to Samsung jest trochę tańszy.
    Co możecie poradzić??

Dodam trzeci typ HP LJ 1536, nie pamiętam czy ma wszystko o co pytasz, bo głównie zaopatruje swoich Klientów w tanie zamienniki.
    Powiem tak, zamiennik 100% nowy (nie regenerowany) na 2.100 stron z gwarancją 12 m-cy, cena (podam na pw) niższa niż w samsungu, Klienci na urządzenie czy wkłady nie narzekają, warto porównać.

0
  • #5 11 Wrz 2012 10:43
    pch581
    Poziom 11  

Również przyłączam się do prośby o opis brothera dcp-7055, najlepiej przez osoby które ją używają, i to najlepiej od dawna - jak jest z awaryjnością, jakością wydruku, skanu, kosztem wymiany części ewentualnych itp ;) . W samsungu są znacznie droższe tonery.

Natomiast widzę, że wspomniany wyżej HP LJ 1536 mimo że tonery posiada porównywalne cenowo do brothera to jest już z wyższej półki cenowej - kosztuje powyżej 1 000zł wszędzie.

0
  • #6 11 Wrz 2012 10:57
    thorgee
    Poziom 20  

pch581 napisał:
    Również przyłączam się do prośby o opis brothera dcp-7055, najlepiej przez osoby które ją używają, i to najlepiej od dawna - jak jest z awaryjnością, jakością wydruku, skanu, kosztem wymiany części ewentualnych itp ;) . W samsungu są znacznie droższe tonery.

Natomiast widzę, że wspomniany wyżej HP LJ 1536 mimo że tonery posiada porównywalne cenowo do brothera to jest już z wyższej półki cenowej - kosztuje powyżej 1 000zł wszędzie.

Prawdą jest że HP LJ 1536 jest droższy za samo urządzenie, cena wkładów jest porównywalna z Brotherem, tylko, że

-Brother ma osobne bębny, które kosztują dodatkowe pieniążki
    -HP ma bęben razem z tonerem i już kosztów dodatkowych nie ma

warto brać to pod uwagę, bo w końcu ceny urządzeń się wyrównają a potem to już HP będzie tańszy...

0
  • #7 11 Wrz 2012 12:21
    pch581
    Poziom 11  

Widzę, że bęben na 12 000 stron kosztuje na allegro 100zł z przesyłką. Powiedzmy, że starcza on na 5 tonerów, które na allegro kosztują 70zł z przesyłką (wydajność 2600 stron).

To znaczy, że jeżeli HP kosztuje 1000zł a Brother 400zł, to wychodzi, że cena zrównuje się po 6 wymianach bębna, czyli po 30 tonerach - czyli po wydrukowaniu jakichś 75 tysięcy stron. Czy drukarki (zarówno HP jak i Brother) posiadają żywotność przekraczającą tę ilość stron?

Myślę, że z ekonomicznego punktu widzenia jednak opłaciłoby mi się bardziej kupno Brothera. Wymiana bębna co 2 lata (czyli tonera co 2 miesiące z groszem) w zupełności by mi wystarczyła. A w takim wypadku Brother zrówna się opłacalnością z HP po jakichś 14 latach - a wtedy już i tak drukarkę pewnie trzeba będzie wymienić;) (Albo w ogóle wyrzucić, bo wszystko będzie wyświetlane na hologramach i papier będzie zbyteczny :D )

Pytanie tylko jak z pozostałymi aspektami - żywotność drukarki, jakość wydruków oraz skanowania? Oraz czy rzeczywiście bęben z allegro za 100zł wytrzyma wspomniane 5 tonerów? Obecnie posiadam Canon MP210 (atramentowe wielofunkcyjne) - jakość skanowania w zupełności mi wystarcza, ale myślę nad wymianą żeby skończyć użerać się z zasychającymi tuszami itp.

0
  • #8 11 Wrz 2012 12:36
    thorgee
    Poziom 20  

pch581 napisał:
    Widzę, że bęben na 12 000 stron kosztuje na allegro 100zł z przesyłką. Powiedzmy, że starcza on na 5 tonerów, które na allegro kosztują 70zł z przesyłką (wydajność 2600 stron).

To znaczy, że jeżeli HP kosztuje 1000zł a Brother 400zł, to wychodzi, że cena zrównuje się po 6 wymianach bębna, czyli po 30 tonerach - czyli po wydrukowaniu jakichś 75 tysięcy stron. Czy drukarki (zarówno HP jak i Brother) posiadają żywotność przekraczającą tę ilość stron?

Myślę, że z ekonomicznego punktu widzenia jednak opłaciłoby mi się bardziej kupno Brothera. Wymiana bębna co 2 lata (czyli tonera co 2 miesiące z groszem) w zupełności by mi wystarczyła. A w takim wypadku Brother zrówna się opłacalnością z HP po jakichś 14 latach - a wtedy już i tak drukarkę pewnie trzeba będzie wymienić;) (Albo w ogóle wyrzucić, bo wszystko będzie wyświetlane na hologramach i papier będzie zbyteczny :D )

Pytanie tylko jak z pozostałymi aspektami - żywotność drukarki, jakość wydruków oraz skanowania? Oraz czy rzeczywiście bęben z allegro za 100zł wytrzyma wspomniane 5 tonerów? Obecnie posiadam Canon MP210 (atramentowe wielofunkcyjne) - jakość skanowania w zupełności mi wystarcza, ale myślę nad wymianą żeby skończyć użerać się z zasychającymi tuszami itp.

Nie będę się spierał, bo z logicznego punktu widzenia tak to wychodzi, jedno małe ale, przy założeniu że wydajność bębna liczy się na zasadzie 1:1 stron, czyli jedna strona zadruku to jedna strona żywotności.

Ale miałem 4-5 lat taki przypadek z wielofunkcyjnym laser Brotherem, gdzie też bęben był na 20 tys stron niby, ale po zakupie w instrukcji obsługi było, że żeby tyle wydajności uzyskać trzeba drukować w jednym wydruku minimum 3 strony bo inaczej wydajność spadała do 6-7 tys czyli do jednej trzeciej, to na bębnie oryginalnym, po zastosowaniu zamiennika było oczywiście gorzej...

To teraz po jakim czasie zrówna się wyższy koszt HP, przećwiczyłem tamto na własnej skóze i portfelu, trochę bolało, więc tak tylko mówię, chociaż Brothera też sprzedaje.

0
  • #9 11 Wrz 2012 12:43
    pch581
    Poziom 11  

a mógłbym prosić o informacje czym przejawia się zużycie bębna? Bo nie jestem za bardzo temacie tych urządzeń. Czy drukarka się wtedy odstawia i nic nie da się wydrukować, czy spada jakość wydruków w jakiś sposób?

I jedna istotna sprawa - Czy urządzenie może działać jako skaner w przypadku jak toner jest wyjęty? Bo strasznie się zdziwiłem jak nie mogłem nic zeskanować na swoim canonie mp210 ze względu na to, że kilka dni wcześniej wyjąłem tusze żeby zanieść do regeneracji :D Na laserowym samsungu scx-4623fn który mam w pracy było tak samo.

0
  • #10 11 Wrz 2012 17:53
    thorgee
    Poziom 20  

pch581 napisał:
    a mógłbym prosić o informacje czym przejawia się zużycie bębna? Bo nie jestem za bardzo temacie tych urządzeń. Czy drukarka się wtedy odstawia i nic nie da się wydrukować, czy spada jakość wydruków w jakiś sposób?

I jedna istotna sprawa - Czy urządzenie może działać jako skaner w przypadku jak toner jest wyjęty? Bo strasznie się zdziwiłem jak nie mogłem nic zeskanować na swoim canonie mp210 ze względu na to, że kilka dni wcześniej wyjąłem tusze żeby zanieść do regeneracji :D Na laserowym samsungu scx-4623fn który mam w pracy było tak samo.

Są dwa znaczenia zużycia bębna:
    1) Bęben odlicza określoną ilość stron i w zależności od producenta blokuje dalszą pracę lub nie (nie wiem jak w Brotherze bo nie doszedlem nigdy do tego momentu)
    2) Faktyczne zużycie powierzchni bębna światłoczułego, objawia się bladym wydrukiem, kreskami, skazami obrazu, szerokimi czarnymi pasami na zadruku. W takim wypadku wciąż możemy drukować, kopiować i pracować, tyle że jakość obrazu jest z błędami.

Generalnie brak wkładu drukującego blokuje możność pracy we większości tego typu urządzeń.

0
  • #11 11 Wrz 2012 20:09
    Savek
    Poziom 15  

pch581 napisał:

Generalnie brak wkładu drukującego blokuje możność pracy we większości tego typu urządzeń.

A czy można w jakiś sposób to obejść, np jakiś chip?

A tak przy okazji, zdecydowałem się jednak na zakup Brother'a, ale nie DCP-7055 tylko DCP-7057E. Różni się tylko tym, że ten ostatni ma pełnowartościowy toner (wg producenta na 1000str), a ten pierwszy toner startowy. Razem z wysyłką i kablem USB (3mb) kosztował mnie 415zł.

Jeżeli ktoś eksploatuje tego typu urządzenie, to proszę o jak najwięcej informacji.

Dziękuję za konstruktywną dyskusję :D

0
  • #12 11 Wrz 2012 21:28
    pch581
    Poziom 11  

Też taką kupię, ale pewnie dopiero w przeciągu jakichś dwóch miesięcy. A do Ciebie się zgłoszę w tym samym poście jak już będę kupował i zapytam się jak się sprawuje :D Daj też znać jak już przyjdzie jak pierwsze wrażenie i jakość wydruków/skanowania. Pozdrawiam i powodzenia!

0
  • #13 13 Wrz 2012 21:39
    Savek
    Poziom 15  

Od dziś jestem użytkownikiem Brother'a DCP-7057E. Jestem naprawdę pod wrażeniem - w pełni profesjonalne urządzenie. Postawiłem go dalej od kompa (bo inaczej nie miałam miejsca) i podłączyłem kablem USB 3 mb (w instrukcji zalecają max 2 mb). Działa doskonale. Wydruki, kopie i skany super (a na razie mam ustawienia fabryczne 300x300).
    Może robi na mnie takie wrażenie, ponieważ wcześniej użytkowałem HP Office Jet T65 (przez dwanaście lat - pierwsze dwa lata intensywnie, później jako urządzenie domowe). HP w swoim czasie również był super sprzętem, ale to już jest inna bajka.
    Wracając do Brother'a, to po pierwszym dniu "zabawy" 6+.

0