Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Kupię] Urządzenie wielofunkcyjne jakie? (Brother DCP j105 vs Brother DCP-7055W)

16 Sie 2014 00:48 5802 3
  • Poziom 7  
    Witam,

Potrzebuje urządzenia wielofunkcyjnego do zastosowań domowych, zastanawiam się między laserem a plujką. Z atramentowych wybrałem dwa modele brothera DCP j105 albo DCP 552dw. DCP 552 ma duplex co jest na pewno fajną opcją, natomiast j105 jest tańsza w eksploatacji i ma możliwość kserowania dokumentów na jednej stronie (tej informacji nie znalazłem w przypadku 552dw).

Co do laserowych to skłaniam się do laserów mono. W kolorze praktycznie nie drukuje, przede wszystkim liczy się dla mnie niski koszt eksploatacji, z tego co się zorientowałem Brother DCP-7055W wypada całkiem dobrze.

Podstawowe dane:

Budżet około 400 zł - 500 zł
    Ilość wydrukowanych stron tygodniowo 10-50 (czasami w tygodniu drukuje 3 strony)
    Głównie cz-b
    Komunikacja WIFI
    liczy się niski koszt eksploatacji.

To chyba tyle.

Dziękuje i pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Skoro tak mało drukujesz to lepiej kupić monochromatyczną laserówke :)
    Brothery są dobre i tanie w eksploatacji(wkłady to TN420/450, 580 lub 360)
    Warto popatrzeć też za Samsungami. Są modele po ok 200-250zł (nówki) z Wifi. Są w miare szybkie. sam mam takie na serwisie( wkłady to D111 lub D116)
  • Poziom 12  
    Też sugeruję laserówkę, może Brother DCP-7065DN (jest to urządzenie mono), trochę przekracza Twój budżet ale wiem, że urządzenie zbiera dobre recenzje, na pewno też są dostępne do niego zamienniki Actis, pewnie też BlackPoint, Asarto.
  • Poziom 20  
    I co w końcu kupiłeś? Teraz w podobnej cenie do 7055W jest model DCP-L2520DW, z duplexem i WiFi.